vyhladavanie a ukladanie retazcov z txt suboru

Sekcia: Aplikácie & Desktop 21.04.2010 | 12:59
Avatar pistik   Používateľ
Dobry den,
potrebujem zlucit 2 adresare s emailami v thunderbirde. Zial takuto moznost program neponuka. Jedine co ma napadlo vyexportovat udaje z oboch adresarov do jedneho textaku. Je toho vela a je v tom chaos. Potreboval by som skript co by mi v tom textaku nasiel a vypisal vsetky retazce ako : email@domena.xy.
to by som uz len naimportoval spat do thunderbirdu resp. do mysql kde to tiez budem potrebovat.

vopred dakujem za pomoc
    • Re: vyhladavanie a ukladanie retazcov z txt suboru 21.04.2010 | 13:30
      KrisKo   Návštevník
      man egrep
      pouzitie napr. takto 'egrep "[@]|\..{2,3}"', ale chce sa to s tym trosku pohrat
      • Re: vyhladavanie a ukladanie retazcov z txt suboru 21.04.2010 | 19:16
        Avatar pistik   Používateľ
        dakujem skvely nastroj
    • Re: vyhladavanie a ukladanie retazcov z txt suboru 21.04.2010 | 18:00
      juro   Návštevník
      ahoj..nieco by som pre teba mal...
      • Re: vyhladavanie a ukladanie retazcov z txt suboru 21.04.2010 | 18:24
        juro   Návštevník
        napisal som ti maly program,,ak chces,poslem
    • Re: vyhladavanie a ukladanie retazcov z txt suboru 21.04.2010 | 22:48
      Avatar rhn   Používateľ
      Neviem presne načo potrebuješ tie adresy - ak to chceš na import adries, dá sa to použiť. Na zlúčenie adresárov thunderbirdu by som použil príkaz cat nakoľko adresáre sú vo forme mbox (správa jedna za druhov v textovej forme v jednom súbore):

      cat dirfile1 dirfile2 > dirfile3
      treba mať však zatvorený thunderbird. A rozhodne doporučujem zálohovať pôvodne adresáre.
      Možno by bolo dobré vytvoriť prázdny adresár v thunderbirde vopred a potom zapisovať do už vytvoreného súboru , aby nový (zlúčený) priečinok bol v štruktúre adresárov programu.

      • Re: vyhladavanie a ukladanie retazcov z txt suboru 26.04.2010 | 12:28
        Avatar pistik   Používateľ
        Nepotreboval som zlučiť adresare. Potreboval som vypisať všetky emaily z vyexportovaneho textaku. Pomohol egrep. Dalej som potreboval odstranit duplicitne zaznamy (dakujem mysql).
        vdaka za ochotu