Mate niekto v linuxe Canon Pixma iP1900?

Sekcia: Hardware a Drivery 25.04.2010 | 20:16
Avatar fraxinus Debian 5.0  Používateľ
Mate niekto v linuxe Canon Pixma iP1900? Ako funguje? Su nejake problemy?
I am not here. Isn't here just there without a t?
    • Re: Mate niekto v linuxe Canon Pixma iP1900? 26.04.2010 | 00:35
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      kedze priamo vyrobca ponuka driver pre DEBIAN aj RPM distra (hore treba vybrat LINUX a ENGLISH) tak predpokladam ze bude fungovat velmi dobre
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: Mate niekto v linuxe Canon Pixma iP1900? 26.04.2010 | 00:45
        Avatar fraxinus Debian 5.0  Používateľ
        To som predpokladal uz niekolko krat a niekolko krat som sa spalil ked "lepic nalepiek" (vyrobca) vymenil creva a nadalej predaval produkt pod tym istym menom. Preto sa pytam ci ma niekto skusenosti, je predpoklad ze ked ju kupil v tunajsich obchodoch ze sa mi ujde rovnaky typ.
        I am not here. Isn't here just there without a t?
        • Re: Mate niekto v linuxe Canon Pixma iP1900? 27.04.2010 | 11:37
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
          Ty si asi prvý krát kupuješ Cannon, to nieje SONY a ostatné braky, keby zmenili železo spravia aj driver.
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • Re: Mate niekto v linuxe Canon Pixma iP1900? 27.04.2010 | 11:54
            Avatar fraxinus Debian 5.0  Používateľ
            Nie, mam doma Canon Pixma ip1200 a ten v linuxe nikdy poriadne nefungoval. Navyse tu (prvy komentar) niekto vravi ze na 1900 vyskusal niekolko driverov a vobec netlaci v linuxe tak si to chcem pred kupou overit.
            I am not here. Isn't here just there without a t?
            • Re: Mate niekto v linuxe Canon Pixma iP1900? 27.04.2010 | 12:49
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
              Toto je v tom fóre čo si dal link.
              Gracias! cancuen, I'm kindda new to this ubuntu and stuff, just installed the 9.04 "Jaunty Jackalope" (what is the deal with those names!!??) and my canon ip1900 didn't work but after installing the .deb downloaded from the canon website you gave, I switched my printer again it recognized it automatically and its now working.
              Vytešený píše že po upgrade na U9.04 tlačí.
              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • Re: Mate niekto v linuxe Canon Pixma iP1900? 27.04.2010 | 12:52
                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                Ešte pozri aj sem.
                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                • Re: Mate niekto v linuxe Canon Pixma iP1900? 27.04.2010 | 13:04
                  Avatar fraxinus Debian 5.0  Používateľ
                  To ze to ide nejakemu brazilcanovi neznamena ze mne to pojde, najma ak nejaky cech trvdi ze vyskusal 5 driverov a neslo mu to, proste hladam nejakeho slovaka ktory ma tu tlaciaren a ide mu v linuxe.
                  I am not here. Isn't here just there without a t?
                  • Re: Mate niekto v linuxe Canon Pixma iP1900? 27.04.2010 | 18:28
                    Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
                    mam ip1500, perfektne mi to tlacilo na nejakom platenom nemeckom driveri, ale kedze som mal "demo" verziu tlacilo to aj logo firmy :D (co minalo farbu a vytlacene dokumenty boli nepouzitelne)

                    oficialny driver mi nefunguje
                    lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
                    • Re: Mate niekto v linuxe Canon Pixma iP1900? 28.04.2010 | 16:21
                      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                      Ale keď dáš tlač do 300dpi, tak sa tam to logo nevytlačí, to len tak naokraj.
                      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                      • Re: Mate niekto v linuxe Canon Pixma iP1900? 28.04.2010 | 16:40
                        Avatar fraxinus Debian 5.0  Používateľ
                        Ale po roku sa ten driver zasekne. Navyse my uz raz rozdrbal balickovaci system tak ze uz sa s tym nedalo nic robit.
                        I am not here. Isn't here just there without a t?
      • Re: Mate niekto v linuxe Canon Pixma iP1900? 13.05.2010 | 13:52
        Ema   Návštevník
        Ahoj, ja mám túto tlačiareň. Používam ju aj na tlačenie fotografii a som s ňou spokojná. Je to na také bežné domáce použitie, ale úplne stačí.
        http://www.supernakup.sk/product-detail.php?prId=69164
        • Re: Mate niekto v linuxe Canon Pixma iP1900? 13.05.2010 | 14:39
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          pod linuxom?
          • Re: Mate niekto v linuxe Canon Pixma iP1900? 13.05.2010 | 15:37
            Avatar fraxinus Debian 5.0  Používateľ
            ano
            I am not here. Isn't here just there without a t?
    • Re: Mate niekto v linuxe Canon Pixma iP1900? 28.04.2010 | 00:05
      dash   Návštevník
      Mam tuto tlaciaren, v Debiane slape uplne v pohode.
      Na gentoo ju nerozchodis.
      • Re: Mate niekto v linuxe Canon Pixma iP1900? 28.04.2010 | 00:10
        Avatar fraxinus Debian 5.0  Používateľ
        Ok, dik. Este keby si mi cvakol fotku s tou tlaciarnou, ako z nej vychadza potlaceny papier, vedla monitor s debianom a ty v ruke drzis dnesne vydanie novin, to by bola bomba. Ak nie tak mi sem prosimta este hod vypis lsusb.
        I am not here. Isn't here just there without a t?
        • Re: Mate niekto v linuxe Canon Pixma iP1900? 28.04.2010 | 01:07
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
          Tak to si kúp Epsonku a nepotrebuješ foto dôkazy :)
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • Re: Mate niekto v linuxe Canon Pixma iP1900? 28.04.2010 | 14:45
      qk   Návštevník
      Mam Pixmu MP600 - podle vyrobce je v linuxu podporovana, nicmene driver od vyrobce obsahuje pouze zakladni nastaveni. Castecne jej lze doplnit o dalsi papiry, rozliseni apod. Nicmene s fototiskem mam stale problemy. Tisk cernobile je bez problemu.
      Osobne bych si tiskarnu od Canonu pro linux neporizoval...
      • Re: Mate niekto v linuxe Canon Pixma iP1900? 29.04.2010 | 00:26
        Avatar maor Mint, Debian, Raspbian, LibreELEC  Používateľ
        "Osobne bych si tiskarnu od Canonu pro linux neporizoval..."

        Tak to plne súhlasím, mám Piximu MP520, ovládač síce ide, ale zďaleka neponúka to, čo vo Windows.
    • Re: Mate niekto v linuxe Canon Pixma iP1900? 30.04.2010 | 18:38
      Avatar fraxinus Debian 5.0  Používateľ
      Ok, takze kupil som ju za 29 eur, nainstaloval do Ubuntu 8.04 LTS podla navodu instalacia Canon Pixma ip1900, tlaci ako vino. Vdaka za spolupracu.
      I am not here. Isn't here just there without a t?
      • Re: Mate niekto v linuxe Canon Pixma iP1900? 24.05.2010 | 21:07
        Avatar dash Gentoo  Používateľ
        Ide mi uz aj pod Gentoo, nainstalujes ovladace z Layman overlays. Dalej treba cez VirtualBox toto zariadenie preniest do Windowsu, tam ho nainstalovat a slape.

        Inak to nejde :) urcite! Sam som sa cudoval a dumal ako je mozne, ze z Gentoo mi nejde tlacit :) ak mate nejake vysvetlenie, napad som zvedavy:)