TrueCrypt-hidden volume vs normal volume

Sekcia: Aplikácie & Desktop 15.06.2010 | 16:54
jonn   Návštevník
caute, hned uvodom, jedna sa o TC, ktorym som si zasifroval externy HDD (pod win) pri postupe som si vybral moznost vytvorit hidden volume a potom som si z externeho hdd vyclenil cca 10 gb na ulozenie suborov, ktore nebudu zahrnute pod hidden volume. no teraz pozeram jak puk,
po prihlaseni mi to vytvorilo dva disky "D:" a "W:"
pricom W je ten, na ktory sa priamo dostanem na zasifrovane externne HDD
a "D" disk nie je mozne otvorit, ked nanho poklepem, len vyskoci okno ze "D nie je pristupne"

kde teda najdem / ako sa dostanem do tej casti disku, ktoru som si vyclenil (tych 10gb) na ktore som si (pri instalacii) preniesol zopar suborov?
    • Re: TrueCrypt-hidden volume vs normal volume 15.06.2010 | 17:41
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Nechapem celkom, co si presne spravil. Hidden volume je totiz sucastou normalneho siftovaneho volume (outer volume). Teda ked to mountujes, tak si vyber tu particiu, kde mas outer aj hidden volume. Ak das heslo pre outer volume, tak pripoji tu, ak das pre hidden, tak tu. Zaroven je dobre pri pripajani outer volume upozornit truecrypt, ze je tam hidden, aby nahodou nedoslo k prepisaniu nejakej jej casti.
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: TrueCrypt-hidden volume vs normal volume 15.06.2010 | 18:27
        jonn   Návštevník
        urobil som presne ako pises pri pripojovani sa k hdd (cez truecrypt som nastavil, aby nedoslo k prepisaniu hiddenu volume-TC si vypytal heslo, potom si vypytal heslo pri zapajani HDD) a externy disk sa mi pripojil.
        komp mi ukazuje ze je pripojeny disk W (oznacenie som si zvolil sam pre externe HDD) http://img4.imageshack.us/img4/2858/25530523.jpg

        Pri instalacii TC na exter. HDD som uviedol ze nechcem aby mi zasifroval komplet cely disk (=500gb) ale som si nechal 10 gb volneho priestoru kde si budem ukladat subory, ktore moze vidiet ktokollvek (povedzme aj instalacku TC) no a neviem tuto cast disku najst :(
        • Re: TrueCrypt-hidden volume vs normal volume 15.06.2010 | 22:14
          Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
          Fakt nechapem, ale hidden volume nemozes mat na zasifrovanej particii. Cize ak mas na D nejake nesifrovane data, tak tam nemozes mat ziadne, ci uz outer alebo hidden volume. Maximalne vo forme nejakeho normalneho suboru na tej danej nesifrovanej particii.
          Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
          • Re: TrueCrypt-hidden volume vs normal volume 16.06.2010 | 00:33
            jonn   Návštevník
            skusim este raz, isto som sa zle vyjadril:
            - externy disk ma kapacitu povedzme 465 GB
            - moj zamer bol zasifrovat 455 GB
            - zvysnych nesifrovanych 10 GB som chcel mat na ukladanie suborov verejne dostupnych:
            ak by niekto kto napr. najde disk a zapoji ho do kompu mu spristupnilo len tieto verejne data na spomenutom 10 GB priestore

            da sa to nejako? lebo mne sa to nepodarilo.
            • Re: TrueCrypt-hidden volume vs normal volume 16.06.2010 | 02:16
              Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
              Da sa, ale musis na nom vytvorit dve particie. Jednu nechat normalne, druhu zasifrovat.
              Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
              • Re: TrueCrypt-hidden volume vs normal volume 16.06.2010 | 18:44
                jonn   Návštevník
                prosim ta, je vo win7 nejaky SW ktory by mi rozdelil ext. disk na particie ?