Amarok vo Windows 7

Sekcia: Aplikácie & Desktop 02.06.2010 | 16:28
Avatar SaxX Kubuntu 9.10, Windows 7  Používateľ
Zdravim,
Nainstaloval som si Amarok 2.2.0 aj do mojho windowsu, instalacia prebehla na pocudovanie v poriadku, ale vedel som ze sa nieco nepodari...
Amarok som v pohode spustil no ostal som prekvapeny ked mi nehrali mp3...
zistil som kde je chyba, je to s Phonon Beckend...po nainstalovani VLC by to malo fungovat no Amarok nevie najst kniznice...

nema niekto riesenie? alebo podobnu skusenost?
Supernatural is the best!!! Bojovník za slobodný software...
    • Re: Amarok vo Windows 7 02.06.2010 | 18:49
      Martin   Návštevník
      Funguje Ti Ogg Vorbis? Ak funguje, tak si nejako prekonvertuj .mp3 do .ogg :)

      Nainštaluj si konzolovú aplikáciu na prevod mp3 do ogg (hľadaj balíček mp32ogg pre Tvoju distribúciu Linuxu), súbory, ktoré chceš prekonvertovať, si nakopíruj do osobitého priečinku najlepšie v adresári /home/užívateľ, aby si nemusel zbytočne vypisovať dlhé príkazy, a potom jednoducho napíšeš v konzole príkaz
      mp32ogg ./názov priečinku
      Takže ak mám nakopírované mp3 v priečinku /home/martin/muzika, napíšem príkaz
      mp32ogg ./muzika a ono ich to všetky prekonvertuje.

      Nie je to síce priamo odpoveď na Tvoju otázku, ale je to účinná a funkčná obchádzka.
      • Re: Amarok vo Windows 7 03.06.2010 | 00:43
        Avatar SaxX Kubuntu 9.10, Windows 7  Používateľ
        neprehrava ani .ogg uz fakt netusim ako to mam spojazdnit...ani na zahranicnych forach si s tym nevedia rady...
        Supernatural is the best!!! Bojovník za slobodný software...
        • Re: Amarok vo Windows 7 03.06.2010 | 01:13
          Avatar maor Mint, Debian, Raspbian, LibreELEC  Používateľ
          A toto si skúsil?
          add the VLC installation directory to your path, as described in http://support.microsoft.com/kb/310519
          Je to zo stránky http://amarok.kde.org/wiki/Download:Windows
          • Re: Amarok vo Windows 7 03.06.2010 | 03:00
            Avatar SaxX Kubuntu 9.10, Windows 7  Používateľ
            jop tie veci som skusal presne podla navodov a nic :-/
            Supernatural is the best!!! Bojovník za slobodný software...
    • Re: Amarok vo Windows 7 03.06.2010 | 14:47
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Ahoj.

      Neexistuje ešte stabilná verzia pre MS Windows. http://amarok.kde.org/wiki/Download:Windows#Stable_version
      (je dopručené doinštalovať do Win aj VLC)
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: Amarok vo Windows 7 03.06.2010 | 20:43
        Avatar SaxX Kubuntu 9.10, Windows 7  Používateľ
        Ostatne prehravace funguju ale Amarok je Amarok (proste linuxova hviezda a tak to asi aj zostane). VLC som mal nainstalovene predtym a po nainstalovani amaroku som ho preinstaloval na odporucanu verziu, mno nic sa nestalo...aj tak dakujem za ochotu chlapci...
        Supernatural is the best!!! Bojovník za slobodný software...