Gnome 3

Sekcia: Aplikácie & Desktop 06.06.2010 | 00:18
Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
Caute vsetci urcite kazdy z vas vie ze sa chysta dost velka zmena co sa tyka gnome. Uz som si stihol vyskusat gnome shell a poviem vam, nepaci sa mi to, akym smerom ide projekt. Preto sa vas chcem spytat. ci sa bude dat ten shell dako vypnut alebo nieco take.....

rozmyslam preto ze prejdem na kde ktore je zase ale robusnejsie a mam pri nom tropsku pocit ze nieje dostatocne odladene.

vizera to tak ze som v koncoch...
Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
    • Re: Gnome 3 06.06.2010 | 00:27
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      ak mas zaujem o GTK system ktory je dostatocne konzervativny, mozes pouzivat XFCE alebo LXDE. maju menej funkcii no su vhodnejsie pre menej silne pocitace.
      • Re: Gnome 3 06.06.2010 | 00:58
        Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
        ja viem len ked mne s zda ze maju az prilis malo funkcii... idealny je pre mna gnome len smer akym ide alebo ako su niektore veci v nom prepracovane je hrozny.... mozno dam este raz sancu xfce ale este neviem. a s tym gnome by sa nedalo nieco poriesit?
        Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
        • Re: Gnome 3 06.06.2010 | 11:23
          Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
          no, gnome-shell je iba plugin do mutteru, takze stale budes vediet pouzivat metacity/mutter+gnome-pannel aj ked gnome-pannel.

          Mne osobne sa gnome-shell velmi paci, robi sa dobre, je prehladnejsi, ale ma este kadejake detske muchy, tak ho este nepouzivam. Co konkretne sa ti na nom nepaci?
          Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
          • Re: Gnome 3 06.06.2010 | 12:02
            Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
            fuu toho je moc co sa mi nepaci... vlastne sa mi na nom paci len to ze je animovany :D..., nepaci sa mi napr zoznam nedavnych dokumentov co je podla mna absolutna zmytocnost pre mna, nepaci sa mi ako sa otvaraju aplikacie ze ju musis pretiahnut do okna, nepaci sa mi ze mas klasicky jedno okno ked otvoris aktivity a nie napr 4 ako v compize, a nepaci sa mi ze odstranuje spodny panel a aj ked je to uzitocnejsie ze mam na okna viac miesta ale podla mna je to absolutne neesteticke. dalej sa napr neda zmenit farba alebo take vecicky... podla mna je to hrozneee. ja osobne v tom ziadke take vyznamne pozitivum nevidim.
            Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
            • Re: Gnome 3 06.06.2010 | 12:04
              Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
              no tak jedno by som tea nasiel... spravi ti plochu priehladnejsou pretoze tam nemas napr docky alebo zbytocnosti...
              Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
            • Re: Gnome 3 06.06.2010 | 12:41
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
              - ake pretahovanie kliknes na ikonku a aplikacia sa spusti
              - 4 plochy si mozes nastavit kedy chces (napravo dole je tek +)
              - este ani zdaleko to nie je dokoncene takze veci ako vzhlad a farby sa budu dat menit neskor (tiez mi tam chybaju akekolvek nastavenia


              gnome-shell sa mi tiez nepaci ale ked umoznia je detailne nastavenia viem si predstavit ho pouzivat
              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • Re: Gnome 3 06.06.2010 | 13:31
              Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
              Animacie mi nevadia su nazorne, ale su pomale, co sa da zatial skaredo nastavit aby boli rychlejsie, ale budiz.

              Ostatne veci, to sa da bud nastavit, alebo bude dat nastavit (az na ten spodny panel, ten nebude vobec). Ono to este nie je hotove, takze vela veci este proste nie je...
              Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
            • Re: Gnome 3 20.07.2010 | 22:23
              Mepho   Návštevník
              Tak presne tie dokumenty hnevali aj mna a nechcelo sa mi prplat v kode a odstranovat to, pretoze sa to nijako inak nedalo, len ak by clovek ten folder lockol a nahadzal by si tam linky na softy cize by to bol akysi panel s programami.
              V gnome3 to uz bude urcite konfigurovatelne, takze sa na to velmi tesim rovnako aj na tu integraciu gnome-do a tiez ten system pridavania ploch, manazovania a tak, specialne pretoze mam tablet a s perom sa bude dobre na tom pracovat.
              Ja by som pockal, pripadne nevidim dovod preco nepouzivat este nejaky cas gnome-2 ak Ti vyhovuje...
              • Re: Gnome 3 21.07.2010 | 20:04
                skywaker   Návštevník
                what is the true question? je tento sled udalosti ktore prebiehaju v linuxe nahodny teda ze prichadzaju do mody extravagantne veci v podobe kde4 a gnome3 nahodne alebo vyustenim inych veci ako napr. ze vyvojary maju po ruke lepsie graficke kniznice napr QT4 priniesla tusim svg, lepsie 3d a celkovo vykreslovanie - toho sa chytili vyvojary KDe a chceli naplno vyuzit silu QT4 ??? alebo ako v pripade Gnome kde GTK2 sice je skinovatelna ale zasa sa nedaju zahambit kdeckarmi takze hor sa do toho teda do noveho konceptu ktory bude IN ???? sory ak trochu mimo ale sa mi zda tato otazka na zamyslenie. why? preco sme tu kde sme.. alebo je cas na zmenu? je tento rok v cinskom kalendary rok velkych prevratnych zmien?

