zkompilovat

Sekcia: Ostatné 26.06.2010 | 16:18
Avatar Miro Ubuntu   Používateľ
Ahojte plsporadte mi nikdy som to este nerobil a teraz to potrebujem. Potrebujem nieco zkompilovat. pls ako sa to robi, aky program nato potrebujem??? ak sa da skuste mi poradit co najjednoduksie. dakujem
    • Re: zkompilovat 26.06.2010 | 16:33
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      nie je moznost pouzit balicek z distribucie? zvycajne v archive existuje subor INSTALL, README kde mas postup popisany. budes potrebovat kompilator pre jazyk v ktorom je to napisane a vsetky zavislosti doinstalovat, ktore projekt pozaduje.
      • Re: zkompilovat 26.06.2010 | 20:09
        Johny.x.x.x.7   Návštevník
        ked sam make napise mi toto No targets specified and no makefile found. Stop.
        • Re: zkompilovat 26.06.2010 | 22:26
          Avatar m4jkl   Používateľ
          asi treba najskor napisat ./configure
    • Re: zkompilovat 26.06.2010 | 23:34
      3xc   Návštevník
      Ľudia naučte sa najskôr pýtať a poskytnúť základné informácie o probléme.
      Z tvôjho príspevku som vôbec nepochopil, že o čo ide. Ide o kompiláciu c, c++,c#, java alebo čoho ? Ak ide o source balíčka, čo je to za balíček, aké máš distro?...
      • Re: zkompilovat 27.06.2010 | 10:32
        Johny.x.x.x.7   Návštevník
        no ./configure som napisal a prebehlo vsetko poriadku potom ked chcem dat make napise mi No targets specified and no makefile found. Stop. Chcem nainstalovat server apache (robim to podla knihy vsetko funguje az do bodu make)
        • Re: zkompilovat 27.06.2010 | 11:49
          petertomasy   Návštevník
          Trochu viacej info... pozri sa do toho rozbaléného archívu , či je tam súbor "Makefile" ale hlavne , súbor "README" a "INSTALL" tam je všetko zdokumentované, navod a podobne, takže začal by som tam. Ten server je aj v balíčkoch, tam je asi cesta najschodnejšia ... Pre teba.
        • Re: zkompilovat 27.06.2010 | 12:55
          Avatar m4jkl   Používateľ
          aku distribuciu pouzivas?
          • Re: zkompilovat 27.06.2010 | 17:03
            Johny.x.x.x.7   Návštevník
            pouzivam opensuse 11.2, subor makefile mam v archive a manual je tiez len v eng trochu som si ho pozrel no moc som nerozumel a v balickoch som nasiel nejaky apache ale aj tak potrebujem vediet nieco zkompilovat toto nieje jedina vec naco vyuzijem
            • Re: zkompilovat 27.06.2010 | 18:14
              Avatar m4jkl   Používateľ
              tipujem, ze s linuxom zacinas. chce to cas, teraz s cistym svedomim nainstaluj apache z repozitarov, ku kompilovaniu sa dostanes neskor :)

              http://en.opensuse.org/Apache_Quickstart_HOWTO#Installation_of_Apache_packages
        • Re: zkompilovat 29.06.2010 | 16:46
          Avatar fraxinus Debian 5.0  Používateľ
          Ako vies ze ./configure prebehlo v poriadku, hod sem poslednych 20 riadkov vypisu toho ./configure
          I am not here. Isn't here just there without a t?
          • Re: zkompilovat 30.06.2010 | 19:00
            Johny.x.x.x.7   Návštevník
            ak tam mi porad nieco co by som si lahko zkompiloval to je jedno co len nech to vidim a ako to ma fungovat a viem do buducna
            • Re: zkompilovat 30.06.2010 | 19:46
              Avatar fraxinus Debian 5.0  Používateľ
              Skus napr. karmen window manager, ma len 100kb, skompilujes ho za par sekund.
              I am not here. Isn't here just there without a t?