Nvidia driver a čierna obrazovka

Sekcia: Hardware a Drivery 08.07.2010 | 15:31
Avatar dago   Používateľ
Mám ubuntu 10.04 a povolil som driver na Nvidiu. Teraz po štarte a vybraní OS nabehne čierna obrazovka, zdá sa, že sa monitor ani nezapne. Až keď ho vypnem pover buttonom tak sa zapne a zobrazí sa bootscreen v divných farbách. Keď som spustil recovery mode, tak sa monitor tiež nenabehol. Ďakujem za radu.
    • Re: Nvidia driver a čierna obrazovka 08.07.2010 | 16:23
      Avatar Grawp   Používateľ
      Pri starte v grube vymaz slovo silent na konci riadku s jadrom.
      • Re: Nvidia driver a čierna obrazovka 22.09.2010 | 19:12
        majlo   Návštevník
        mam ten isty problem, Ubuntu 10.04 odporucilo nainstalovat nvidia driver (mam nvidia optimus) a po reboote grub a po nom uz iba cierna obrazovka bez reakcie, to iste aj v recovery mode. Som uplny,mozete mi niekto poradit ako sa vratit aspon k povodnemu stavu? Pri roznych navodoch mi nie je jasne ako sa z grubu dostanem do konzoli alebo take nieco...
        • Re: Nvidia driver a čierna obrazovka 22.09.2010 | 20:14
          majlo   Návštevník
          uplny zaciatocnik
        • Re: Nvidia driver a čierna obrazovka 23.09.2010 | 12:37
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          Ahoj majlo.

          NVIDIA Optimus je technologia, ktorá za úcelom setrenia power zdroja (baterie) prepina medzi jednoduchou vstavanou grafikou (integrovaný chip) alebo silným "delom" v podobe NVIDIA GPU karty. Zatial je oficialne zname iba to, ze sa NVIDIA Optimus nechystá podporovat Linux ...
          :-(

          Najnovší stav LINUXOVEHO open-source vývoja pozri aj na http://launchpad.net/~hybrid-graphics-linux
          Výborny prehlad (INTEL karta/ATI karta) más aj
          http://www.phoronix.com/forums/showpost.php?p=112185&postcount=1
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: Nvidia driver a čierna obrazovka 23.09.2010 | 12:25
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Ahoj, dago.

      Všetko závisí od toho, aký máš hardwer to znamena aky presny typ notebooku s NVIDIA kartou. Musis nám to (presné informácie) tu uviest, bez toho je to iba také plácanie ....

      :-(
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: Nvidia driver a čierna obrazovka 23.09.2010 | 12:57
        majlo   Návštevník
        mam asus K52Jc (i3, nvidia geforce 310m cuda), v noci sa mi podarilo vratit linux aspon do povodneho stavu (v grube som dal 'e' a za quiet splash dopisal nomodeset cim som sa dostal do linuxu v nizkom rozliseni kde mi ponukol moznost obnovit povodne nastavenia GK, myslim ze tym som sa vratil do povodneho stavu.Predtym som sa pripojil cez noodeset jednorazovo a odinstaloval driver , cim som sa pri boote dostal po obrazovku s ubunti a cervenymi gulickami a potom zas black screen)
        • Re: Nvidia driver a čierna obrazovka 23.09.2010 | 13:03
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
          • Re: Nvidia driver a čierna obrazovka 26.09.2010 | 17:21
            majlo   Návštevník
            postupoval som podla navodu, ziadna zmena, cierna obrozvka
    • Re: Nvidia driver a čierna obrazovka 28.09.2010 | 21:04
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Haló , Dago ...

      Žiješ v Linuxe, alebo si to vzdal ?
      Ozvi sa nám ...
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."