Ekiga- nefunkčný zvuk

Sekcia: Konfigurácia 12.06.2010 | 16:02
Avatar Peter Mint  Používateľ
Ahojte, riesin problem s Ekigou. Zamer je asi taky, ze starsieho cloveka uz neprinutim telefonovat cez pocitac, ale ked dostane IP telefon ktory sa nijak nelisi od toho klasickeho, tak si to ani nevsimne. Problem je v tom, ze ked to skusam na necisto doma telefony aj pocitace sa ku SIP kontu prihlasia, dokazu si aj navzajom zazvonit, ale po zdvihnuti sa neprenasa ziadna zvukova informacia. Ako pisem, ani na PC ani na IP fone (mam doma dva rozne modely na skusku). Test v podobe 500@ekiga.net ide, ale nic viac. Ked si volam po vnutornej sieti medzi telefonmi cez IP adresu, vsetko fici ako ma. Zakladnu konfiguraciu Ekigi mam ako SIP Server: ekiga.net, Outbound Proxy: ekiga.net, SIP User ID: meno, Authenticate ID: meno, Authenticate Password: heslo. Dakujem za tip...
Žijem v krajine, kde aj zajtra znamená predvčerom :-)
    • Re: Ekiga- nefunkčný zvuk 13.06.2010 | 16:14
      WlaSaTy   Návštevník
      Predpokladám že si nastavenia skúšal cez službu echo ktorú ponúka každý IP telefónny operátor. Otázkou je, čo v tvojom ponímaní znamená IP telefón. Ak tým myslíš tú hovadinu ktorá sa pchá do USB a vyzerá ako starý mobil na kábli, tak tie sa zvykli chovať ako ďalšia zvukovka aj s klávesnicou. Takže skús v programe vybrať zodpovedajúci vstup a výstup.
      • Re: Ekiga- nefunkčný zvuk 13.06.2010 | 19:58
        Avatar Peter Mint  Používateľ
        Nie, pod pojmom IP telefon myslim Siemens Gigaset C470IP a Grandstream BT100, ziadne usb...
        Žijem v krajine, kde aj zajtra znamená predvčerom :-)
        • Re: Ekiga- nefunkčný zvuk 16.06.2010 | 14:08
          WlaSaTy   Návštevník
          Takze echo test presiel. Skus este callback test (na 520-ke) a pozri nastavenie routera ci nema zakazane VOIP.
          • Re: Ekiga- nefunkčný zvuk 17.06.2010 | 00:04
            Avatar Peter Mint  Používateľ
            aj 520 so spatnym zavolanim ide ok, asi to budem musiet skusit z dvoch roznych pristupov k netu, ked je to v ramci jednej siete, je mozne ze to je problemom, aj ked ma nenapada jediny rozumny dovod. Router VOIP zakazane urcite nema, pouzivam VOIP od T-comu.
            Žijem v krajine, kde aj zajtra znamená predvčerom :-)
            • Re: Ekiga- nefunkčný zvuk 17.06.2010 | 12:29
              ---   Návštevník
              ekiga (software) nie je asi to prave orechove, ma problemy s NAT-om (starsie verzie 2.x boli v pohode) , skus aj dalsich klientov, napr. zoiper, x-lite (nie su pod gpl, ale to je ich jedina nevyhoda).
              Alebo skus aj iny ucet, napr. na iptel.org , ten rozchodis lahko (ale asi nie v ekige:-).

              mimo temu: nevie niekto co ma google v plane s gizmom? Hlavne kedy sa budu dat vytvarat nove ucty, sluzba funguje spolahlivo, ale mam len 2 ucty a potreboval by som dalsi, ale nateraz sa neda:-(. Uz to googlu nejako dlho trva.
              • Re: Ekiga- nefunkčný zvuk 17.06.2010 | 17:59
                Avatar Peter Mint  Používateľ
                Lenze ja potrebujem free SIP ucet ktory pobezi na normalnom hardverovom telefone, nie soft-telefon. Opytam sa inak.....vie ma niekto cez ekigu prezvonit a zavolat?
                Žijem v krajine, kde aj zajtra znamená predvčerom :-)
                • Re: Ekiga- nefunkčný zvuk 17.06.2010 | 19:17
                  ---   Návštevník
                  ved ja som pisal o ucte co ti pojde aj na HW telefone, mam gigaset C470IP a mam tam ucet pre gizmo, iptel.org a ekigu. Gizmo mam overene a aktivne ho pouzivam, ide perfektne, len sa teraz nedaju vytvarat dalsie ucty, co ma netesi. Ostatne ucty neviem ako funguju, nemam to s kym vyskusat, mam ich len ako zalozne keby nieco...
                  • Re: Ekiga- nefunkčný zvuk 17.06.2010 | 20:28
                    Avatar Peter Mint  Používateľ
                    Tak skusme to tou ekigou, das mail?
                    Žijem v krajine, kde aj zajtra znamená predvčerom :-)
                    • Re: Ekiga- nefunkčný zvuk 17.06.2010 | 20:52
                      ---   Návštevník
                      ekiga: mx456
                      • Re: Ekiga- nefunkčný zvuk 17.06.2010 | 21:02
                        Avatar Peter Mint  Používateľ
                        to ale z c470ip nevytocis, skus ekiga: 00421692012816
                        Žijem v krajine, kde aj zajtra znamená predvčerom :-)
                        • Re: Ekiga- nefunkčný zvuk 17.06.2010 | 21:09
                          ---   Návštevník
                          ved si chcel skusat ekigu tak som ti dal cislo a zavolaj ak chces, ale nie cez t-komacky voip:-)
                          • Re: Ekiga- nefunkčný zvuk 17.06.2010 | 21:11
                            Avatar Peter Mint  Používateľ
                            mne to nejde ani z pc a to cislo to je ekigacky voip
                            Žijem v krajine, kde aj zajtra znamená predvčerom :-)
                            • Re: Ekiga- nefunkčný zvuk 17.06.2010 | 21:18
                              ---   Návštevník
                              jasne, zazvonilo raz a skoncilo, volal som ti naspat a nepocujeme sa
                              • Re: Ekiga- nefunkčný zvuk 17.06.2010 | 21:25
                                Avatar Peter Mint  Používateľ
                                tak zavolaj na 00421........ono to cislo je akoze t-com, ale je to konto ekiga
                                Žijem v krajine, kde aj zajtra znamená predvčerom :-)
                                • Re: Ekiga- nefunkčný zvuk 17.06.2010 | 21:30
                                  Avatar Peter Mint  Používateľ
                                  a nejde to
                                  Žijem v krajine, kde aj zajtra znamená predvčerom :-)
    • Re: Ekiga- nefunkčný zvuk 17.06.2010 | 21:55
      Avatar Peter Mint  Používateľ
      Takze....cez 2x hardverovy telefon Siemens c470IP ide normalne telefonovat s Ekiga konto, netreba ziadne specialne nastavenia ako na teleone, tak aj na routri, hovor je cisty bez oneskoreni. Dakujem za pomoc do Nitrianskeho Pravna.
      Žijem v krajine, kde aj zajtra znamená predvčerom :-)