Transparentný Systém

Sekcia: Aplikácie & Desktop 28.06.2010 | 19:26
Avatar Radovan Kopča Ubuntu 10.04, Windows XP SP3  Používateľ
Ako sa dá nastaviť v Linux Mint 9 , transparentnosť všetkých panelov, ktoré chcem. Podarilo sa mi to zatialľ iba u GNOME panel 2.30.0 , len som dal nastavenie a tam som dal, že pozadie, ale ona tam už transparentnosť ako možnosť bola, len ostatné paneli to nemajú, nieje na to náhodou samostatné nastavenie? Mint je niečo ako ubuntu, preto by som pre ukážku chcel dosiahnuť niečo takéto http://www.clickonf5.org/wp-content/uploads/2009/12/ubuntu_aero_style_thumb.jpg , asi to bude skôr štýl aero ako pri windows7, alebo sa mýlim?
R@Kopca
    • Re: Transparentný Systém 28.06.2010 | 20:11
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      pohrat sa s compizom

      nainstaluj si alebo pusti ccsm cez alt+f2
      • Re: Transparentný Systém 28.06.2010 | 20:50
        Avatar Radovan Kopča Ubuntu 10.04, Windows XP SP3  Používateľ
        Wow. tam je dosť tyých nastavení, nejde náhodou o konkrétny vyraz, myslím ,že by to ohlo byt opacity.
        R@Kopca
        • Re: Transparentný Systém 28.06.2010 | 20:54
          Avatar Radovan Kopča Ubuntu 10.04, Windows XP SP3  Používateľ
          Hups, preklep: myslel som opacify.
          R@Kopca
          • Re: Transparentný Systém 28.06.2010 | 22:37
            Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
            ano je to opacity. co sa tyka nastavenia na vsetky okna tak to je horsie. v compize sa to tazko nastavuje. musis tam dat daky prikaz aby to bolo pre vsetko. skus kuknut z ineho efektu napr vlnenie okien alebo skor ziara okolo okna cize tien.
            Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
            • Re: Transparentný Systém 29.06.2010 | 00:14
              Avatar Radovan Kopča Ubuntu 10.04, Windows XP SP3  Používateľ
              Aha , len aby som to neprehnal, lebo ja som chcel transparetné iba tie paneli horne ovládacie, a spodní lištu, ako to má Windows7 , dík za rady, skúsim všetko a potom buď uzatvorím tému, alebo pohľadám dáky samostatný program na toto, okrem celého compizu.
              R@Kopca
              • Re: Transparentný Systém 29.06.2010 | 00:25
                Avatar Radovan Kopča Ubuntu 10.04, Windows XP SP3  Používateľ
                LOL, ja som to urobil, a ani neviem ako :D :D :D, je to opacity , len som tam pozapínal všetko čo bolo vypnuté, a okno je zrazu nepriehľadné, super. V tomto windows linux nikdy neprekoná, ako super sa dá linux naladiť :D . Nejak to ešte orepujem, ale ináč je to super, škoda, že nový Linux Mint 9 nemá ten super nástroj na zálohovanie ako mala 8, lebo to sa dal zálohovať celí systém aj so súbormi. A teraz neviem ako sa ten program volal.
                R@Kopca
                • Re: Transparentný Systém 29.06.2010 | 01:23
                  tomino   Návštevník
                  ak mas virtualbox tak stiahni 32 bit verziu mintu 8 a hod do neho alebo skus kuknut mintovsku stranku. predpokladam ze to bola aplikacia od mintakov- cize daky mintbackup alebo tak. inak aj fedora najnovsia ma super zalohovacii program. len neviem ako sa vola :D

