Aky program na otvorenie grafickeho suboru '.eps' ?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 04.06.2010 | 00:10
Avatar [zmazany_uzivatel]   Používateľ
Zdravim, viete mi poradit v akom grafickom programe mam otvorit grafic. subor s priponou ".eps" ?
GIMP mi to neotvoril akurat vypisal nieco v tomto zmysle Error starting Ghostscript. Make sure that Ghostscript is installed and - if necessary - use the environment variable GS_PROG to tell GIMP about its location.
(Failed to execute child process (No such file or directory))
    • Re: Aky program na otvorenie grafickeho suboru '.eps' ? 04.06.2010 | 00:29
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      http://filext.com/file-extension/EPS

      skus nieco co otvara zaroven PDF. teda napriklad adobe reader alebo evince
    • Re: Aky program na otvorenie grafickeho suboru '.eps' ? 04.06.2010 | 02:50
      m;ut 56ro3   Návštevník
      ta hlaska uz zrozumitelnejsia hadam ani nemoze byt - ibaze nevies ani po anglicky ani najst niekoho, ci nastroj, ktory by to to prelozil ...
    • Re: Aky program na otvorenie grafickeho suboru '.eps' ? 04.06.2010 | 10:00
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Inkscape, ale pozor, nieje eps ako eps.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: Aky program na otvorenie grafickeho suboru '.eps' ? 09.06.2010 | 20:49
        Avatar [zmazany_uzivatel]   Používateľ
        skusal som inkscape, ale cez neho to nejde editovat
        • Re: Aky program na otvorenie grafickeho suboru '.eps' ? 09.06.2010 | 23:41
          jano   Návštevník
          Mám cez PlaOnLinux nainštalovaný Adobe Illustrator 9 a myslím si, že by tú editáciu zvládol.
          • Re: Aky program na otvorenie grafickeho suboru '.eps' ? 10.06.2010 | 00:57
            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
            Legalne ? :D
            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
            • Re: Aky program na otvorenie grafickeho suboru '.eps' ? 10.06.2010 | 01:51
              Avatar [zmazany_uzivatel]   Používateľ
              ako on ho moze mat legalne, ale co my-ostatni, co chceme nejaky freeware...zabudol hodit download link :)) pochybujem ze legalne, okrem flashu a adobe readeru dnes adobe nic neda zadarmo, maximalne tak trial verziu :/
              • Re: Aky program na otvorenie grafickeho suboru '.eps' ? 10.06.2010 | 17:53
                Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                Aj to flash ( ako samostatna technologia a tym padom aj flash player ) stoji za jedno .. :) a adobe reader stoji za dve .. :)
                There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                • Re: Aky program na otvorenie grafickeho suboru '.eps' ? 06.03.2012 | 08:28
                  Sibil   Návštevník
                  Vidím že je to Linuxácka sajta, ale dožierajú ma machri, ktorí odsúdia programy XY výrobcu, ale nedoporučia akú alternatívu miesto nich použiť či už v Linuxe, alebo WIN. Tak keď napíše autor príspevku "flash player ) stoji za jedno .. :) a adobe reader stoji za dve" tak nech hneď doporučí čo použiť miesto nich!
                  Tak isto ak dakto vie čím sa otvára súbor s príponou .eps, tak dotyčnému čo to chce vedieť figu záleží či to je oficiálne, alebo neoficiálne - potrebuje si ho jednoducho v niečom otvoriť-potom si to uložiť a asi si zariadi že si to v doporučenom programe otvorí!
                  • Re: Aky program na otvorenie grafickeho suboru '.eps' ? 06.03.2012 | 13:44
                    WlaSaTy   Návštevník
                    Mám rád ľudí, čo sa nudia a aby nudu zahnali tak vyhrabú niekoľko rokov vyriešenú otázku. Najmä ak do toho zamontujú ešte uštipačnú poznámku že nech im niekto okamžite dodá na striebornom podnose zdarma vybavenie.

                    Otázka bola ako to otvoriť a samotný program povedal ako ešte pred jej položením. V ďalších príspevkoch boli aj alternatívy použiteľné zdarma a legálne. Ale to by na Teba bolo veľa, prečítať to celé. To by si tu nemohol prskať a chovať sa ako soplavé decko...
        • Re: Aky program na otvorenie grafickeho suboru '.eps' ? 10.06.2010 | 17:57
          Avatar Róbert Dúbravský PC Debian alebo Ubuntu - servery Debian  Používateľ
          V inkcape sa musí dať editovať, len to máš v skupine. Označiť a Shift +CTRL+G.
    • Re: Aky program na otvorenie grafickeho suboru '.eps' ? 10.06.2010 | 11:10
      Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
      skus xfig, trusku starsi look a horsie ovladanie ale programik dokaze vsetko. Co tam presne chces editovat? EPSka generovane matlabom sa daju editovat aj textovym editorom.

      popripade prezri
      List of vector graphics editors
      Comparison of vector graphics editors

      Inac sa ti GIMP stazuje ze nevie najst Ghostscript. Ten gimp pouziva na pracu s EPS suborom. Nainstaluj/preinstaluj Ghostscript. Popripade zisti v akom adresari mas Ghostscript instalovany a definuj variable v ~/.*rc subore
    • Re: Aky program na otvorenie grafickeho suboru '.eps' ? 25.06.2010 | 20:04
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Keď chceš, hoď mi ten súbor do maijlu a ja sa pozrem čo sa s tým dá robiť.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: Aky program na otvorenie grafickeho suboru '.eps' ? 26.06.2010 | 03:01
        gs_peter   Návštevník
        tak Illustrator urcite a mal by aj Corel si s tym vediet poradit a ako som zistil, tak Ubuntu vie otvorit EPS...
    • Re: Aky program na otvorenie grafickeho suboru '.eps' ? 02.07.2010 | 21:59
      jano   Návštevník
      Skús použiť program SK1 http://blog.dreamcss.com/design-tool/sk1-vector-graphics-editor/