Aká maličkosť a predsa poteší :-)

Sekcia: Ostatné 15.06.2010 | 18:37
Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
Konečne sa mi podarilo pripojiť na Net prostredníctvom ppp - huawei v Debiane. V praxi to znamená, že sa s Xubuntu rozlúčim asi na dobro... :-)
    • Re: Aká maličkosť a predsa poteší :-) 15.06.2010 | 18:58
      kvako   Návštevník
      no super, tak daj nejake rozumy ako na to, pls
      • Re: Aká maličkosť a predsa poteší :-) 15.06.2010 | 21:14
        Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
        Prepáč mi otázku, ale to je irónia, alebo to myslíš naozaj, lebo teraz naozaj neviem :-)
    • Re: Aká maličkosť a predsa poteší :-) 15.06.2010 | 19:56
      Dragon   Návštevník
      A je nejaky rozdiel medzi rozbehavanim toho modemu v Xubuntu a Debiane?
      • Re: Aká maličkosť a predsa poteší :-) 15.06.2010 | 21:12
        Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
        Ja som sa postaral o to aby bol. V Xubuntu ta prevedie wizard a a pozaklikavas veci system alla Windows (next, next, next...), tu som použil len ppp, lebo som sa chcel donutit editovať skripty, a pre mna to teda rozdiel je. V Debiane aspon u mna v "Lenny" ziaden network manager nieje a ani som ho nechcel, lebo kde sa da, chcem používať najnižšiu vrstvu.
        • Re: Aká maličkosť a predsa poteší :-) 15.06.2010 | 21:58
          Dragon   Návštevník
          To si mal fajn - klik, klik, klik. Ja som sa vcera vecer celkom dlho hral na Xubuntu so Samsungom a nebolo to iba klik, klik.
          • Re: Aká maličkosť a predsa poteší :-) 15.06.2010 | 23:02
            Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
            Ja netvrdim, že všetko tam je klik klik :) preto som xubuntu uprednostil pred Ubuntu. Niektore veci som sa už musel naučiť editovať v skriptoch...ale nechcem o tom viesť spor, nechcel som sa nikoho z .buntu userov dotknúť. Podstata môjho príspevku je skôr o tom, že už dlhšie ma ťahá Debian, a len to ma odrádzalo, že sa mi zdalo na mňa príliš ťažké rozchodiť net, a inštalovať tam tie všetky veci, ktoré aj tak urobia len to, čo spraví tých pár skriptov, som nechcel.
            Možno som to tu nemusel tak vyblafnúť, ale asi ma dosť potešilo, že mi to funguje...
            • Re: Aká maličkosť a predsa poteší :-) 17.06.2010 | 12:32
              Dragon   Návštevník
              Asi sme sa nespravne pochopili, nedotkol si sa ma. Len som komentoval to, ze s Huawei je zivot zrejme kus jednoduchsi ako s inymi modemami.
              Xfce je velmi zaujimave prostredie, teraz sa kusocek s nim hram, lebo mam v rukach trosku starsi laptop, na ktory je Gnome trochu vela (sudiac podla VirtualBoxu). Vela ludi sice tvrdi, ze co sa tyka rychlosti je Ubuntu a Xubuntu na rovnakej urovni, ale ked trojrocny laptop s Xubuntu bootuje rychlejsie ako polrocny laptop s Ubuntu... Nehovoriac o tom, ze som oba systemy testoval vo VB a musim povedat, ze Xubuntu bolo o dost sviznejsie.
              Mozno raz aj ja zacnem pouzivat Xfce... Zavisi od toho, ako bude nasledovat vyvoj Gnome.
              • Re: Aká maličkosť a predsa poteší :-) 17.06.2010 | 14:43
                Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                Máš pravdu pochopil som to úplne ináč :-)

