nejde naštartovať ubuntu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 16.06.2010 | 03:18
atheros   Návštevník
Ahojte, mam problem a to ked zapnem notebook tak ked mi načitava linux (ubuntu 9.10) tak zrazu mi to sekne a vyhodi mi nejaku hlašku, urobil som foto (sory za tu kvalitu)


http://img822.imageshack.us/img822/2206/snmka238.jpg

nevie mi niekto poradiť ako to znovu nakopnem??
    • Re: nejde naštartovať ubuntu 16.06.2010 | 04:26
      Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
      Prosím ťa aspoň to odfoť tak, aby ten text bol vidieť celý...alebo to ručne prepíš.
      • Re: nejde naštartovať ubuntu 16.06.2010 | 11:49
        atheros   Návštevník
        aha, sory som si nevšimol že mi to obrezalo ale tu davam už cely.

        http://img18.imageshack.us/img18/4202/snmka239.jpg
        • Re: nejde naštartovať ubuntu 16.06.2010 | 14:43
          WlaSaTy   Návštevník
          Ty prosim Ta, a islo to niekedy?

          Toto vyzera ako keby Linux stratil systemovy disk ktory pozna podla toho dlheho alfanumerickeho kodu. Neviem ci mas moznost na tom stroji nastartovat LiveCD (hoci aj minicd do textoveho modu) aby si skontroloval ci tam este ten disk je alebo ci sa mu nieco nestalo. Alebo je mozne ze sa len pokazil konfigurak grubu (co je lahko opravitelne hoci aj z LiveCD) alebo ze sa pokazil zoznam suborovych systemov (tiez lahko opravitelne) a disk je v poriadku.

          PS.: nemenil si na tom stroji disk za iny, alebo si tam neinstaloval iny operacny system? Obvykle sa to pri nedodrzani navodu konci velmi podobne.
          • Re: nejde naštartovať ubuntu 16.06.2010 | 15:04
            atheros   Návštevník
            no praveže som nemenil disk a ani nerobil nič snim, proste som pracoval na notebooku a zrazu mi zacal trochu blbnuť OS tak som dal reštart a už ma to poslalo kade lahšie :( :( no disk je v poriadku, len ako opravim ten konfigurak grubu alebo zoznam suborovych systemov???
            • Re: nejde naštartovať ubuntu 16.06.2010 | 15:17
              Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
              Zober si live cd Ubuntu a nabotuj system, potoom spusti terminal a napíš príkaz sudo fdisk -l vipíše ti všetky partície, tú rootovskú pripoj na, čo ja viem, trebárs na mnt takže zadáš sudo mount /dev/blabla /mnt a tak sa dostaneš ku konfigurákom až to budeš mať tak sa ozvi..
              • Re: nejde naštartovať ubuntu 16.06.2010 | 15:26
                atheros   Návštevník
                no particiu som pripojil len kde teraz najdem tie konfiguraky a co tam mam upraviť
                • Re: nejde naštartovať ubuntu 16.06.2010 | 15:43
                  Avatar denwerko Ubuntu,Gentoo,Debian  Používateľ
                  najprv sem daj výpis z more /etc/fstab
                  a z sudo fdisk -l
                  • Re: nejde naštartovať ubuntu 16.06.2010 | 15:47
                    atheros   Návštevník
                    ubuntu@ubuntu:~$ more /etc/fstab
                    aufs / aufs rw 0 0
                    tmpfs /tmp tmpfs nosuid,nodev 0 0
                    /dev/sda7 swap swap defaults 0 0
                    ubuntu@ubuntu:~$ sudo fdisk -l


                    ubuntu@ubuntu:~$ sudo fdisk -l

                    Disk /dev/sda: 250.1 GB, 250059350016 bytes
                    255 heads, 63 sectors/track, 30401 cylinders
                    Units = cylinders of 16065 * 512 = 8225280 bytes
                    Disk identifier: 0x363a3639

