root v KDE sate

Sekcia: Aplikácie & Desktop 19.05.2010 | 19:32
Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
vsimol som si ze ked otvorim nejaky program ako spravca(aj cez sudo) otvori sa ako keby patril do kde aj ked ma svoju GNOME variantu ktoru pouzivam ako bezny uzivatel, priklad je virtualbox na screenshote (vlavo otvoreny cez sudo napravo normalne cez menu)

http://img408.imageshack.us/img408/5613/obrazovka.png

cim to moze byt ??
da sa to nejako jednoducho zmenit ??
pouzivam ubuntu 10.04 s GNOME ale mam 2 alebo 3 programy ktore su len pre KDE lebo mi viac vyhovuju (K3B, smb4k), KDE samotne nemam nainstalovane (ale kniznice potrebne pre dane programy urcite)

nie ze by mi to vadilo alebo sposobovalo problemy len ma to prekvapuje
Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: root v KDE sate 19.05.2010 | 20:20
      Avatar Ondrej Danko Debian | Fedora  Používateľ
      je to tym ze root je samostatny ucet a to co nastavis pre seba sa ti neaplikuje v rootovi...napr aj gtk tema v rootovi je casto nastavena klasicka otrasna Raleigh (v Ubuntu pri pouziti standardnej je to osetrene)

      skontroluj sudo qtconfig ci je tam zadane GTK+, ak je to v poriadku tak este checkni sudo gnome-appearance-properties ;)
      • Re: root v KDE sate 19.05.2010 | 20:36
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        mne je jasne ze root rovnako ako kazdy uzivatel moze mat vlastnu temu aj prostredie, ale preco si root vybral zrovna QT to teda netusim (najma ked KDE vobec nemam nainstalovane)

        qtconfig nemam nainstalovany
        gnome-appearance-properties je nastaveny na standartnu temu
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: root v KDE sate 19.05.2010 | 21:44
          Avatar Ondrej Danko Debian | Fedora  Používateľ
          tak nainstaluj si qt4-qtconfig...ale tymto zmenis sat len cisto Qt programov

          keby si chcel KDE programov zmenit temu tak potrebujes systemsettings alebo rucne to zapisat KDE konf.suboru (da sa urcit aj aby KDE pouzivalo pri vykreslovani GTK widgety..no vyzor potom zalezi od mnohych faktorov a hocikedy to vyzera otrasne)
        • Re: root v KDE sate 19.05.2010 | 22:12
          Avatar Ondrej Danko Debian | Fedora  Používateľ

          ale preco si root vybral zrovna QT to teda netusim (najma ked KDE vobec nemam nainstalovane)

          to nieze root si vybral Qt...kazdy program moze vyuzivat iny framework (zoskupenie roznych kniznic do jedneho komplexneho celku; KDE libs je tiez fr.postaveny na Qt)
          skus hodit screen ako vyzera napr K3b..VirtualBox je cisto Qt program tak sa tu uplatnuju Qt nastavenia

          P.S.>VBox je trochu problematicky program na vzhlad kedze v PUEL edicii (tj uzavrete zdrojaky s USB podporou) ma Qt uz zabindovane v sebe a dokonca obsahuje aj zopar kde kniznic na spustanie helpu->kchmviewer