Novacik s linuxom, potrebuje poradit vo viacerych veciach.

Sekcia: Aplikácie & Desktop 19.06.2010 | 13:42
Avatar gazdiq   Používateľ
Zdravim.

Mam ubuntu GNOME a chcel by som poradit pretoze som v linuxe novy a nevyznam sa.
Prva vec ktoru by som chcel je, chcem si dat nejaku temu, ale tie zakladne gnomove sa mi nepacia. Stiahol som si emerald theme manager, ale vobec mi to nejde.

Nechyba mi nejaka sucast interfacu?

napr v tomto videu

http://www.youtube.com/watch?v=1Rw-YGjrASg
vyzera ze je uplne zakladna verzia.

Avsak mne to vyzera uplne inak

http://i515.photobucket.com/albums/t352/Gazdiq/Screenshot.png

nenasiel som sposob ako to zmenit.
prosim poradte
    • Re: Novacik s linuxom, potrebuje poradit vo viacerych veciach. 19.06.2010 | 13:53
      Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
      co sa tyka emeraldu tak sme dvaja co nevedia ako to funguje... co sa tyka tem tak ubuntu ma mnozstvo tem aj vo svojich repozitaroch ale najlepsie je ked navstivis gnome-look.org a tam si das gtk2 resp metacity themes.
      Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
    • Re: Novacik s linuxom, potrebuje poradit vo viacerych veciach. 19.06.2010 | 13:55
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      na vela nastavovani grafickych veciciek sa hodi compizconfig settings manager, ktory nie je sucastou originalneho ubuntu.

      sudo apt-get install ccsm
      • Re: Novacik s linuxom, potrebuje poradit vo viacerych veciach. 19.06.2010 | 14:07
        Avatar gazdiq   Používateľ
        no, vobec mi ten program nepomohol,

        viem si tam menit profily efektov a podobne veci

        ale stale neviem ako si zmenit interface z mojho(link na obrazok) na ten kde je link na video.



        Dalsia vec, ako nastavim aby mi zobrazovalo bordre okien? lebo mi dost chybaju :-D Aj ked mozno je to len tym ze su uplne maximalizovane, ale ani to neviem generalne zmenit
        • Re: Novacik s linuxom, potrebuje poradit vo viacerych veciach. 19.06.2010 | 14:14
          Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
          boardre zalezia od momentalnej temy aku mas. v menu a vzhlad si lahko nastavis temu. dole si vyber upravit alebo nieco take a zvol si sam prvy ake v danej teme chces mat. da sa tam zmenit vsetko... curzor, ikony, boardre.... treba sa s tym pohrat

          co sa tyyka ccsm to je podla mna jedno velke minus a toto vobec neodporucam. radsej klasicky cez compiz config. to je asi najpiehladnejsie a najjednoduchsie.
          Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
          • Re: Novacik s linuxom, potrebuje poradit vo viacerych veciach. 19.06.2010 | 14:30
            Avatar gazdiq   Používateľ
            compiz config
            Checking for Xgl: not present.
            xset q doesn't reveal the location of the log file. Using fallback /var/log/Xorg.0.log
            Detected PCI ID for VGA:
            Checking for texture_from_pixmap: present.
            Checking for non power of two support: present.
            Checking for Composite extension: present.
            Checking screen 1Comparing resolution (1280x800) to maximum 3D texture size (4096): Passed.
            Checking for Software Rasterizer: Not present.
            Checking for nVidia: not present.
            Checking for FBConfig: present.
            running under gnome seesion, checking for gnomecompat
            Checking for Xgl: not present.
            /usr/bin/compiz.real (core) - Error: Couldn't load plugin 'config'
            WARNING: Application calling GLX 1.3 function "glXCreatePixmap" when GLX 1.3 is not supported! This is an application bug!
            WARNING: Application calling GLX 1.3 function "glXDestroyPixmap" when GLX 1.3 is not supported! This is an application bug!
            /usr/bin/compiz.real (core) - Error: Couldn't load plugin 'config'
            /usr/bin/compiz.real (video) - Warn: No 8 bit GLX pixmap format, disabling YV12 image format
            /usr/bin/compiz.real (core) - Error: Couldn't load plugin 'config'
            /usr/bin/compiz.real (video) - Warn: No 8 bit GLX pixmap format, disabling YV12 image format
            /usr/bin/compiz.real (core) - Error: Couldn't load plugin 'config'
            /usr/bin/compiz.real (video) - Warn: No 8 bit GLX pixmap format, disabling YV12 image format
            /usr/bin/compiz.real (core) - Error: Couldn't load plugin 'config'
            /usr/bin/compiz.real (video) - Warn: No 8 bit GLX pixmap format, disabling YV12 image format
            /usr/bin/compiz.real (core) - Error: Couldn't load plugin 'config'
            /usr/bin/compiz.real (video) - Warn: No 8 bit GLX pixmap format, disabling YV12 image format
            /usr/bin/compiz.real (core) - Error: Couldn't load plugin 'config'
            /usr/bin/compiz.real (video) - Warn: No 8 bit GLX pixmap format, disabling YV12 image format
            /usr/bin/compiz.real (core) - Error: Couldn't load plugin 'config'
            /usr/bin/compiz.real (video) - Warn: No 8 bit GLX pixmap format, disabling YV12 image format