                    Device Boot Start End Blocks Id System
                    /dev/sda1 * 1 6374 51199123+ 7 HPFS/NTFS
                    /dev/sda2 6375 30400 192988845 f W95 Ext'd (LBA)
                    /dev/sda5 6375 9347 23880591 83 Linux
                    /dev/sda6 9348 13895 36531778+ 7 HPFS/NTFS
                    /dev/sda7 13896 14022 1020096 82 Linux swap / Solaris
                    /dev/sda8 14023 22946 71681998+ 7 HPFS/NTFS
                    /dev/sda9 22947 30400 59874223+ 7 HPFS/NTFS
                    • Re: nejde naštartovať ubuntu 16.06.2010 | 15:52
                      Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                      no neviem, čo si stváral, ale /etc/fstab nevie nič o tvojich partíciách okrem swap-u :-) dopíš ich tam ručne
                • Re: nejde naštartovať ubuntu 16.06.2010 | 15:45
                  Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                  najskôr si (podla mňa) pozri konfigurák grubu less /boot/grub/menu.lst a hod sem výpis, a daj sem výpis aj z príkazu sudo fdisk -l
                  • Re: nejde naštartovať ubuntu 16.06.2010 | 15:47
                    Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                    ..namiesto less môže byť aj príkaz more, to nech ťa nemätie.. nevšimol som si príspevok vyššie
                  • Re: nejde naštartovať ubuntu 16.06.2010 | 15:51
                    atheros   Návštevník
                    /boot/grub/menu.lst: No such file or directory

                    a ostatne je vyššie
                    • Re: nejde naštartovať ubuntu 16.06.2010 | 16:02
                      WlaSaTy   Návštevník
                      Čo keby si sem dal aj informáciu akú distribúciu si tam mal nainštalovanú a či si náhodou nemiešal repozitáre. Totižto súborový systém použitý na pripájanie koreňového adresára aufs sa používa len v špeciálnych prípadoch.
                      • Re: nejde naštartovať ubuntu 16.06.2010 | 16:07
                        atheros   Návštevník
                        treba sa pozrieť aj hore tam som pisal aku mam distribuciu ubuntu 9.10, no repozitare som nemiešal nemal som ani dovod na to
                        • Re: nejde naštartovať ubuntu 16.06.2010 | 16:22
                          Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                          ináč dosť haluz.. Ako si ho inštaloval? Lebo (ja som sa s týmto súborový systémom ešte nestretol) preto som aj prehliadol, že tam tú partíciu máš, čo si vybral na naformátovanie root oddielu? Ak si to pamätáš..
                          • Re: nejde naštartovať ubuntu 16.06.2010 | 16:26
                            Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                            ináč skús prepísať v /etc/fstab tento riadok
                            aufs / aufs rw 0 0
                            na
                            /dev/sda5 / ausf rw 0 0
                            a reštartni...
                            • Re: nejde naštartovať ubuntu 16.06.2010 | 16:47
                              KrisKo   Návštevník
                              tvoj problem nie je vo fstab, ale v grube, takze ked zapnes pc a nabehne ti grub, zvol si z ponuky co chces nabootovat, stlac 'e' , potom najdi nieco take: root=UUID=80390... a prepis cely ten dlhy retazec na root=/dev/sda5, system by mal nabehnut, potom v systeme si otvor /boot/grub/grub.cfg (ako sudo), najdi svoj zaznam (mohol by sa nachadzat niekde okolo 80. riadku) a prepis tam root=.... na root=/dev/sda5.
                              Alebo si mozes zistit uuid disku a vlozit tam uuid, ktore sa ti zrejme zmenilo. UUID ziskas nasledovne: ls -la /dev/disk/by-uuid, vylistuju sa ti disky a k nim priradene uuid cisla, kde teba zaujima disk sda5
                              • Re: nejde naštartovať ubuntu 16.06.2010 | 19:00
                                Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                                ..mal si to písať jemu, asi na to vôbec nereagoval
                              • Re: nejde naštartovať ubuntu 16.06.2010 | 19:06
                                Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                                medzi rečou... UUID sa zmenilo? Nieje jedna z istôt pri zadávaní tohto reťazca, že sa nemení? Pokial medzitým náhodou nesformátoval koreňový oddiel :-) ...
                                • Re: nejde naštartovať ubuntu 16.06.2010 | 21:50
                                  KrisKo   Návštevník
                                  uuid ti dava istotu, ze pripojis vzdy to iste zariadenie, napr. ked mam svoj kluc a chcem si ho stale pripajat na definovane miesto, tak do fstab dam jeho uuid, potom budem mat istotu, ze sa moj kluc vzdy pripoji tam, kde chcem. Ale UUID by sa nemalo len tak menit, to je pravda. Je to zaujimave, ked dotycny nerobil nejaky zasah do diskov (delenie, rozsirovanie particii) nevidim dovod, preco by sa malo zmenit. Nieco najskor zblblo... :-)
                                  • Re: nejde naštartovať ubuntu 16.06.2010 | 21:59
                                    atheros   Návštevník
                                    no aj mi system zblbol tak som ho reštartoval ale znova som ho potom už nenaštartoval, no sranda ale dakujem ludia za pomoc už som si myslel že to budem musieť formatnuť
                          • Re: nejde naštartovať ubuntu 16.06.2010 | 16:30
                            atheros   Návštevník
                            normalne ked som inštaloval ubuntu dal som ext4 a sformatovať tu particiu. ale to bolo pred mesiacom co som preinštalovaval ubuntu. a do včera fungoval uplne perfektne a len zrazu mi zblbol system dal som reštart a už mi ho nenabootovalo :(
                            • Re: nejde naštartovať ubuntu 16.06.2010 | 16:47
                              Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                              tak ten riadok čo som ti písal vyššie prepíš na
                              /dev/sda5 / ext4 relatime,errors=remounts,ro 0 1
                              ale najskor sem hod výpis z grub.cfg myslím že by to malo byť v /etc
                    • Re: nejde naštartovať ubuntu 16.06.2010 | 16:39
                      Avatar mrnka   Používateľ
                      u lucidu menu.lst uz nenajdes!
                      hladaj grub.cfg
                      • Re: nejde naštartovať ubuntu 16.06.2010 | 16:42
                        Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                        ..na tú zmenu som zabudol
                        • Re: nejde naštartovať ubuntu 16.06.2010 | 16:45
                          atheros   Návštevník
                          inak len tak ten fstab nie je nahodou pre systen co je nabootovany z liveCD?? lebo ked pripojim ten disk a pozrem sa tam do fstab tak je tam upne niečo ine
                          • Re: nejde naštartovať ubuntu 16.06.2010 | 18:56
                            Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                            No myslím, že ťa napadlo dať výpis fstab z oddielu ktorý si pripájal. Ak si ho pripojil na mnt tak /mnt/etc/fstab ,ty si dal výpis z toho livecd?
                            to by vysvetľovalo ten aufs :-)
                          • Re: nejde naštartovať ubuntu 16.06.2010 | 19:23
                            Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                            prosím ťa daj sem výpis z /mnt/etc/fstab ak si koreňový oddiel pripájal na na /mnt
                            potom z
                            /mnt/etc/grub.cfg

