rozbalenie .img suborov

Sekcia: Aplikácie & Desktop 11.06.2010 | 19:16
Tenebrion   Návštevník
Dobrý deň

na úvod by som rád poznačil, že som s linuxom úplný začiatočník a teda moje vedomosti ohladne práce s ním su zatial chabé. Preto by som potreboval v tomto konkrétnom prípade pomoc od skusenejšieho uživateľa.
Stiahol som si na svôj disk hru, ktorá je vo formáte .img a neviem ako daný súbor rozbaliť. Prezrel som si zopár tém na fore, ale k riešeniu problému som sa zatial nedostal. Ocením teda vaše rady a nápady. Dakujem :)
    • Re: rozbalenie .img suborov 11.06.2010 | 20:09
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      hodit slovo img a iso do synapticu :)
    • Re: rozbalenie .img suborov 11.06.2010 | 21:28
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Ahoj.

      Ľudovo a účelovo povedané:

      .IMG je súbor (a druh formátu), ktorý sa najlepšie hodí na takzvané "napálenie na CD alebo DVD disk". Volá sa niekedy aj obraz a predstavuje akúsi digitálnu kópiu originálu. Čiže, keď si si (od niekoho/zo servera) stiahol takýto kompaktný súbor, znamená to, že je potrebné (pre ďalšiu prácu s ním) ho napríklad napáliť na nejaké médium t.j. CD disk alebo DVD disk (podľa jeho veľkosti).

      Napíš, aký Linux ( spisovne je "akú linuxovú distribúciu") používaš a podľa toho sa Ti môže napr. doporučiť program na spomínané napalovanie.

      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: rozbalenie .img suborov 12.06.2010 | 01:00
        KrisKo   Návštevník
        Neviem, ci to pojde s IMG obrazmi, ale s ISO to funguje tak, ze ich mozes pripojit. V novom UBUNTU 10.04 sa to da priamo, alebo cez konzolu prikazom: sudo mount -o loop /cesta/k/obrazu.img /media/image
      • Re: rozbalenie .img suborov 12.06.2010 | 13:53
        Avatar tenebrion   Používateľ
        Používam distribúciu Ubuntu 10.4
        • Re: rozbalenie .img suborov 12.06.2010 | 14:45
          KrisKo   Návštevník
          takze v 10.04 staci pravym tlacitkom kliknut na image subor a vybrat open with archive mounter. Pre IMG to asi takto nepojde. Tu by som odporucal bud nejaku utilitku na mountovanie roznych obrazov (acetoneiso2, furiousisomount), alebo nejaku konvertovaciu utilitku (img2iso).
          alebo ako som vyssie uviedol cez prikaz mount
        • Re: rozbalenie .img suborov 12.06.2010 | 16:37
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          Ahoj.

          Starý vtip hovorí, že .IMG súbory sú z Warezu a každý "geek" automaticky premenuje koncovku .IMG na koncovku ISO.
          Takže nič nepokazíš, keď si premenuješ koncovku toho Tvojho súboru z .IMG na .ISO. A potom si pozrieš obsahujúce súbory napr. tak, ži si to .ISO primontuješ cez pravé tlačítko tak, ako Ti písal kolega nadomnou.
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."