                  podla mna su zalohy na nic :P... a ked tak tak zalohuj celu particiu cez clonezillu.
                  • Re: Transparentný Systém 29.06.2010 | 01:30
                    Avatar Radovan Kopča Ubuntu 10.04, Windows XP SP3  Používateľ
                    Tak zálohovanie je dobré v minte na to, že si ako keby vytvoríš vlastný operačný systém. Pekne všetko ako máš zabalíš a v budúcnosti môžeš obnoviť. Ináč aj mne sa vidí, že sa to volalo nejak tak, že MintBackup, idem to pozrieť. Ale ináč dávam prednosť iba zálohe súborov, a novej inštalácii systému, aspoň máš istotu, že je všetko nové a funguje na 100% .
                    R@Kopca
    • Re: Transparentný Systém 30.06.2010 | 09:29
      Avatar Radovan Kopča Ubuntu 10.04, Windows XP SP3  Používateľ
      Mal by som este otázku, neexistuje dáky program úpne jednoduchy, ktory by vedel menit vzhlad systemu len klikanim, nieco take ze mam bielu plochu a tam okno a ja si ho prisposobim a tak sa aj aplikuje v linuxe, ako sa robia potom tie temi na ubuntu a linux mint, cez cisla a kody, alebo na to maju editor
      R@Kopca
      • Re: Transparentný Systém 30.06.2010 | 11:58
        tomino   Návštevník
        takze tym mint backup si vlastne zalohujes cely system (particie) alebo vlastne vytvoris obraz systemu ktory mozes instalovat aj na ine pc-???

        co sa tyka emeraldu tak nemas daky navod ako sa v nom pracuje?
        • Re: Transparentný Systém 30.06.2010 | 12:23
          Avatar Radovan Kopča Ubuntu 10.04, Windows XP SP3  Používateľ
          tak mint backup vytvoris ISO subor kde je tvoj vlastny system, a mozes ho nainstalovat hocikde, vyberes baliky ktore chces zalohovat a subori a ono ti to urobi ISO subor, emerlad? to je co, o tom pocujem prvy raz, pytal si sa na to mna?
          R@Kopca
          • Re: Transparentný Systém 30.06.2010 | 12:53
            tomino   Návštevník
            tak dik to som nevedel :)

            hej ten emerald bolo k inemu :D sorac
            • Re: Transparentný Systém 30.06.2010 | 13:14
              Avatar Radovan Kopča Ubuntu 10.04, Windows XP SP3  Používateľ
              :D :D :D
              R@Kopca
              • Re: Transparentný Systém 30.06.2010 | 17:57
                Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
                inak posielam ti jeden krasny obrazok ako sa da pekne upravit linux urcite ta to zaujme :)
                kukni
                Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
                • Re: Transparentný Systém 30.06.2010 | 21:52
                  Avatar Radovan Kopča Ubuntu 10.04, Windows XP SP3  Používateľ
                  WOW, to ak dakedy vyrepujem ten prvy system co tam je , ze me air desktop :D, to by ma zaujimalo v com to robil, ci v compize , skoda ze to nevytvoril a nedal to na stiahnutie, je to lepsie ako windows7 na prvi pohlad, take super je to, no momentalne sa snazim urobyt vlastny CMS uz mam LOGO :D takze ked to dokoncim tak dako orepujem ten mint, kukni si to logo je to cool robil, som to asi hodinu v inkscape http://s864.photobucket.com/albums/ab201/rkopca95/?action=view&current=CakePHPLogo.png , neviem ci to pojde kuknut takto , ked nie tak povedz, a zhodnot to logo ci to je dobre alebo nie, potrebujem na to objektivny nazor, a som zaciatocnik v grafike tak to hodnot sugestivne :D :D
                  R@Kopca
                  • Re: Transparentný Systém 30.06.2010 | 22:17
                    Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
                    ja som dnes nahodil minta zase a hned som z neho vyhodil zbytocnosti ako openoffice, anglicky jazyk, manualny, dokumentaciu... no proste okolo 350 MB islo prec a ty koky pozrem potom na system a system bol normalne zatazeny... cpu na dakych 20 % obe jadra a ramka po reboote zvyraznujem na maximalnych 1000 MB.... to sa mi este pri ziadnej distribucii a bez preloadu nestalo. a to som nemal nic otvorene. sila fakt. tak som sa rozhodol ze presedlam na suse. cez suse studio si spravim superrychly system (ako arch) ale stabilnejsi. mint je dost pomaly na mna ´:/ ale je to jedna z najlepsich distribucii.


