problemy s myksou

Sekcia: Hardware a Drivery 16.04.2010 | 22:14
Sulin   Návštevník
dobry, mam taky mensi problem ktory je ale dost neprijemny. Rano som sa pokusal nainstalovat si gimp 2.6 na svoj debian lenny a pritom vsetkom som si musel upravit repozitare aby mi ho nainstalovalo, potom vsetkom som sa hral aj so svojim webbrowserom .. instaloval a odinstaloval iny a tak az nakoniec som si tam dal firefox. Vsetko viacmenej frci normalne ale mam problem s tym ze napr ked spustim thunar tak mi reaguje len na prve kliknutie mysky a potom nic mozem akurat klikat na hlavne adresare (ako kos,desktop,user,filesystem a tak)ale nemozem vojst doziadneho dalsieho (ako "hudba/acdc" ) a potom sa mi este deju zaujimave veci na nete ked si chcem spustit video tak z akeho si cudneho dovodu mi nechce zobrat kliknutie mysky hned na prvy krat .. k prehratiu videa musim kliknut niekedy aj 20x aby mi ho pustilo .. ale inak sa sprava normalne. Nenapada vas niekoho co by s tym mohlo byt ci som si neodstranil nahodou nejaky ovladac ??? Dakujem
    • Re: problemy s myksou 17.04.2010 | 12:14
      WlaSaTy   Návštevník
      Ahoj,
      podla toho co pises by bolo vhodne skontrolovat ake repozitare si to pridaval. Je dost mozne ze mas totizto teraz mix v ovladacoch.
      • Re: problemy s myksou 17.04.2010 | 19:35
        Sulin   Návštevník
        No to sa priznam to kludne moze byt .. ale ako by som to mal navratit spet ... mam svoj povodny zoznam repozitarov pred upravou ... ale neviem ako tie ovladace vratit spet .. pretoze snimi som sa priamo nehral takze ak sa to spravilo tak asi koli zavislostiam
        • Re: problemy s myksou 17.04.2010 | 20:19
          WlaSaTy   Návštevník
          spusti automaticky downgrade.
          • Re: problemy s myksou 17.04.2010 | 21:13
            Sulin   Návštevník
            ale ako som pozeral tak downgrade som nenasiel nikde ... takze neviem ako to mam inak urobit.
            • Re: problemy s myksou 20.04.2010 | 00:05
              WlaSaTy   Návštevník
              Pokiaľ si inštaloval len cez repozitáre, tak automatický update software zabezpečí pri balíkoch nainštalovanie ich najvhodnejšej (ehm, občas je treba aj niečo otestovať) verzie. Taǩže tá ikonka s hviezdičkou a šípkou dole už asi ponúkla zníženie verzie (downgrade) daných balíkov.
              • Re: problemy s myksou 24.04.2010 | 01:36
                Avatar listrdave Linux  Používateľ
                dik zaradu ale nakoniec som sa rozhodol o kompletne prehodenie systemu :)
              • Re: problemy s myksou 24.04.2010 | 01:46
                Sulin   Návštevník
                viem ze tato tema je o inom ale len tak sa chcem spytat ci by mi nevedel niekto poradit kam si ukladat maily na pc. lebo som si minule rozbehal pripojenie HURA :) ale neviem kam si ich mam ukladat ci do domovskeho alebo do var lebo niekde som nasiel nieco o /var/mail ale nemam v tom absolutne skusenosti tak len tak lebo obcas mavam aj viac mailov tak koli tomu jo a mam pop3
                • Re: problemy s myksou 24.04.2010 | 17:20
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Ahoj,
                  mas pravdu. Vobec to nesuvisi. Ale aky vyznam by pre Teba malo aby Ti tvoj osobny postovy klient stahoval postu mimo tvojeho domovskeho priecinku?
                  • Re: problemy s myksou 25.04.2010 | 16:26
                    Sulin   Návštevník
                    Ja len tak lebo som cital nejaky navod kde sa pri deleni disku vytvaral samostatny priecinok /var/spool/mail aby posta nezabrala vela priestoru a kedze mam pop3 tak som nechcel aby sa mi nahodou stalo ze mi to v domovskom adresari zaplnilo vela priestoru len tak kedze neoplivam velkokapacitnym diskom :(, a druha vec chcel som to len vyskusat ale ako vravim nemam v tom ziadne skusenosti tak som chcel vediet nazor niekoho kto ma s podobnymi vecami skusenosti uz
                    • Re: problemy s myksou 27.04.2010 | 00:05
                      WlaSaTy   Návštevník
                      Tak si ten navod precitaj este raz a povedz ci si ides instalovat postovy server.