nefunkcny zvuk v sluchadlach a vypinajuci sa copmiz

Sekcia: Aplikácie & Desktop 05.05.2010 | 10:07
K0S3K   Návštevník
Dobry den, mam taky problem s mojim cerstvym kubuntu 10.04 ked som ho nainstaloval tak som si myslel ze ide vsetko jak ma no problem nastal vtedy ked som si chcel pripojit sluchadla pretoze z vonkajsieho vystupu mi nesiel zvuk, a buhuzial ziadna tema co tu je mi nepomohla...
Druhy problem je ten ze vzdy ked restartujem pocitac alebo sa len odhlasim tak mi prestane fungovat compiz, ked ho chcem opat zapnut a idem na nastavenia "window behavior" napriklad, tak mi ukaze ze vsetko je nastavene spravne ale nic nefunguje, musim zvolit inu moznost aby som mohol dat "apply" a potom to uz ide...
    • Re: nefunkcny zvuk v sluchadlach a vypinajuci sa copmiz 05.05.2010 | 11:58
      Avatar snup *buntu, deb  Používateľ
      od verzie 9.04(ubuntu) som mal rovnaky problem zo zvukom, vyriesil som to uplnym odinstalovanim pulseaudio a instalaciou cisto na alsa. Problem je ze v notifikacnej oblasti potom bez dalsieho doladenia nebudes ovladat zvuk to iste mozno aj so skratkami. (ak by bol zaujem mozem to spisat dohromady, i ked velmi pomoze aj ubuntu forum)

      Co je teraz nove v 10.04, je nastavenie hw, teda fun na procesore ktory sa ho snazi vzdy vychladit na 63 stupnov pricom amd nema taku teplotu ani pri vypnutom pc ^_^.

      su: Sorry
      • Re: nefunkcny zvuk v sluchadlach a vypinajuci sa copmiz 05.05.2010 | 12:04
        K0S3K   Návštevník
        no ja pouzivam alsu ... myslim ze pulse vobec nemam... a moznosti ovladnania fn tlacidlami by som sa vzdat nechcel... no uvidim .. skusim aj cisto pulse aj cisto alsa... pohram sa s tym a uvidim ...

        este keby niekto vedel co mi robi ten compiz ze preco sa nezapne pri starte systemu (tak jak som pisal vyssie)