                            sudo fdisk -l je v poriadku a snáď sa z toho vysomárime :-)
                            • Re: nejde naštartovať ubuntu 16.06.2010 | 20:14
                              KrisKo   Návštevník
                              grub.cfg sa nachadza v /boot/grub/grub.cfg....ale jeho system nenajde root pri bootovani... cize k pripajaniu zariadeni z fstab este nedoslo. Takze vo fstab urcite nie je chyba. Ako som pisal vyssie, je to v grube.
                              • Re: nejde naštartovať ubuntu 16.06.2010 | 21:12
                                Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                                nehádam sa, ale aj tak som ho chcel vidieť. No týpek to asi vzdal...
                                • Re: nejde naštartovať ubuntu 16.06.2010 | 21:34
                                  atheros   Návštevník
                                  no bolo to v tom grube tak som to konečne nakopol, ale prečo mi len tak z ničoho nič zmenili uuid disko?? inak ked som dal prikaz

                                  ls -la /dev/disk/by-uuid

                                  tak mi tam linuxovu particiu nenašlo
                                  • Re: nejde naštartovať ubuntu 16.06.2010 | 23:21
                                    Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                                    Je fajn, že ti tu našie pomoc, ale prečo sa ti zmenilo to UUID to nechápem. Neviem, čo tam chlapci z Canonnicalu vyvádzajú. Ja mám (a práve s 9.04) jednu zlú skúsenosť. A to update grubu (zaujímavá zhoda nie?) Do aktualizácií dali beta verziu, a tá mi tak neskutočne spomalila boot, že som skoro zošalel. A potom prišlo pravé orechové pri aktualizácii mi prepísal grub, ktorý som mal v Debiane presne na svoju verziu, z ktorého sa nedalo spustiť nič a tiež nenašiel koreňový oddiel, takže imho tu by možno mohol byť pes zakopaný
                                    • Re: nejde naštartovať ubuntu 16.06.2010 | 23:29
                                      atheros   Návštevník
                                      no ako tieš by som pochopil keby som niečo take robil že daval aktualizacie alebo co ale proste z nicoho nic mi zblbol system a to som ho len pred mesiacom na novo inštaloval, no ale som rad že je to v poriadku už a budem vedieť do buducna ako to vyriešiť, aspon niečo nove som sa znovu naučil :)
                                      • Re: nejde naštartovať ubuntu 17.06.2010 | 00:03
                                        WlaSaTy   Návštevník
                                        Ja osobne som ešte nevidel že by systém zmenil sám od seba UUID disku a dokonca bez straty údajov. A to Ubuntu používam už niekoľko rokov v najnovšej nestabilnej verzii.

