IRC

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.08.2005 | 13:19
PIOTR   Návštevník
Nazdar mam Mandrake 10.1 a chcel by som sa spytat ci tam nahodou nie je implmentovany IRC server. Ak nie, neviete kde by som uz mohol nyjst konkretne nejaku verziu? dakujem.
    • Re: IRC 25.08.2005 | 18:24
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      hladaj ircd
      • Re: Re: IRC 25.08.2005 | 18:32
        PIOTR   Návštevník
        No to ste mi moc nepomohli. AKo? kde?
        • Re: Re: Re: IRC 25.08.2005 | 18:43
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          medzi balickami v distribucii
          • Re: Re: Re: Re: IRC 25.08.2005 | 18:44
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            nejaky zoznam na http://rpm.pbone.net/index.php3?stat=3&ver=any&search=ircd&dist[0]=34
            • Re: Re: Re: Re: Re: IRC 25.08.2005 | 19:11
              PIOTR   Návštevník
              Mno, nasiel som to. Ale potreboval by som este: 1. Do akeho adresara to mam nainstalovat? 2. Akym prikazom to mam nainstalovat Som totiz linux. zaciatocnik.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: IRC 25.08.2005 | 19:33
                Avatar q-parser Gentoo  Používateľ
                Hm, no pokial viem, tak v grafickom rezime staci kliknut pravym tlacitkom na to rpm a zvolit instalaciu (myslim, ze to ide). Istejsie je v konzole ako root : rpm -i nazov.rpm. Alebo tak nejak. A kde to nainstalovat, tak to sa nestaraj. Ono ti to hodi tam, kde ma.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: IRC 25.08.2005 | 19:47
                  PIOTR   Návštevník
                  [root@server local]# rpm -i ircd-2.10.3-11mdk.i586.rpm varovanie: ircd-2.10.3-11mdk.i586.rpm: V3 DSA signature: NOKEY, key ID 78d019f5 package ircd-2.10.3-11mdk is already installed Co je s tym? preco to nejde?
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: IRC 25.08.2005 | 20:11
                    Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                    pretoze ten balik je uz nainstalovany: " package ircd-2.10.3-11mdk is already installed"
                    Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: IRC 25.08.2005 | 20:31
                      PIOTR   Návštevník
                      OK, teraz by som potreboval nieco cim to ponastavujem aby sa tam mohli pripajat z lokalnej siete. Neexistuje nieco take ako SWAT na sambu? ak nie, ako sa vola hl. konfiguracny subor a kde ho najdem?
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: IRC 25.08.2005 | 22:10
                        lubo   Návštevník
                        Neviem ako Mandrake v debiane som nainstaloval ircd a ircd-ircu a ide to s default nastavenim na porte 6667. Debian ma config v /etc/ircd/. Ide to aj cez web ak mas apache a nainstalujes cgiirc.
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: IRC 26.08.2005 | 12:24
                          PIOTR   Návštevník
                          No neviem. v /etc/ircd/ tam su len subory s nazvom: example.conf, iauth.conf, ircd.motd, ircd.m4. To je vsetko. Ktory je to teda ten hlavny? ktory mam upravit aby to slo?
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: IR 26.08.2005 | 14:05
                            PIOTR   Návštevník
                            EXISTUJE NEJAKY PRIKAZ NA TO ABY SOM ZISTIL CI JE IRC AKTIVNE? AKY JE PRIKAZ NA SPUSTENIE IRC SERVERA?
                            • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 27.08.2005 | 09:24
                              lubo   Návštevník
                              1.~# nmap localhost 6667/tcp open irc :~# ps aux | grep irc irc 4890 0.0 0.9 3960 2344 ? Ss 06:17 0:00 /usr/sbin/ircd-ircu 2. /etc/init.d/ircd-ircu start v Mandrake to moye byt podobne
                              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 27.08.2005 | 11:56
                                PIOTR   Návštevník
                                No ked zadam netstat -anlp | grep 6667 tak nic to nespravi: [root@server root]# netstat -anlp | grep 6667 [root@server root]# IRC server potom sice spustim prikazom: [root@server root]# /etc/init.d/ircd start Starting IRC system: [ OK ] [root@server root]# ale aj tak ked sa pripaja nan, napise ze DISCONNECTED. Nemohli by ste mi tu niekto poslat vas conf. IRC servera? Mozno je chyba tam....
                                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 27.08.2005 | 14:52
                                  Avatar borg Fedora  Administrátor
                                  a co je v logoch? (/var/log/{ircd|messages|syslog} je nakonfigurvany spravne? lebo ked nie, tak sa nemoze spustit
                                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 29.08.2005 | 13:19
                                    PIOTR   Návštevník
                                    No neviem, v syslogu tam toho je prilis vela. vidim tam len ircd spawning. ircd successed. Nemohli by ste mi niekto tu skopnut vas ircd.conf plsssssss aby som vedel ako to mam spravne nastavit?