Ako vytvorit vlastný internetový prehliadač?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 09.07.2010 | 01:06
Avatar Radovan Kopča Ubuntu 10.04, Windows XP SP3  Používateľ
mal by som otazku, vo windows existoval nastroj co sa vola microsoft visual c++ a v nom bol taky pekny editor s grafickym rozhranim,a jednoducho v nom slo programovat nejake projekty, raz som si stiahol taky subor a to bolo jadro IE len sa to v tom programe otvorilo a uz sa dalo editovat veci ako usporiadanie tlacitok a pridavanie novych veci pomocou klikacia , proste simple, a nakoniec s toho islo vytorit EXE subor ako spustatcku. // Mňa zaujíma ći existuje niecfo take aj pre linux, ze zoberem jeden nejaky subor a v GUI ho upravujem, taky daky editr, mozno keby bol aj kompatibilny s tym formatom co pouziva MS c++ , alebo proste taky editor co vie otvarat take projekty ktore sa daju jednoducho editovat, nech si mozem vytvorit vlastny prehliadac, musi to byt ale jednoduche lebo do samotnych programovacich jazykov sa moc nevyznam, a neradte mi prosim nech si nainstalujem virtual box a robim to vo windowse , alebo vo WINE bude pokusat kompatibilitu ......musi to byt cisto balik pre linux :) , a skusal som nieco take aj hladat ,ale zatial to boli len editori typu ze sa da len programovat a editovat samotny kod, bez rozhrania
R@Kopca
    • Re: Ako vytvorit vlastný internetový prehliadač? 09.07.2010 | 01:42
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      myslis nieco ako rad (rapid application development)? skus qt designer + qt creator, ale kodeniu sa nevyhnes. aj vo visualku si musel kodit.
    • Re: Ako vytvorit vlastný internetový prehliadač? 09.07.2010 | 01:44
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      V QT viem ze to ide velmi jednoducho ( dokonca trolltech ma na stranke projektu aj navod ako si spravit vlastny browser v par krokoch )..

      Tu je nejake video http://www.youtube.com/watch?v=qkbHj5i6qfU&feature=related
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Ako vytvorit vlastný internetový prehliadač? 09.07.2010 | 02:16
        Avatar Radovan Kopča Ubuntu 10.04, Windows XP SP3  Používateľ
        Vyzera to zaujimavo, presne tak ako som si predstavoval, ze len vyberam funkcie a programujem medzi nimi vztahy, ten QT Desinger vyzera byt super, nejak to stiahnem a skusim v tom daco vypotit, potom tu dam na to odkaz nech zistim ci to je kompatibilne a funguje aj inde ako len na mojom PC, diky za typ
        R@Kopca
        • Re: Ako vytvorit vlastný internetový prehliadač? 09.07.2010 | 02:20
          Avatar Radovan Kopča Ubuntu 10.04, Windows XP SP3  Používateľ
          aha s toho my vypliva jedna otazka, ma to DEB instalacku alebo mam stiahnut ten 300mb subor s priponou BIN ? , v tych balickovacich systemoch mam dost chaos, radsej keby to slo cez terminal
          R@Kopca
          • Re: Ako vytvorit vlastný internetový prehliadač? 09.07.2010 | 02:23
            Avatar Radovan Kopča Ubuntu 10.04, Windows XP SP3  Používateľ
            aha malo by to ist cez prikazovy riadok, rovno cele SDK tool , hdam to pojde
            R@Kopca
    • Re: Ako vytvorit vlastný internetový prehliadač? 09.07.2010 | 10:09
      peto   Návštevník
      eclipse, netbeans, qt designer...

      Kylix, Lazarus a pod....


      ale kompatibilta s MS projektmi asi tazko... To by musel Microsoft zverejnit ako jeho projektove subory vyzeraju..
      • Re: Ako vytvorit vlastný internetový prehliadač? 09.07.2010 | 10:45
        Avatar Radovan Kopča Ubuntu 10.04, Windows XP SP3  Používateľ
        aha, ale to QT SDK tools vyzera byt kvalitne, pekny editor to ma , takze skoro ziadne kodenie, ak to nepojde tak skusim aj tieto druhe
        R@Kopca