                                        Ale, som rád že si to vyriešil.

                                        • Re: nejde naštartovať ubuntu 17.06.2010 | 00:07
                                          Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                                          Ty používaš Ubuntu?
                                          • Re: nejde naštartovať ubuntu 17.06.2010 | 02:09
                                            WlaSaTy   Návštevník
                                            Okrem iného. A k tomu napríklad Maemo, SHR alebo Gentoo.
                                            • Re: nejde naštartovať ubuntu 17.06.2010 | 05:11
                                              Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                                              Gentoo som si myslel tie dve vôbec nepoznám.

                                              Jednu vec sa chcem spýtať. Od začiatku ako ma chytil Linux ma priťahovalo Slackware, ale aj iné zdrojákové distrá ako už spomenuté Gentoo, čosi už mám o nich prečítané, takže mám akúsi predstavu. K tomu Slackware ma ťahá akýsi feeling naozaj :-) možno to znie čudne, že IT záležitosti a feeling, ale už je to raz tak.. Teraz som na Debiane a som naozaj spokojný oveľa čistejšie ako čo som mal doteraz. Ale prečo to píšem, začína ma priťahovať Linux skôr pre možnú čistotu systému, čo najmenej démonov, a zbytočných nástrojov, ktoré aj tak urobia len to, čo spraví editácia skriptu. Viem o takých distrách ako Slackware, Smgl, Gentoo... Od teba by som chcel len akúsi radu, skús sa vžiť do takého človeka ako ja, štyri roky sa venujem Linuxu ako tak sám, a pred 25 rokmi Basic G na základke asi pol roka,a medzitým nič. čo by si odporučil kde začať, aby som zbytočne nestrácal čas a neprešľapoval na mieste, či si rovno nahodiť nejaké "tvrdé" distro, alebo sa učiť skriptovému jazyku, alebo sa pustiť do programovacieho jazyka, alebo do štúdia hardware, proste je toho veľa. Možno to celé vyznieva komicky, ale kašlem na to..
                                              • Re: nejde naštartovať ubuntu 17.06.2010 | 16:43
                                                WlaSaTy   Návštevník
                                                Hm. Ak Ťa rozhádzalo prepísanie konfiguráku zavádzača pri jednej z aktualizácií, tak ako sa chceš niečo o distribúciách učiť? Aktualizácie sú ich súčasťou a bez nich distribúcie morálne zastarajú ešte pred ich odladením. V tomto prípade skôr skús programovať aj keď programing sa učí dlhšie.
                                                • Re: nejde naštartovať ubuntu 17.06.2010 | 18:20
                                                  Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                                                  Nerozhádzalo ma to, skôr ma to prekvapilo, A stále si stojím za tým, že to stým Grubom v aktualizáciách, bol od Cannonicalu prešľap, prepísal mi Grub Debianu, ktorý bol na inom HDD, ale spojazdnil som to, lebo ma také rébusy bavia...

                                                  To, čo si tam čítal, bola skôr emócia (rozumej, čumel som v nemom úžase, že keď som v Biose nastavil boot Debianu, ktorý bol, opakujem, na inom HDD, a vidím, že má prepísaný svoj Grub tým Ubuntovským, a ktorý navyše nefungoval, nenaštve to..?), lebo nový Grub sa tu zjavne choval ako "aktívny blbec" Ale ako vravím pohral som sa stým...

                                                  Zmenilo to tvoj názor, alebo by si mi odporučil, stále to isté?

