Vypnem pc a restartuje

Sekcia: Aplikácie & Desktop 13.06.2010 | 22:18
Lotar   Návštevník
Cavte!
Op.system: Ubuntu 8.04
V nazve uvedeny problem mam uz dlhsie. Lenze zvlastne je to ze ked pc vypnem este v ten den, teda pred polnocou tak sa vypne ako ma. Ale ak si ho vypnem po polnoci tak asi 1sekundu po vypnuti nastartuje a musim si ho vypnut znovu.
    • Re: Vypnem pc a restartuje 13.06.2010 | 22:40
      Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
      odporucam nainstalovat novsiu verziu ubuntu. tento problem je uz vyrieseny v novsich verziach.
      Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
      • Re: Vypnem pc a restartuje 13.06.2010 | 22:56
        Lotar   Návštevník
        Ja viem ze je vyrieseny v novsich verziach. Hladal som uz riesenia aj som vyskusal rozne navody ale nic nepomohlo.

        No napriek tomu este nechcem nainstalovat 10.04 lebo potom by som riesil x bugov namiesto jedneho. Minimalne 1/2 roka pockam.

        Preto som napisal moj problem lebo som len nedavno objavil ze to robi len ak zapnuty system prejde z jedneho dna na druhi a to som zatial nikde nevidel napisany. Ci to nahodou nesuvisi s tzdata?
        • Re: Vypnem pc a restartuje 13.06.2010 | 23:08
          Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
          tak toto ja netusim to ti stano urcite bude vediet poradit.
          Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
          • Re: Vypnem pc a restartuje 14.06.2010 | 00:59
            Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
            ..a spraví to aj vtedy keď mu v konzole prikážeš sudo halt?
            • Re: Vypnem pc a restartuje 14.06.2010 | 02:19
              Lotar   Návštevník
              Ano aj pri prikaze sudo halt.
              • Re: Vypnem pc a restartuje 14.06.2010 | 02:33
                Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                ...haluz.. len som bol zvedavý...
      • Re: Vypnem pc a restartuje 15.06.2010 | 10:56
        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
        Ahoj.

        Vieš konkrétne, ktorý je to problém o ktorom hovoríš, t.j. link naň ?
        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
        • Re: Vypnem pc a restartuje 15.06.2010 | 16:15
          Lotar   Návštevník
          to dodoedo
          konkretny link je tento:
          https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/linux/+bug/234700
    • Re: Vypnem pc a restartuje 14.06.2010 | 10:58
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Ahoj.

      Pozeral si sa aj do BIOS-u, či tám nemáš nastavenú nejakú haluz, prípadne si to vypnúť ?
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: Vypnem pc a restartuje 14.06.2010 | 13:35
        Lotar   Návštevník
        Ubuntu 8.04 je uz piata verzia ubuntu co mam na tomto pc a pocas tejto periody v BIOS-e som nic nemenil okrem obcasnej zmeny poradia bootovania hdd, dvdrw. A okrem toho mam na pc v dualboote aj windows-xp a ten je bez zavad co sa tyka vypnutia/restartu.

        Vyskusal som aj editaciu /boot/grub/menu.lst tak ze nakonec riadku som pridal acpi=force, nepomohlo potom acpi=off nepomohlo. Dvojica acpi=force, apm=power tiez nic, dalsia dvojica acpi=force, apm=off tak isto bez zmeny.
        V system/sprava/sluzby/ som vypol spravu napajania (acpid) nepomohlo.
        Vyskusal som aj to co pisu tu:
        http://linuxos.sk/forum/11412/index.html

        Precital som aj:
        https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/linux/+bug/234700
        kde ti dvaja maju ten isty problem dokonca velmi podobnu konfiguraciu pc ako ja (cpu-Pentium, mb-MSI, vga-nvidia).
        Podla mojho nazoru ide o specialny bug ktory sa objavil len v 8.04 a aj to len pri urcitych konfiguraciach pc. Najprv som si myslel ze ked si s aktualizaciami nainstalujem novsiu kernel verziu tak to prejde ale uz to trva cez asi stvrtu verziu. Samozrejme stale je to len kernel 2.6.24-x meni sa len ta hodnota x nakonci.
        Na launchpade to uzavreli vlastne bez riesenia lebo ti dvaja presli na novsie verzie ubuntu a potom uz nemali zaujem.

        Aj ja som sa zmieril s tym ze uz ten polrok vydrzim a potom prejdem na 10.04 a len preto som si to napisal sem lebo asi pred 4-5 tyzdnami som objavil ze pc restartuje len v pripade ked si ho vypnem po polnoci. Odvtedy to mam 100% vyskusane. Ak ho vypnem hoci len 1 min pred tak sa normalne vypne ale ak len 1 min po uz restartuje a po restarte sa uz normalne vypne. Ci nahodou niekomu nenapadne v suvislosti s tymto nieco.
        • Re: Vypnem pc a restartuje 14.06.2010 | 16:35
          Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
          Viem, že to nieje odpoveď na Tvoju otázku, ale vyskúšaj ešte toto. Najprv sa odhlás ako user, a až potom ho vypni, či to nespraví aj potom. Ak už nič iné, aspoň sa zúži okruh neznámej, ak by to bolo v tom.
          • Re: Vypnem pc a restartuje 15.06.2010 | 16:10
            Lotar   Návštevník
            to Abraxas
            Vyskusal som. Bol 00:30 hod. odhlasil som sa ako user potom som vypol pc a po vypnuti sa znovu samo nastartoval.
            • Re: Vypnem pc a restartuje 15.06.2010 | 16:41
              ace rimmer   Návštevník
              A vyskusal si uz prastary ritual hrdelneho spevu a tanca ???
              • Re: Vypnem pc a restartuje 15.06.2010 | 17:32
                Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                :-)
              • Re: Vypnem pc a restartuje 16.06.2010 | 16:03
                Lotar   Návštevník
                Este nie ale nie je to zly napad. Zacnem cvicit zakladne kroky. Alebo mozno by stacilo zavolat ludovu liecitelku, ved ked sa mu podarilo vyliecit bolave krize susede Erze aj tu by mohol mat nejake sance pri dobrej polohe hviezd.
                • Re: Vypnem pc a restartuje 16.06.2010 | 19:14
                  Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                  ..vydím, že keď Boh dá, tak sa vieme baviť aj ako normálny ľudia :-)