Ak mi ešte raz niekto povie že je Linux lepší ako

Sekcia: Aplikácie & Desktop 25.08.2005 | 00:09
Robo   Návštevník
Každý rok už cca 4 roky si plánujem dať na stroj LINUX, ale stále to dopadne tak, že asi po 3 týždňoch premrhaného času a po odskúšaní cca 6 najnovších distribúcii to vzdám, a počkám ešte jeden rok ak sa niečo náhodou udeje k lepšiemu. Momentálne mám NOTEBOOK BENQ S52. WIN XP som nainštaloval raz dva, aj ovladače a všetko ide tak ako má. //síce nie som až taký zástanca WIN Ak si tam dám hociakú najnovčiu dist. linuxu neide mi zvuk, wifi, grafika, niektoré zamŕzajú už pri ťahaní orig. kernelu. // všetky možné ovládače som si zabezpečil. nech mi niekto nepovie že za to WIN je lepší na desktop. Nechcem Vás Linuxáci uraziť, možno raz to bude lepšie, ale podľa mňa je Linux hovadský zlepenec, a pokiaľ nebude len jedna distribúcia, max 3 ale vymakané tak to ďaleko nedotiahne. A nie stav ako teraz že je tých distribúcii 500 a ani jedna schopná. Majte sa.
    • Re: Ak mi ešte raz niekto povie že je Linux lepší 24.08.2005 | 22:35
      andrew   Návštevník
      dakujeme za vyliatie duse ;) ale musim ta sklamat, flamewar nebude ;)
    • Re: Ak mi ešte raz niekto povie že je Linux lepší 24.08.2005 | 22:46
      gues   Návštevník
      yal, tis isn how yal talk is how linux, windoz is s! aniwai dog.
    • Re: Ak mi ešte raz niekto povie že je Linux lepší 24.08.2005 | 23:26
      Presne tak   Návštevník
      Presne tak ! 50000nekompletných distribúciíí .. ktore maju problemy rozpoznat starsí HW , ovladace , detekcia scannerov , tlaciarní ..toto vsetko su nedostatky linuxu .. preto MS vládne svetom ! podpora hier ! a tak..
      • Re: Re: Ak mi ešte raz niekto povie že je Linux le 24.08.2005 | 23:34
        Zilo   Návštevník
        Inuxlay ulezray Indozway izway itshay. (pig) :)))
    • Re: Ak mi ešte raz niekto povie že je Linux lepší 24.08.2005 | 23:47
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      pls, uzamknite tuto diskusiu, nema to cenu reagovat na vecnych flamerov
    • Re: Ak mi ešte raz niekto povie že je Linux lepší 25.08.2005 | 00:09
      Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
      Nič konkrétne sa nepýtate, tak aspoň kratučké zamyslenie na tému Linux a hardvér: :) Podpora hardvéru Linuxom nie je dôsledok neschopnosti open source vývojárov, ale dôsledkom postoja mnohých firiem, ktoré nevyvinú ovládač aj pre Linux alebo neuvoľnia zdrojové kódy, aby ho vyvinula komunita. Preto my, ktorí používame Linux, musíme svojím spôsobom tlačiť na výrobcov hardvéru a kupovať železo, ktoré je plne podporované. Bohužiaľ túto diskusiu uzamykám, nemá žiadnu konkrétnu otázku, hodila by sa tak akurát do osobného blogu. Do týždňa by tu bolo veľké krvavé bojisko statočných flame warriorov ;).