            nejak mi laguje pc .. wtf heeelp :-D
            • Re: Novacik s linuxom, potrebuje poradit vo viacerych veciach. 19.06.2010 | 14:46
              Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
              no nemyslel som akoze mas dat do konzoly teda terminalu ten prikaz :D... to ked si nainstalujes compiz tak si nainstalujes tym aj graficky program na editaciu a vlastne konfiguraciu compizu. ale compiz je skor sprava okien, ulahcenie a inteligentre rozlozenie okien ako tema :P

              pre temu skus pozriet toto:
              http://gnome-look.org/index.php?xcontentmode=100&PHPSESSID=91b7fba8fc45989356a61a1b95fe9396

              alebo

              http://gnome-look.org/index.php?xcontentmode=101&PHPSESSID=91b7fba8fc45989356a61a1b95fe9396

              daktoru si stiahni a potom pomocou menu-vzhlad nainstaluj
              Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
              • Re: Novacik s linuxom, potrebuje poradit vo viacerych veciach. 19.06.2010 | 14:47
                Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
                inak ja ti viac odporucam linux mint to je podla mna omnoho lepsie ako ubuntu. Je to zalozene na ubuntu avsak s mnozstvom vylepseni a vychadza to o priblizne mesiac neskor :P. kukni ak chces.
                Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
              • Re: Novacik s linuxom, potrebuje poradit vo viacerych veciach. 19.06.2010 | 14:58
                Avatar gazdiq   Používateľ
                ale ja ten compiz nainstalovany mam

                nechapem preco mi to robi taku chybu

                Neviem ho ani spustit.


                ok tak tie temy stiahnem.
                ok stiahol som leoparda, drag a dropol som ho do do appearance a spojazdnil

                fajn

                ale plochu a hlavne menu je stale rovnake a stale som s tym nepomohol.
                a stale mi maximalizuje okna tak ze tie bordre nevidim a nikde v appearance sa to neda zmenit
                • Re: Novacik s linuxom, potrebuje poradit vo viacerych veciach. 19.06.2010 | 15:07
                  Avatar gazdiq   Používateľ
                  on ten confiz ide..

                  len nie cez terminal kto vie preco.
                • Re: Novacik s linuxom, potrebuje poradit vo viacerych veciach. 19.06.2010 | 15:21
                  Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
                  na compiz musis mat rozbehanu grafiku co v ubuntu nieje problem.

                  compiz z terminalu nespustis pokial viem ale da sa spustit dalsimi inymi sposobmi

                  co sa tyka menu tak tam su tiez temy na gnome-menu. ak myslis ze rovnake akoze mas 3 rozne karty cize software, miesta a system tak to sa da nahradit jednym ked kliknes pravym na panel a das pridat applikaciu- cize spustac. inak ti odpovedat nevioem lebo nechapem otazke ze v com je rovnaky. co sa tyka bordrov tak to je normalne ze pri maxinalizovanom okne zmiznu nie? takze tak by si sa mal pohrat s gconf2 programom kde si to relativne mozes nastavit podla seba.
                  Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
                  • Re: Novacik s linuxom, potrebuje poradit vo viacerych veciach. 19.06.2010 | 17:12
                    Avatar gazdiq   Používateľ
                    no takto, asi sme sa zle pochopili

                    pozri si tento screen

                    http://i515.photobucket.com/albums/t352/Gazdiq/Screenshot-1.png

                    no a chybaju mi hranice toho okna, takisto vrcha cas kde je nadpis a tlacidla na otvaranie a zatvaranie a miniumalizovanie.

                    A chcem aby tam boli nech spustim hocico.

                    • Re: Novacik s linuxom, potrebuje poradit vo viacerych veciach. 19.06.2010 | 19:29
                      Avatar gazdiq   Používateľ
                      nespustim metacity , window manager ani compiz lebo mi crashuju.
                      netusim preco.

                      pls help
                      • Re: Novacik s linuxom, potrebuje poradit vo viacerych veciach. 19.06.2010 | 19:55
                        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                        skus otvorit terminal a napisat tam glxgears. nechaj to minutku a napis nam potom co to vyplulo za cisla...
                        • Re: Novacik s linuxom, potrebuje poradit vo viacerych veciach. 19.06.2010 | 21:36
                          Avatar gazdiq   Používateľ
                          2180 frames in 5.0 seconds
                          2078 frames in 5.0 seconds
                          2202 frames in 5.0 seconds
                          2034 frames in 5.0 seconds
                          2017 frames in 5.0 seconds
                          2265 frames in 5.0 seconds
                          1996 frames in 5.0 seconds
                          2234 frames in 5.0 seconds
                          1915 frames in 5.0 seconds
                          1881 frames in 5.0 seconds
                          2135 frames in 5.0 seconds
                          2234 frames in 5.0 seconds
                          1977 frames in 5.0 seconds
                          2160 frames in 5.0 seconds
                          1868 frames in 5.0 seconds
                          2088 frames in 5.0 seconds


                          • Re: Novacik s linuxom, potrebuje poradit vo viacerych veciach. 19.06.2010 | 21:38
                            Avatar gazdiq   Používateľ
                            upgradoval som,

                            problem vsak zotrval
                            http://i515.photobucket.com/albums/t352/Gazdiq/Screenshot-2.png
                            • Re: Novacik s linuxom, potrebuje poradit vo viacerych veciach. 19.06.2010 | 22:27
                              Avatar gazdiq   Používateľ
                              opravil som to prikazom


                              metacity --replace


                              napriek tomu mam podozrenie ze s tymi programami nie je nieco v poriadku kedze ich neviem spustit.

                              mam na mysli metacity, windows manager compiz a mutter
                              • Re: Novacik s linuxom, potrebuje poradit vo viacerych veciach. 19.06.2010 | 22:40
                                Avatar gazdiq   Používateľ
                                vlastne to funguje ked mam v appearance efekty na "none" co je skoda lebo potom mi nefunguje cube.

                                neda sa to nejak spravit?
                                • Re: Novacik s linuxom, potrebuje poradit vo viacerych veciach. 19.06.2010 | 23:48
                                  WlaSaTy   Návštevník
                                  Čo takto nahodiť ovládač na grafickú kartu?
                                • Re: Novacik s linuxom, potrebuje poradit vo viacerych veciach. 19.06.2010 | 23:55
                                  tomino   Návštevník
                                  ubuntu je dost nestabilna verzia linuxu. podla mna kazdym vydanim je viac a viac nestabilnejsia.

                                  na cube musis mat pustne efekty.
                                  • Re: Novacik s linuxom, potrebuje poradit vo viacerych veciach. 20.06.2010 | 01:00
                                    Avatar gazdiq   Používateľ
                                    lenze ked zapnem efekty tak mi nejde metacity to znamena ze mi zas nejdu tie bordre.


                                    inak ten driver mam problem najst kedze nemam nvidiu ani podobnu hi-end grafiku ale len integrovany intel.

                                    Vedel by mi niekto dat rychly tutorial ako si nainstalovat driver na grafiku?

                                    mam takuto

                                    Intel Graphics Media Accelerator (GMA) X3100 128 MB
                                    • Re: Novacik s linuxom, potrebuje poradit vo viacerych veciach. 20.06.2010 | 01:05
                                      Avatar gazdiq   Používateľ
                                      nieco som nasiel tu ale neviem co s tym

                                      http://intellinuxgraphics.org/download.html
                                      • Re: Novacik s linuxom, potrebuje poradit vo viacerych veciach. 20.06.2010 | 01:18
                                        Avatar gazdiq   Používateľ
                                        dostal som sa az sem ale nevidim tu nikde ten download

                                        http://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?agr=Y&DwnldID=13815&ProdId=2800&lang=eng
                                        • Re: Novacik s linuxom, potrebuje poradit vo viacerych veciach. 20.06.2010 | 01:41
                                          Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
                                          uz viem kde je problem... vsak ty nemas pustenu dekoraciu okna v compiz? ak ju nemas pustenu tak bordre zmiznu. inak co sa tyka grafiky tak skus glxgears ale zdaa sa mi ze si tu uz pisal vypis a ze ti isla v pohode.

                                          dalej sa ti zide urcite tato stranka...

                                          www.wiki.ubuntu.cz

                                          najdes tam kopec info a aj o tvojej grafike.
                                          Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
                                          • Re: Novacik s linuxom, potrebuje poradit vo viacerych veciach. 20.06.2010 | 02:27
                                            Avatar gazdiq   Používateľ
                                            mam tu dekoraciu zapnutu. jaj zapnutie alebo vypnutie nic nerobi.


                                            pozri tu ficim pod metacity(tzn ziadne efekty)

                                            http://i515.photobucket.com/albums/t352/Gazdiq/metacity.png

                                            a tu pod compiz (mam cube aj efekty, ale som bez bordrov)

                                            http://i515.photobucket.com/albums/t352/Gazdiq/compiz.png


                                            Vidis ten rozdiel na firefoxe? a je to rovnake ked spustim terminal alebo crusader.
                                            Proste nieco je tam pojebane.
                                            • Re: Novacik s linuxom, potrebuje poradit vo viacerych veciach. 20.06.2010 | 11:51
                                              Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                                              ak mas compizconfig-icon zapnutu, tak na nu klikni pravym tlacidlom (mala by byt v tray) a zvol window decorator na metacity (tak sa vola tusim ta polozka)
                                              • Re: Novacik s linuxom, potrebuje poradit vo viacerych veciach. 20.06.2010 | 13:05
                                                Avatar gazdiq   Používateľ
                                                nebolo to tam, tak som si stiahol fusion icon.

                                                pri select window decorator
                                                mam tam moznosti len emerald a gtk window decorator.



                                                pri window manager mam metacity a compiz.
                                                • Re: Novacik s linuxom, potrebuje poradit vo viacerych veciach. 20.06.2010 | 16:45
                                                  Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                                                  window manager som myslel ... try that ...
                                                  • Re: Novacik s linuxom, potrebuje poradit vo viacerych veciach. 20.06.2010 | 18:57
                                                    Avatar gazdiq   Používateľ
                                                    ano , ten problem som uz vyriesil.. uz sa mi tie bordre zobrazuju.

                                                    ale len pod metacity.

                                                    Cube mi takto nepojde.
                                                    • Re: Novacik s linuxom, potrebuje poradit vo viacerych veciach. 21.06.2010 | 14:07
                                                      Avatar gazdiq   Používateľ
                                                      uz som vyriesil aj problem s cubom.


                                                      ako nastavim aby sa mi compiz fusion spustal po spusteni?
                                                      dalej chcem aby bol compiz defaulty window manager
                                                      a emerald defaultny decorator.
    • Re: Novacik s linuxom, potrebuje poradit vo viacerych veciach. 29.06.2010 | 14:16
      Avatar gazdiq   Používateľ
      zdravim novy problem.

      netusim preco linux mi zamrzol a po restarte som dostal toto

      http://i515.photobucket.com/albums/t352/Gazdiq/Snmka006.jpg
    • Re: Novacik s linuxom, potrebuje poradit vo viacerych veciach. 29.06.2010 | 15:42
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Ahoj, gazdiq.
      Celá téma sa stáva už neprehľadnou spleťou otázok a doporučení. :-(

      Pre všetkých, ktorých sa to týka:
      Ak sa nechcete s nami iba hrať, ale chcete dostať aj zmysluplnú odpoveď, tak treba VŽDY NA ZAČIATKU napísať všetky info: o aký operačný systém a verziu sa jedná.
      Aký HW používate, t.j. aký typ/značku výrobcu PC alebo notebooku. V opačnom prípade sa Vám ťažko dostane nejakej odpovede.
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: Novacik s linuxom, potrebuje poradit vo viacerych veciach. 30.06.2010 | 01:28
        Avatar gazdiq   Používateľ
        zalozim novu temu. toto pls. lock