                    co sa tyka loga tak to si ty robil ? :D no jednoducho wau :D... zatial som pisal prispevok a potom ze sa kuknem a ja ze "a kde je" a potom reku ze no super :)) tak ak ty si zaciatocnik tak ja zjem muchu :D. uzasne to je. pekne farby , dobry styl len ja by som tam jednu vec zmenil: cely ten nazov co je v strede to pismo by som dal o jednen riadok dole aby to bolo symetricke. mne sa pacia symetricke veci :))
                    Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
                    • Re: Transparentný Systém 30.06.2010 | 22:31
                      Avatar Radovan Kopča Ubuntu 10.04, Windows XP SP3  Používateľ
                      ta co sa tyka mintu tak mne zere ked nic nerobim 250 mb, a to preto ze mam zapnute veci ako je 3D kocka, a rozne efekty, procak mam dvojadrak a obidva bezia tak na 2%, a to ze si odstranil tie programy a zrazu sa nieco pokazilo, to je nejaka chyba , mal by si napisat mintakom nech to opravia ;D , a to logo no nebol to celkom moj napad pacil sa mi tento obrazok http://www.gnome.org/ , ten stil co je tam ze je nieco napisane v kockach, iba som spravil pole a do toho daky vzor a pisal som vyplnal policka, takze nic zlozite, ale s tym nazvom mas pravdu len mne sa paci ze to CMS je v tom sedm odtieni tam to tak simetricky vychadza :D , len by sa zislo dat este nieco pod to , tam kde je ta prazdna plocha len neviem co :/
                      R@Kopca
                      • Re: Transparentný Systém 30.06.2010 | 22:35
                        Avatar Radovan Kopča Ubuntu 10.04, Windows XP SP3  Používateľ
                        mozno by sa dalo naprogramovat nech do toho pola sa da pisat aktualna verzia v ktorej ten CMS je , idem to postavit na caku , tak tam hore bude to logo a mohlo by tam byt ze aka je tam verzia, ale kedze v kodoch som sa moc nehrabal, asi to tam bduem pisat manualne, ak mas lepsi napad tak sem s nim
                        R@Kopca
                        • Re: Transparentný Systém 30.06.2010 | 23:06
                          tomminp   Návštevník
                          ved to ze ked mam live cd resp usb tak mi ide system rychlo, v pohode ale ked to nainstalujem tak sa mi to zda pomaly :(( a zabera to dot ramky
                          • Re: Transparentný Systém 30.06.2010 | 23:11
                            tommino   Návštevník
                            co sa tyka toho loga tak tam je dobry rozdiel :P... ja by som tam dole dal ze co to CMS znamena :)) a za to mozno aj cislo verzie... napr... Comming Machine System 12.3 :))
                            • Re: Transparentný Systém 30.06.2010 | 23:40
                              Avatar Radovan Kopča Ubuntu 10.04, Windows XP SP3  Používateľ
                              Dobry napad, premyslim to WEB mam tu rkopca.run.sk , zatial tam nic neni iba nainstalovany cake, musim prelozit ten tutorial a nastavit to nech to mozem vyvijat , este ze su prazdniny :D , hadam to zmaknem kym neskoncia a urobim daco poriadne, a co sa tyka toho systemu tak neviem lebo ja mam teraz novy PC kupeny asi pred rokom, niekedy teraz, tak moc velky rozdiel nevidim ked nieco je pustene, ale ked som mal stary PC tak som tam dal ubuntu 6.04
                              a to bol pc ze 64mb ram 400mz procak, 32 grafika , proste sunt a islo to tam v pohode, takze si myslim ze problem bude skor niekde inde ako v systeme..............mne ide mint v najlepsom poriadku , stabilny, rychli , jednoduchy, pouzitelny.... nemam rad problemi a preto som rad ze ziadny teraz nemam :D, ale myslim ze kuknut sa na ten problem za ten mint stoji, idem studovat ten tutorial ku cakuPHP :D, tak mi drz palce nech tam aspon budem vediet pridat to logo
                              R@Kopca
                            • Re: Transparentný Systém 01.07.2010 | 16:18
                              Avatar Radovan Kopča Ubuntu 10.04, Windows XP SP3  Používateľ
                              inac uz som trochu orepoval mint, skusal som nejake veci, a je to teraz take super light :D , http://s864.photobucket.com/albums/ab201/rkopca95/?action=view&current=Obrazovka.png , neni to sice take ako an tom obrazku ale paci sa mi , hadam sa posuniem este vyssie
                              R@Kopca
                              • Re: Transparentný Systém 01.07.2010 | 16:24
                                Avatar Radovan Kopča Ubuntu 10.04, Windows XP SP3  Používateľ
                                a asi som prisiel kde sa daju robyt tieto cool nove vzhlady pre gnome: http://ubuntustudio.org/files/US5.png , v ubuntu studio, teda aspon myslim, idem to skusit vo virtual boxe
                                R@Kopca