                                                  P.S: Ja nežiadam, teba o súkromné hodiny...
                                                  • Re: nejde naštartovať ubuntu 17.06.2010 | 21:48
                                                    WlaSaTy   Návštevník
                                                    Pokiaľ si mal spoločný /boot pre obe distribúcie, tak bolo len logické že Ubuntu považoval cudzí zavádzač za svoj. A logickým dôsledkom bolo, že mu pri upgrade nezbehla konverzia a tým pádom sa to celé pojekazilo. To by si mohol rovno viniť napríklad Debian za to, že neochránil svoj zavádzač pred prepísaním od Windows ktorý sa tak chová bez toho že by to aspoň spomenul.

                                                    Môj názor tvoja odpoveď nezmenila. Ale ak Ťa to baví, tak na mojom názore nezáleží. Ale, poprosím Ťa o jedno. Nesnaž sa zvalovať chybu na výrobcu ak si nezvážil riziká a nesnažil sa im predchádzať. Jeden nespokojný s hlásnou trúbou vydá za viac ako sto spokojných. Koncový článok obvykle pozná špecifiká ním navrhovaného systému lepďie ako dodávateľ inštalačného "non-customized" média.

                                                    Ja osobne zvyknem mať dosť často odlišný názor a nie vždy by som dokázal súhlasiť s bodom 5 správicky čo sem dnes dal dodoedo o jednej po obede. Ak by som nemal možnosť otestovať záplatu pred nasadením na bezvýpadkový systém, tak ju nenasadím. Vždy sa vyskytne špecifikum ktoré môže spôsobiť niečo čo si zažil tak ako som niečo podobné zažil ja. Len by som odporučil pri takýchto incidentoch neskôr porozmýšľať o predchádzaní, nielen o aplikácii riešenia. Ak totižto nastane situácia kde sa bude dať aplikovať podobné riešenie, tak technológia bude zmenená a tak to riešenie bude zastaralé. Napríklad zavádzač lilo bol nahradený grubom, a ten zas grub2-kou. A ak to riešenie bude opakovane použiteľné, tak sa predchádzaním daného problému može opakovane ušetriť cenný čas počas výpadku.
                                                    • Re: nejde naštartovať ubuntu 18.06.2010 | 18:47
                                                      Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                                                      Ok. Beriem to ako radu.
                                                      Moja kritika Ubuntu vychádzala ale z toho, (na margo tej "hlasnej trúby") že sa sama nazýva user-friendly distribúciou. A že jej ideou je šírenie Linuxu, teda aj pre tých, ktorý s GNU/Linuxom nemajú žiadne skúsenosti. Nahradenie Grubu s Grubom2 beta verziou v aktualizáciách tak výrazne spomalila boot (u mňa na niečo cez 5 min) že si viem predstaviť tú reakciu dotyčného, ktorý si GNU/Linux nasadil prvý krát. Myslím si, že z tohto hľadiska to bola oprávnená kritika...

                                                      Ale neviem, prečo by som sa nemohol o distribúciách niečo učiť, potreboval som skôr nasmerovanie, kde by bolo vhodné si ujasniť veci.

                                                      Ty mi teda nasadenie "hard" distra nedoporučuješ, ale ja si ho nasadím. A dám si rovno Slackware. Skúšobne samozrejme. Proste chcem vedieť, čo neviem. A hlasnej trúby nespokojného sa neboj. S Debianom som napríklad maximálne spokojný, oveľa spokojnejší ako s Xubuntu Aj keď Slackware je zrejme o inom.

                                                      Ale vďaka za radu. Poradil si programing, čo je tiež veľmi široký pojem a tiež sa na tomto fóre rozchádzajú v názoroch, ktorý jazyk pre začiatok, ale snáď si nejak poradím.

                                                      ..a čo sa týka predchádzaniu problémov, to beriem na vedomie. Myslím, že som sa trochu poučil, tým Grubom

                                                      ..a už len toľko, že o Slackware som čítal "...Slackware rozhodne nieje pre "brain-dead" užívaťeľov..." Kde "brain-dead" bolo charakterizované ako tí "...čo sa nechcú nič nové učiť..." čo sa na mňa nevzťahuje.
                                                      • Re: nejde naštartovať ubuntu 18.06.2010 | 21:20
                                                        WlaSaTy   Návštevník
                                                        Ubuntu je stále user friendly.

                                                        Ak si vykonal zmenu v jeho layout-e ktorá narušila jeho koncept, tak s tým naozaj nemohol jeho výrobca počítať.

                                                        Zadávateľ mal tiež chybu ktorá sa prejavovala navonok podobne (znefunkčnený štart), ale UUID disku sa nemení aktualizáciami. Či niekde poklikal v správe diskov alebi spustil nejaký príkaz nie je predmetom otázky. Oba problémy boli vyriešené.

                                                        Porúčam sa.
                                                        • Re: nejde naštartovať ubuntu 19.06.2010 | 00:25
                                                          Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                                                          Nikde som netvrdil, že Ubuntu už nieje user-friendly. Nevykonal som žiadnu zmenu s ktorou výrobca nemohol počítať. A okrem toho prestávam ti rozumieť...
                                                          S pozdravom.
                                                          • Re: nejde naštartovať ubuntu 19.06.2010 | 15:44
                                                            WlaSaTy   Návštevník
                                                            Tvrdil si že ľudia čo vyrobili Ubuntu urobili záplatu ktorá spôsobila zásadnú nefunkčnosť pri zavádzaní systému. A systém ktorý si sám spôsobí zásadnú nefunkčnosť nemôže byť užívateľsky prítulný keďže jeho oprava vyžadovala užívateľsky neprítulný zásah.

                                                            Keby to tvoje tvrdenie bolo pravdivé, tak sa o ňom píšu romány. Ubuntu patrí medzi najprísnejšie sledované distribúcie a je naozaj veľké percento ľudí ktorí si doňho s chuťou kopnú. Už len pre ich rýchlosť nástupu a obľúbenosť. Bez ohľadu na to, koľko urobili pre komunitu.

                                                            Mimochodom, s tou zmenou. Ak Ti Ubuntu prepísalo konfiguráciu pre Debian, tak si musel mať pomiešané obsahy /boot. Teda, musel si pomiešať fragmenty distribúcií Ubuntu a Debian. A to je zásadná zmena ktorá si o to koledovala.
                                                            • Re: nejde naštartovať ubuntu 19.06.2010 | 17:24
                                                              Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                                                              karma + ...
                                                              • Re: nejde naštartovať ubuntu 19.06.2010 | 21:38
                                                                Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                                                                ..naozaj neviem, za co si mu to dal...

                                                                Som jednoznacne GNU/Linux pozitivny a cenim si pracu Ubuntu, lebo keby ich nebolo na Linux asi zanevriem, viem ze to ma obrovsku cenu co robia, ale nemusim kvoly tomu zatvarat oci pred pravdou..
                                                            • Re: nejde naštartovať ubuntu 19.06.2010 | 21:35
                                                              Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                                                              "Tvrdil si že ľudia čo vyrobili Ubuntu urobili záplatu ktorá spôsobila zásadnú nefunkčnosť pri zavádzaní systému. A systém ktorý si sám spôsobí zásadnú nefunkčnosť nemôže byť užívateľsky prítulný keďže jeho oprava vyžadovala užívateľsky neprítulný zásah."
                                                              ..do kelu prave preto som pisal, ze je to opravnena kritika, lebo to tak bolo...

                                                              "Keby to tvoje tvrdenie bolo pravdivé, tak sa o ňom píšu romány. Ubuntu patrí medzi najprísnejšie sledované distribúcie a je naozaj veľké percento ľudí ktorí si doňho s chuťou kopnú. Už len pre ich rýchlosť nástupu a obľúbenosť. Bez ohľadu na to, koľko urobili pre komunitu."

                                                              http://linuxos.sk/forum/18129/index.html
                                                              plus k tomu si pozri preposledny prispevok jemu som to stalo tak isto, aj ked s jeho retorikou nesuhlasim A mozes sa pozriet do googla ja som na nete nasiel aj dalsie pripady

                                                              Ale musim sa ti ospravedlnit, za jednu nepresnost, a to, ze to nebola 9.04 ale 9.10
                                                              S 9.04 som mal iny problem, Nesli Intel karty, bol to oficialny bug. Ani za to vyrobca nemohol?
                                                              Ano potom to fixli, ale moja intedrovana Intel Extreme Graphic2 to doteraz nepostrehla, napriek tomu som nekydal na Cannonical, a nerobim to ani teraz



                                                              "Mimochodom, s tou zmenou. Ak Ti Ubuntu prepísalo konfiguráciu pre Debian, tak si musel mať pomiešané obsahy /boot. Teda, musel si pomiešať fragmenty distribúcií Ubuntu a Debian. A to je zásadná zmena ktorá si o to koledovala."

