aku distribuciu?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 19.05.2010 | 16:32
Avatar vama Debian, Arch  Používateľ
Mam PC pentium III, frekvencie CPU 800MHz, RAM 128MB a chcel by som sa spytat aky LINUX by ste mi nan poradili?
Rozmyslal som, keby bolo nieco medzi DSL a UBUNTU ditribuciu?
"Digitálna technika pozostáva len z 0 a 1, ktoré sú správny čas na správnom mieste." M. Valášek
    • Re: aku distribuciu? 19.05.2010 | 16:38
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      ubuntu je prilis narocne na to. dsl je take dost nekompletne. na podobny stroj som nedavno instaloval salix a moc dobre to neslo. inak (viem ze off topic) mam na predaj 128MB RAM, mozem predat za par drobnych. na 256MB Ti pojde ovela viac systemov
      • Re: aku distribuciu? 19.05.2010 | 16:44
        Avatar vama Debian, Arch  Používateľ
        To je do skoly na pristup na internet, takze tam nebudem ramky davat, zrejme by tam stacil aj DSL ak nic lepsie nebude
        "Digitálna technika pozostáva len z 0 a 1, ktoré sú správny čas na správnom mieste." M. Valášek
        • Re: aku distribuciu? 19.05.2010 | 20:39
          Avatar vama Debian, Arch  Používateľ
          tak diky za tipy, pozeral som ten Vector a WATTOS. Na prvy pohlad sa mi zda byt privetivejsi Vector (ma to ist do skoly pre I. stupen ZS). Takze ho vyskusam a uvidim.
          "Digitálna technika pozostáva len z 0 a 1, ktoré sú správny čas na správnom mieste." M. Valášek
    • Re: aku distribuciu? 19.05.2010 | 16:53
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Poprosíme sa trochu "pohrabať" (a vyhľadávať) aj v otázkach tohoto Fóra predtým, ako položíme takúto otázku, bolo to tu už X-krát rozoberané. ;-)

      Tip pre Teba: VectorLinux 6.0 Standard Edition
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: aku distribuciu? 19.05.2010 | 17:33
      dusan3838   Návštevník
      ak chces bit guru alebo frajer, ci aspon trochu odbornik v linuxe, ci ako funguje linux, tak potom ti odporucam po zoznameni s linuxom prejst na slackware, ten tam pojde v pohode, ale musis sa venovat par hodin teorii linuxu, ako funguje a tak, cize odporucam ak slackware, tak pred nim si precitat prirucku k slackwaru slackbook a vseobecne Linux dokumentacny projekt
      • Re: aku distribuciu? 20.05.2010 | 01:36
        Avatar Ondrej Danko Debian | Fedora  Používateľ
        taky Arch by mozno bol este vhodnejsi pretoze oproti Slacku ma vynikajucu ArchWiki, balicky su kompilovane na i686 oproti i486 pri Slacku, trocha prehladnejsie nastavenie a vynikajucu spravu balickov ;)

        a kolko vsetko bude zaberat pamate zavisi od konfiguracie ale do tych 50mb by sa aj pri pouziti LXDE mohlo zmestit..pri vyhodeni ozaj vsetkych zbytocnosti (napr panelu a pouzitia len OpenBoxu s par utilitami) tak aj 30-40mb :P
    • Re: aku distribuciu? 19.05.2010 | 19:01
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      ja som predcasom skusal jednu distribuciu vola sa ze WATTOS a tvrdili tam ze je to schopne bezat aj na menej ako 128MB ramky (niekto to vraj rozchodil aj na 64) a je to zalozene na ubuntu (momentalne 9.10)
      osobne pouzivam wattos na usbcku a s velkou spokojnostou funguje aj na historickom notebooku (len o nieco lepsom ako vyssie spomenuta zostava)
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment