demontaz procesora

Sekcia: Hardware a Drivery 22.06.2010 | 00:55
xxxx   Návštevník
pred casom som menil procesor (soket 754 AMD) a mal som mensi problem pri demontazi chladica, ktory bol termopastou prilepeny k procesoru - nakoniec sa mi demontaz podarila len tym sposobom, ze som s chladicom vytiahol zo soketu aj neodisteny procesor - mohlo pri takomto postupe dojst k poskodeniu procesora? dik...
    • Re: demontaz procesora 22.06.2010 | 06:21
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Ano mohlo, ale nemuselo. Hlavne sa pozri, ci ma procesor stale vsetky nozicky a ci nie su polamane alebo ohnute.
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: demontaz procesora 22.06.2010 | 11:07
        xxxx   Návštevník
        nozicky su ok, ani som ho nemusel tahat prilis nasilu... chladic som nebol schopny z osadeneho procesora odlepit... asi nabuduce s nim budem musiet trochu viac kyvat, aby sa pustil...
        • Re: demontaz procesora 22.06.2010 | 15:20
          Avatar Miloš Linux Mint, Ubuntu studio  Používateľ
          Kup si na procesor "normálnu" teplovodivu pastu a nie take tie humusy čo davaju vo vyrobe. Ja mam tiez 754 a pastu som si vymenil za čisto bielu už neviem aka je to presne. A nikdy nemam žiadny problem zhodiť chladič. Ide to ľahko. Kamarátovi som skladal AM2 a tiež sa mi podarilo vythnut chcladič aj z procesorom, ta pasta čo tam bola od vyroby bola zatrvdnuta ako cement a bolo jej tam tolko ze zazrak ze to vobec prenašalo teplo na chladič.
          http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Linux
          • Re: demontaz procesora 22.06.2010 | 22:59
            xxxx   Návštevník
            ok - dik za reakcie
            • Re: demontaz procesora 23.06.2010 | 14:30
              knedla_makova   Návštevník
              toto sa aj mne stalo, potom som musle jak trtko manikurovymi noznickami napravat tie nozicky :-/
              • Re: demontaz procesora 17.10.2010 | 17:16
                Avatar Henrich Proksa QNX, Greenie, WinXPpro  Používateľ
                jj, úplný súhlas, lacná teplovodivá pasta sa časom stáva hotovým "lepidlom". Tiež som pár krát zažil situáciu, že procesor šlo vytiahnuť iba spolu s chladičom. Po prvej skúsenosti s tým už apriori aj počítam a snažím sa o opatrnú demontáž, ale občas sa nevyhnem narovnávaniu nožičiek procesora pinzetou.