Nenabieha Tema v linuxe

Sekcia: Aplikácie & Desktop 26.05.2010 | 12:58
KExo   Návštevník
Ahojte ludia. Nainstaloval som Linux Mint 9. Vsetko som rozbehal a ked pustam linuxt ak sa mi strasne dlho nacitava plocha. Pritom ikony svietia a aj lišta svieti. Po chvilke naskoci plocha ale nie je tam nastavenie temy ako som mal. Je tam nejake systemove bez efektov a bez vsetkeho. Musim sa ODHLASIT a znova PRIHLASIT a potom vsetko nabehne tak ako ma. Neviete nahodou preco to robi ? Nechce sa mi pri kazdom spusteni PC znova odhlasovat a prihlasovat nech mi nabehne normalne plocha.
    • Re: Nenabieha Tema v linuxe 26.05.2010 | 19:10
      Frantisek   Návštevník
      Prepac ale ked chces efekty kup si Windows 7, ...
      • Re: Nenabieha Tema v linuxe 26.05.2010 | 19:23
        Kexo   Návštevník
        efekty ??? myslis ze mat normalne beziaci system je nutnost preist na WIN 7 ??? Som zvedavy ci by sa ti pacilo keby tvoje menu v linuxe malo 256 farieb!!!

        Pritom nemam ziadne efekty ako gumenne okna alebo podobne.

        Mne ide o to ze sa mi svojvolne poposuvaju ikony po starte systemu. Ked sa odhlasim a znova prihlasim tak su na svojich miestach tak ako som to chcel. Myslim ze na to nepotrebujem Win 7.
    • Re: Nenabieha Tema v linuxe 26.05.2010 | 19:40
      Avatar michael93 Dáke buntu  Používateľ
      Čauko, potreboval by som zistiť či si nezmenil tému prostredia. Ak áno, skús dať pôvodnú temu (asi shiki-wise) a zopakovať reštart PC.
    • Re: Nenabieha Tema v linuxe 26.05.2010 | 22:53
      Avatar dit k/u/buntu_64  Používateľ
      alebo premenuj gnome konfiguracny priecinok ci to je tym
      • Re: Nenabieha Tema v linuxe 27.05.2010 | 20:29
        Kexo   Návštevník
        No tak temu som dal zakladnu a ked restartujem tak to robi to iste.

        v podstate sa deje to ze po starte systemu mam ovladacie prvky ako keby zo safemodu proste bez nicoho to vyzera ako windows 95 no a ked sa odhlasim a prihlasim tak mi uz nabehne normalna tema aku som tam mal. Proste ako keby to pustalo svojvolne safe mode. Ikony su poprehadzovane a niektore ikony na ploche nemaju vzhlad taky ako by mali mat ale uplne ten zakladny.

        a kde premenovat ten priecinok ???
        • Re: Nenabieha Tema v linuxe 29.05.2010 | 21:44
          Avatar dit k/u/buntu_64  Používateľ
          .gnome2
          .gconf
          .config

          sa mi za ze tieto, ale iba ich premenuj napr. .gnome2_zaloha ...
          • Re: Nenabieha Tema v linuxe 03.06.2010 | 14:41
            Kexo   Návštevník
            Vcera vecer vysla nejaka aktualizacia a ked som dal zaktualizovat system tak to prestalo robit.... takze pocitam ze to bola chyba nie len u mna ale u viacej ludi....