                ja osobne v gnome3 nevidim problem za predpokladu ze to pojde aj na slabsich masinach. napr. intel grafiky a tiez dajme tomu NVDIA GF5xxx ...
    • Re: Gnome 3 06.06.2010 | 01:55
      Avatar dit k/u/buntu_64  Používateľ
      gnome 2 sa bude este dlho vyvijat nezavisle popri 3, takze nemaj strach ze by napr. vsetky distra presli z 2 na 3. a vypnut sa da uz teraz :)
      • Re: Gnome 3 06.06.2010 | 02:10
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        ak dobre chapem tak gnome shell je funkcia navyse ktora sa da kedykolvek zapnut a vypnut... chapem to spravne?
    • Re: Gnome 3 06.06.2010 | 03:46
      Avatar Grawp   Používateľ
      S KDE 4.4 (mam Kubuntu 10.04) je to uz velmi dobre. Uz je stabilitou velmi blizko tam kde bola 3.5.9, vlastne odvtedy co vyslo kubuntu 10.04 som mal asi iba jediny pad KDE aplikacie .. tusim ktorrent, ale to k prac. prostrediu radit nemusime. Plasma alebo nieco podobne nepadlo, zatial.

      Neviem kolko si s KDE zatial robil, ale je to o nastaveniach a efektivite (teraz nehovorim o efektivite vyuzitia CPU :D ). Kazdy druh kliknutia sa da nastavit (ci okno aktivuje, zdvihne, ci preda kliknutie a podobne). Alt + prave krysie tlacitko robi resize okna (sikovnejsie nez trafit okraj) (neni to nahodu aj v gnome?).

      A vynikajuce nastavenia okien tam su. Kazdemu oknu, triede okien.. atd sa daju nastavit take porobne nastavenia ze sa moze clovek zblaznit. Uz v starom KDE sa dala spravit aby na ploche bola priazova riadka ... v skutocnosti to bolo len obycajne okno ktoremu boli zobrate okraje, spustalo sa pri starte, a bolo vzdy na pozadi a nezobrazovalo sa v taskmanageri. Nebolo treba ziaden sialeny widget! heh. Dokaze toto ine prostredie?
      • Re: Gnome 3 06.06.2010 | 04:35
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        awesome wm
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Gnome 3 06.06.2010 | 10:23
        tomino   Návštevník
        to posledne co si pisal s tym oknom na pozadi to je celkom zaujimava funkcia a prvy krat o tom pocujem. co sa tyka nastavovania tak to poznam :D. mal som KDE dost dlho. Kubuntu urcite nechcem.... to nehrozi. Moje distra su arch, chakra alebo mint. Len co sa tyka prostredia tak s tym je trosku problem.

        Na druhej strane, potesilo by aj vacsie cize efektivnejsie vyuzitie procaku v KDE pretoze v klude mi poskakoval aj na najvyssiu frekvenciu.

        tak to je super porom ze sa to da vypnut :))... este kuknem dake ine GTK+ prostredie ale asi teda ostanem pri gnome :)
        • Re: Gnome 3 22.07.2010 | 13:24
          Bill Gates   Návštevník
          odkedy som prešiel na WIN 7 už som prestal používať Linux. Tomino čo sa s tým stále trtkáš? daj sedmičku a máš pokoj. (ubuntu=kubuntu=mint)
          • Re: Gnome 3 22.07.2010 | 14:21
            Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
            kazdemu podla chuti ;) my ti netlacime linux, ty nemusis nam platene produkty ;) ja viem lepsie investovat 200 - 300 eur ;)
            • Re: Gnome 3 23.07.2010 | 12:39
              Bill Gates   Návštevník
              akých 200 - 300 €? za takú cenu si kúpim aj s PC. /zadarmo/
              ja vám netlačím platené produkty, len som mu poradil ;o)
              • Re: Gnome 3 23.07.2010 | 13:50
                Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                licencia za win, antivirak, ak clovek potrebuje pracovat komercne, office balik, ... a pod. :)
      • Re: Gnome 3 21.07.2010 | 22:50
        ellvis   Návštevník
        fluxbox, windowmaker, xfce...