SQL prostredie pre linux

Sekcia: Konfigurácia 01.07.2010 | 14:25
Mato   Návštevník
Chcel by som sa ucit SQL, ale neviem ako nainstalovat prostredie. Do Ubuntu sa mi podarilo nahodit MySQL, to mi slape, ale chcel by som cisto SQL. Vo windowse mam nejaky MS SQL server, ale tam neviem nic najst take kde by som mohol vytvarat databazy a tak.. Da sa to SQL nahodit aj do linuxu? V skole sme pouzivali myslim sqlplus ...
    • Re: SQL prostredie pre linux 01.07.2010 | 14:31
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      mysql -u username -p password a ides
      • Re: SQL prostredie pre linux 01.07.2010 | 14:44
        Mato   Návštevník
        ale ja chcem ciste sql nie MY Sql...
        • Re: SQL prostredie pre linux 01.07.2010 | 14:57
          WlaSaTy   Návštevník
          Hádam si len nemyslíš že jediné SQL čo existuje je dostupné od Microsoftu pod názvom MS SQL Server?

          SQL je skratka od Standard Query Language a jedná sa o dopytovací jazyk zahŕňajúci výber DML (select, insert, update, delete) a DDL (create [table, trigger, view, procedure, function, ...) pričom rôzne jeho implementácie v rôznych databázových serveroch zahŕňajú rôzne časťi rôznych štandardov.

          Takže skús položiť tvoju otázku trošku špecifickejšie a vynehať vtip s YOUR SQL keďže MY SQL je jeden z dostupných databázových servrov rovnako ako Oracle Express Edition alebo DB2 Express či Postgress alebo SQL Lite.
        • Re: SQL prostredie pre linux 01.07.2010 | 17:39
          Opin Dog   Návštevník
          .. ako mozes nieco studovat, ked nerozumies ani tomu, co vlastne xes ;-) snad si pochopil

          • Re: SQL prostredie pre linux 01.07.2010 | 18:39
            Mato   Návštevník
            Viem zhruba aky je rozdiel medzi MySQL a SQL, a nepotrebujem len presne MS SQL... Skusim to povedat takto, select table name from tabs (SQL) //show tables ( My SQL ) ... Chcel by som preto to prostredie pre to SQL a nie pre nejake klony...
            • Re: SQL prostredie pre linux 01.07.2010 | 18:41
              Avatar borg Fedora  Administrátor
              kazdy vyrobca si to upravi podla seba, takze s jedinym standardnym sql sa nikam nedostanes.
              • Re: SQL prostredie pre linux 01.07.2010 | 18:45
                Mato   Návštevník
                ja to riesim len preto, lebo ak sa dobre pamatam tak sme od prednasajuceho nemali doporucene niektore veci... a jednou z nich bolo presne MySQL... ale inac dik
                • Re: SQL prostredie pre linux 01.07.2010 | 18:56
                  Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                  Nehladas ty nahodou nieco taketo ::::
                  http://www.sqltools.net/
                  lebo ani ja som nepochopil, co vlastne chces ...
                  Slackware
                • Re: SQL prostredie pre linux 01.07.2010 | 18:58
                  Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                  http://en.wikipedia.org/wiki/Sql
                • Re: SQL prostredie pre linux 01.07.2010 | 19:02
                  Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                  inak co ti brani si to hodit do googla a nieco si o tom aj precitat ?
                  http://lmgtfy.com/?q=Linux+SQL

                  Hned prvy link je tam::: Linux SQL Databases and Tools
                  Slackware
                  • Re: SQL prostredie pre linux 01.07.2010 | 19:22
                    Mato   Návštevník
                    asi som sa zle pytal... nevadi, uz taham nejaky sql-editor z ubuntu stranky a aj tato mi hadam helfne...dikes
                    • Re: SQL prostredie pre linux 01.07.2010 | 20:43
                      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                      pomozeme radi, len sa treba vediet spravne pytat a takisto aj spravne citat, co ti je poradene. ;)
                • Re: SQL prostredie pre linux 02.07.2010 | 11:51
                  devnull   Návštevník
                  Chvilu mi trvalo kym som sa prestal smiat :-), ze "ciste sql nie mysql".
                  Dobre, ale k veci podla toho co hovoris (ze ste pouzivali sql plus a podla toho select table name from tabs) je to tvoje hladane "ciste sql" oracle (a nie mssql ako pises tam by ti ten tvoj select nefungoval).

                  Takze by som ti odporucal stiahnut a nainstalovat Oracle XE, ale neviem ci to das, lebo na niektorych distribuciach to moze byt problem (cim netvrdim, ze sa to neda, len to chce troska viac snahy).
                  • Re: SQL prostredie pre linux 02.07.2010 | 15:29
                    Mato   Návštevník
                    trafil si to presne...