                                                              Nemal som pomiesane obsahy, viem to presne, nakolko Grub z Debianu som pouzival pre vsetky distribucie, a pred tym som editoval menu.lst, ale po update uz pomiesane boli...

                                                              Cely cas neviem, o co ti ide...
                                                            • Ubuntu ... 19.06.2010 | 21:45
                                                              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                                                              Ahoj (te).

                                                              Prosím Ťa/Vás ako inteligentného muža, aby si si uvedomil, že naše správanie pozorne sledujú viaceré z neprajníckych očí, a potom o tom vyprávajú ďalekosiahle úvahy na .... a všetko prekrútia a nakoniec je z toho mačkopes ...
                                                              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                                                              • Re: Ubuntu ... 19.06.2010 | 22:16
                                                                Avatar denwerko Ubuntu,Gentoo,Debian  Používateľ
                                                                +1

                                                                imho, z pohľadu pozorovateľa sa nám diskusia odvracia od pôvodnej témy, čo tak locknúť to ? Nech tu máme aspoň trošku poriadok...

                                                                PS: Neukamenujte ma tu teraz.
                                                                • Re: Ubuntu ... 19.06.2010 | 22:45
                                                                  WlaSaTy   Návštevník
                                                                  Som za zamknutie. Naozaj sa to tu zbytocne zamotava. Len sa rok po zadu hlada vinnik vyrieseneho problemu.

                                                                  Keby tato diskusia mala zmysel, tak sa tu nedozvedame komu vsetkemu sa stali problemy pri prechode na grub2 ked si nevsimli co sa ich pytal balickovaci system pri nahradeni konfiguraku editovaneho nestandardnym sposobom.
                                                                  • Re: Ubuntu ... 20.06.2010 | 00:02
                                                                    Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                                                                    Necitas dobre. preco by sa ma mal vobec balickovaci system pytat na konfigurak ktory ani nebol v jeho korenovom oddiely. Mam to chapat tak , ze ty sam predpokladas, ze aktualizacia bola nastavena tak, aby sa vrtala v konfigurakoch ktore ani neboli v jeho systeme..?

                                                                    ...toto je politika ktoru robis od zaciatku. Strhavas vinu na koncoveho uzivatela, aj ked ju nema. A ked inac nie, tak si vymyslis haluzu, lebo toto co si napisal teraz, je uplna haluza.

                                                                    A ani si nepochopil, ze neslo hanobenie Ubuntu, lebo sam, dobre viem, ze pre sirenie Linuxu nikto nerobi viac. Ale Lenin uz nieje vecne zivy, takze snad nie je zle, ked otvorene poukazem na chybu. A ani o to neslo, len som zadavatelovi chcel povedat, ze aj tu mohol byt problem. Ci bol alebo nebol to ma netrapi, lebo som mal ciste umysly. Trapi ma komunikacia, lebo od zaciatku si nastaveny tak, ze ja mam chybu a nic s tebou nepoohne. A verim tomu, ze aj iny vedia ze netrepem somariny, ale kto moze odporovat velkemu Wlasatemu, ze ano?
                                                                    Ale jedna vec ma vyslovene zarazila. A to, ze si nepodporil moj zaujem. Videl si, ze ma GNU/Linux oslovuje z hladiska moznej cistoty systemu, o com v Ubuntu teraz naozaj nemoze byt rec, trvam na tom. Urcite vies o com vravim, lebo by si nemal Gentoo. Ty si ma naopak zneistil, a zacal si nieco take preco nie, namiesto toho ako ano.. Vecsiu chybu si ani spravit nemohol..

                                                                    Ale tvoje kvality nepopieram, a ak si zapojeny do vyvoja Ubuntu, a preto si tak reagoval, tak si mysliim, ze si farbu priznat mohol...

                                                                    A vobec . Mam z toho vsetkeho velmi, velmi zly pocit. Zoberiem si radsej gitaru a idem si zahrat do ulic Bratislavy...
                                                              • Re: Ubuntu ... 20.06.2010 | 00:10
                                                                Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                                                                Ospravedlnujem sa, ale toto mi uz nedalo. Poznate ma a viete, ze nevytvaram konflikty, ale...to je jedno. Ako som povedal, idem si von zahrat...