uchovavanie dat php

Sekcia: Programovanie 07.07.2010 | 12:49
nickname   Návštevník
Zdravim, mam taky problem na pozadi mi bezi v php.exe skript, ktory ziskava data
a ja by som potreboval nejak tie data dostat do prehliadaca u klienta teda tomu
komu su urcene... avsak je problem ze neviem do coho tieto data ukladat...
databaza je vylucena ked to ulozim do session tak to bude prebiehat iba v tom
konzolovom php.exe u klienta nie cookies to iste... napadlo ma to spravit vo
fajle ale tych dat tam moze byt velmi vela a mne moze stacit len zopar
poslednych dat... avsak keby som u klienta v prehliadaci mazal stare spravy a
nahodou by do toho fajlu prisiel zapis z php.exe tak by mohla nastat kolizia
lebo by zapisoval a v ten isty moment aj mazal co sa nesmie stat... chcel som to
riesit tak, ze po odhlaseni klienta sa fajl zmaze... avsak v tomto pripade moze
byt klient online aj 24 hodin denne... neviem si s tym dat rady ako by som mohol
tieto data uschovavat... vdaka za pomoc
    • Re: uchovavanie dat php 07.07.2010 | 13:08
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      platforma je windows? tam ti neviem poradit, v linuxe by som to riesil nejakym temp suborom/adresarom s vyuzitim exec, file a pod. ...
    • Re: uchovavanie dat php 07.07.2010 | 13:55
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Musis problem specifikovat.. Co chces aby dostaval klient, co skript spracovava a v akom rozsahu pamate az na zaklade toho ti budeme vediet odpovedat.. Je rozdiel ked ten skript ziskava znak "a" a je rozdiel ked to ziskava data na vykreslovanie nejakych kartografickych ukazatelov..
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: uchovavanie dat php 07.07.2010 | 16:13
      jimik   Návštevník
      data sa uchovavaju aj ked "klient" nieje prihlaseny? ak ano, ukladat do databazy a urobit prehliadanie tej databazy pre klienta. ak nie, nieje co riesit - klient sa prihlasi, php vezme data a da mu ich, do html vystupu dat refresh na nejake sekundy
    • Re: uchovavanie dat php 07.07.2010 | 16:44
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Taktiež nevidím problém v ukladaní dát do databázy. Ak by si to chcel ukladať do súboru, tiež nie je problém, len treba ošetriť súčasný zápis z dvoch vlákien. Myslím, že priamo php má niečo na to, ale nie som si istý (minimálne som to videl vyriešené v nejakom frameworku).
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
    • Re: uchovavanie dat php 07.07.2010 | 19:49
      Avatar Jaroslav Petráš Arch Linux  Používateľ
      Pokiaľ nie je možné zriadiť databázový server, odporúčam sqlite (http://www.sqlite.org/).

      Referenčná príručka pre prácu s sqlite v php: http://www.php.net/manual/en/book.sqlite.php

      SQLite is a software library that implements a self-contained, serverless, zero-configuration, transactional SQL database engine. SQLite is the most widely deployed SQL database engine in the world. The source code for SQLite is in the public domain.
      301 Keyboard Error. Press any key to resume or F1 for setup...
    • Re: uchovavanie dat php 02.08.2010 | 02:51
      Avatar rhn   Používateľ
      Pouzival som nieco take ako adresar , kde som ukladal subory s nazvom podla casu - timestamp alebo japonska notacia Y-M-D-h-m-s (kvoli triedeniu).

      Pokial zber dat zapisuje dlhsie, tak zapisuj s pracovnou koncovkou a po ukonceni zberu zmen koncovku.

      Klientska strana by mala pracovat iba s konecnymi koncovkami, aby nedochadzalo ku koliziam pri citani a zapise.

      Casove poradie suborov = poradie udajov. Ak treba historicke data (starsie ako x-dni) mazat, daju sa stare udaje identifikovat podla datumu a tieto mazat

      Priklad:

      DNI=30
      rm `find $WORKDIR -mtime +${DNI}`


      alebo

      DNI=30
      find $WORKDIR -mtime +${DNI} -exec rm "{}" \;