dvd mechanika bez cache

Sekcia: Hardware a Drivery 29.04.2010 | 00:08
xxxx   Návštevník
dobry, kupil som si novu ata dvd mechaniku LG a dodatocne som zistil, ze mechanika nepouziva svoju cache (ma deklarovanu 2MB cache) - pouzivanie cache sa neda aktivovat ani cez hdparm (hdparm -W 1 /dev/hdc - vyhodi nejaky I/O error s tym, ze pouzivanie cache nie je podporovane). skusal som aj cez wine aktualizovat firmware, ale aktualizacia padala na chybe. mam dve otazky: 1. ma niekto podobnu skusenost a vie ako spristupnit cache, 2. ak sa mi nepodari problem odstranit, je velke minus pouzivat mechaniku bez jej cache? dik...
    • Re: dvd mechanika bez cache 29.04.2010 | 11:24
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      ahoj, mam podobny problem ... suvisi pravdepodobne s DMA, ktore skus pozriet, ci je moznost aktivovat v Biose ... u mna to nejde ... pritom na inej doske mi to islo ... na tejto mi ide aktivovat DMA iba na citanie, nie na zapis ... uz mam zopar znicenych a nenapalenych DVD ako podkavovnik
      • Re: dvd mechanika bez cache 29.04.2010 | 14:48
        xxxx   Návštevník
        ahoj - v biose mi udma aktivovat ide (a je aktivovane), ale neviem, ci len pre citanie
    • Re: dvd mechanika bez cache 29.04.2010 | 13:57
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Ahoj.


      Tak, ako si nám opisal problém vyššie, ukazuje na najskôr chybnú DVD HW? Položím Ti slizkú otázku:
      Čo Ti bráni reklamovať tento kusok HW (DVD), je na to ešte záruka, a pod. ?
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: dvd mechanika bez cache 29.04.2010 | 14:49
        xxxx   Návštevník
        ahoj - tiez zacinam uvazovat o reklamacii - este ju mam v zaruke...
        • Re: dvd mechanika bez cache 29.04.2010 | 16:02
          xxxx   Návštevník
          asi nebude problem s mechanikou - som si nahodil starsiu cd-rw mechaniku, ktora ma tiez deklarovanu 2mb cache a system mi takisto indikuje 0mb cache...
          • Re: dvd mechanika bez cache 29.04.2010 | 16:49
            Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
            - BTW, akú máš linuxovú distribúciu, môže to byť aj špecifický problém (bug) danej verzie linuxovej distribúcie?

            - Používaš Windows a ak áno, tiež Ti ukazuje 0 cache ?

            - Problém neaktuálneho BIOSU si úplne vylúčil ??
            Ak máš značkový počítač, tak si vyhľadaj posledné update BIOSu.
            Ak máš NO_NAME stroj je to tažšie ..
            G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
          • Re: dvd mechanika bez cache - update BIOSu 29.04.2010 | 16:53
            Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
            Nájdi a pozri si v Databáze znalostí návod, ako sa aktualizuje BIOS v Linuxe.
            G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
            • Re: dvd mechanika bez cache - update BIOSu 29.04.2010 | 18:00
              xxxx   Návštevník
              ahoj - mam debian 5.0.4. 64 bit - mechaniku som skusal aj pod live ubuntu 8.10 32bit s tym istym vysledkom... win nainstalovany nemam... skusim najst aktualnejsiu verziu biosu - dik za typ...
    • Re: dvd mechanika bez cache 29.04.2010 | 20:55
      miso   Návštevník
      Ako si to zistoval? Urcite to je chache a nie buffer?
      • Re: dvd mechanika bez cache 29.04.2010 | 21:58
        xxxx   Návštevník
        do prcic - mas pravdu - v sysinfo mi zobrazuje cache, ale dvd mechanika ma buffer - dik - takze vyriesene... :)