                Je to asi tak, aj keď .buntu má slušnú podporu hardware. Ináč neviem kto sú tí "veľa ľudí", ale naozaj to nieje pravda. Dokonca tu niekto spomínal, že keď sa nainštaluje Xfce na Ubuntu, nedosiahne sa tým ten efekt, a že treba si nahodiť Xubuntu, ak chceme svižnejší systém. Ja som už asi úplne prepadol Xfce :-) Čítal som niekde komentár, kde dotyčný písal, že v Xfce sa cíti ako bez rúk, ale zjavne to tak nieje, všetko je po ruke a myši sa skoro ani nechytím. Ale asi by si bol prekvapený, keby si nahodil iný systém z Xfce napríklad Debian... Xubuntu už ani zďaleka nieje to odľahčené Xfce, ale pripomína až priveľmi GNOME. S čerstvo nainštalovaným Xubuntu to máš okolo 3 GB, v Debiane to mám teraz po nainštalovaní software 1,6 GB, a to tam mám OpenOffice, Gimp a Firefox aj zaťaženie RAM je výrazne ľahšie kým v Xubuntu som mal nie raz úplne vyťaženú 1GB RAM v Debiane mám swapku asi na dve veci... Ináč ten vývoj GUI je podľa mňa zaujímavý asi všeobecne. Aj KDE aj keď KDE4 som dlho nemusel. Aj nové GNOME je dosť zaujímavé, a také tie spory že čo je lepšie už nemusím. Dokonca si myslím, že veľa užívateľov si vyberá prostredie podľa atmosféry ktorú v ňom cítia (vrátane mňa) a možno si to ani nevšimli :-) a keď už som pritom, v KDE3.5 je čosi magické...
                • Re: Aká maličkosť a predsa poteší :-) 17.06.2010 | 18:39
                  Dragon   Návštevník
                  K tym "vela ludi" - uz viackrat som pocul (ci skor cital), ze Xfce nie je az tak velmi odlahcene (mozno za to moze predsa len pohlad ludi, co ho skusali len v Xubuntu).
                  To s tym, ze zabera kusok viac je pravda - a to je dokonca Xubuntu bez OOo v defaultnej vybave, co je dost skoda, lebo AbiWord a Gnumeric su sice pre mna dostatocne aplikacie, ale chyba mi tam nejaky prezentacny SW. Cloud zatial velmi nemusim, u nas na Slovensku su stale miesta, kde nie je mozne zaviest rychle a stabilne pripojenie na net, cize niekedy je potreba prezentacie off-line.
                  Co sa tyka GUI, mne zatial Gnome poskytuje vsetko co potrebujem, nic mi v nom nechyba a nema nic prebytocne, co by ho robilo az prilis robustnym. Ak sa vsak v buducnosti pritrafi vo vyvoji nieco, co by ho urobilo pre mna nevyhovujucim, Xfce bude jasna volba. Mam vsak rad Ubuntu, pretoze ma stabilnu podporu so strany Canoniclu. Debian ma sice siroku komunitnu zakladnu, ale trebars takym Ubuntu repozitarom sa maloktore vyrovnaju. Z tohto dovodu by bolo Xubuntu pre mna to prave, ak by som chcel prejst na Xfce.
    • Re: Aká maličkosť a predsa poteší :-) 15.06.2010 | 23:28
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      a mna zas potesilo, ze dnes v telke po futbale bolo v nejakom sote slovo "ubuntu"
      • Re: Aká maličkosť a predsa poteší :-) 16.06.2010 | 03:45
        Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
        ..to je iné. Ak ide o propagáciu Linuxu v médiách, to poteší aj mňa , nech je to hocijaká distribúcia.
        • Re: Aká maličkosť a predsa poteší :-) 16.06.2010 | 10:25
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          praveze nie ... nie je to vedoma propagacia ... kedze slovo UBUNTU je africkeho povodu ...
          • Re: Aká maličkosť a predsa poteší :-) 16.06.2010 | 10:56
            Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
            ...aha, asi som nebol v obraze... ale zrejme si chcel aby som nebol :-)

            Ozaj, a SVK ako hrali, nevidel som zápas..
            • Re: Aká maličkosť a predsa poteší :-) 19.06.2010 | 01:52
              Mrkvička džús   Návštevník
              !!! Konečne sa mi podarilo pripojiť na Net prostredníctvom ppp - huawei v Debiane. V praxi to znamená, že sa s Xubuntu rozlúčim asi na dobro... :-) !!!!

              som fakt mimo , ako sa ti to podarilo , co tak to opisat aspon trosku ostatnim UZIVATELOM , ... lebo tato informacia nema ziadnu cenu . vyznam .... To je ako keby som napisal , ... mam Linux ale nemam PC .... zbytocne si sem hodil taku somarinu ...
              • Re: Aká maličkosť a predsa poteší :-) 19.06.2010 | 01:55
                Dragon   Návštevník
                Chcel sa podelit so svojou radostou. Na tom hadam nie je nic zle.
              • Re: Aká maličkosť a predsa poteší :-) 19.06.2010 | 04:01
                Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                O kus vyššie som sám napísal, že som to sem nemusel tak vyblafnúť, ale už sa stalo.
                Ale sľubujem, že to dám do databázy znalostí. Zatiaľ som to nedal preto, lebo sa viem pripojiť len pod rootom (čo mne teda vôbec nevadí), takže skúsim ešte gúgliť. A keď nenájdem nič rozumné, tak to tam dám aj tak a požiadam ostatných aby do doplnili aj o toto riešenie.
                • Re: Aká maličkosť a predsa poteší :-) 19.06.2010 | 20:25
                  Mrkvička džús   Návštevník
                  no ja mam ZTE modem USB , MF100 a teraz aj MF637 , .. a nieje problem sa pripojit , ... niekde to tu aj ciastocne je popisane ako nato :)
                  • Re: Aká maličkosť a predsa poteší :-) 20.06.2010 | 03:07
                    Mrkvička džús   Návštevník
                    neviem ci pomozu aj tieto mudre stranky :)
                    http://en.wikipedia.org/wiki/Huawei_E220 a http://en.wikipedia.org/wiki/Wvdial
                    kedze huawaja nemam :)
                    • Re: Aká maličkosť a predsa poteší :-) 20.06.2010 | 03:24
                      Mrkvička džús   Návštevník
                      škoda našiel som to až teraz ale snad to pomoze tiez http://tuxmobil.org/linux_on_laptops_with_umts_cards.html