Pripojenie diskov

Sekcia: Aplikácie & Desktop 25.04.2010 | 14:36
xXxXx   Návštevník
Zdravim, da sa nieako spravit aby som po zapnuti Linuxu nemusel pripajat disky manualne ale pripojili by sa same ?
Mam Greenie 6.1 K.
Diky
    • Re: Pripojenie diskov 25.04.2010 | 14:46
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Je potrebne editovat fstab
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Pripojenie diskov 25.04.2010 | 14:49
        xXxXx   Návštevník
        hm, a vies mi poskytnut aj nieaky navod ako to spravim ?
        • Re: Pripojenie diskov 25.04.2010 | 15:17
          Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
          napr takto:
          do /etc/fstab pridas riadok :::
          UUID=ffd1eba7-6eb7-4fa1-a032-ddd61f056623 /NiNu ext3 defaults 0 0

          cize zistis si UUID disku, ktory chces pripajat, potom nasleduje pripojny bod, cize kam sa ma pripajat, potom filesystem aky to je a zvysok vidis ...
          Slackware
          • Re: Pripojenie diskov 25.04.2010 | 19:13
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
            greenie je ubutnu tazke takto : otvro si spravcu balikov a nainstaluj ntfs-config a nasledne ho spusti bud sudo ntfs-config
            alebo ntfs-config-root


            alebo aj SYSTEM → SPRAVA → NASTROJ NA PODPORU ZAPISU NA NTFS


            a nasledne to uz len naklikas (treba otvorit dvanced a tam dat ktore disky mountovak a kam)


            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • Re: Pripojenie diskov 25.04.2010 | 20:33
              xXxXx   Návštevník
              Branislav : A este mi prosim poradis kde to mam nastavit teda kde mam nastavit aby ho pripojilo ? Lebo neviem co tam mam dat. Inak som vsetko spravil ako si pisal .
              • Re: Pripojenie diskov 25.04.2010 | 22:21
                Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
                čo sa ti na tom zdá ťažké? veď tam máš vypísané všetky svoje disky (partície) aj s bodmi pripojenia a len si zaškrtneš ten, ktorý chceš aby sa ti pripojil pri spustení...
                skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
                • Re: Pripojenie diskov 25.04.2010 | 22:23
                  Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                  Mozes mi uviest zdroj z kade vies, ze chce pripojit ntfs disk?
                  There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                  • Re: Pripojenie diskov 26.04.2010 | 00:23
                    Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                    to je zaujimava poznamka, asi som to len predpokladal, nenapadlo ma ze by chcel pripojit iny ako ntfs disk, v tom pripade utilita na pripajanie NTFS asi fungovat nebude

                    dalej teda nepomozem mne vzdy vsetky linuxove oddiely mountlo automaticky tak som to nemusel riesit, ale verim ze je tu dost veci znalych ktory pomozu, prajem vela stastia
                    Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                  • Re: Pripojenie diskov 26.04.2010 | 00:38
                    Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
                    Tiež ma napadlo, že sa jedná o windowsacke particie.. a dôvod je, že xXxXx používa greenie a tam sú väčšinou tí, ktorí prichádzajú z windowsu a majú problém s vecami, ktoré sú pre skúsenejších linuxákov len banalitou. V prípade, že im hw šlape, tak sa snažia priblížiť k tomu, čo mali vo win a k tomu potrebuje pôvodné disky!!
                    skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
    • Re: Pripojenie diskov 26.04.2010 | 12:21
      Avatar modzog Centos, Ubuntu  Používateľ
      Ak si to este nevyriesil tak mi sem daj vysledok:
      cat /etc/fstab
      • Re: Pripojenie diskov 26.04.2010 | 14:49
        xXxXx   Návštevník
        Dovod preco mam greenie je nasledovny, skusal som Mandrivu ktora mi na notebooku dost casto mrzla, dalej som skusal Open Suse kde mi nevyhovovalo rozhranie, a ako prve bolo klasicke Ubuntu ale to sa mi pocasie strasne spomaly a ma pomale reakcie a neviem preco. Tak som skusil Greenie a zistil som ze mi ide najlepsie :)

        A chcem pripojit NTFS particiu :)
        • Re: Pripojenie diskov 26.04.2010 | 14:52
          Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
          riesenia uz mas napisane vo vlakne, takze vyskusaj a daj vediet ci ti to funguje ...
          Slackware