xorg-server gentoo mesa gl

Sekcia: Aplikácie & Desktop 12.07.2010 | 14:57
dash   Návštevník
Zdravim,
v zmysle vyskusat Awesome WM - zakompilovat podporu pre Xephyr som bol nuteny prekompilovat balik xorg-server s USE flagom kdrive. Balik sa mi prekompiloval bez podpory mysi a klavesnice, tak som pridal INPUT_DEVICES flag evdev - kde nastala chyba. Dalej som sa snazil problem riesit prekompilovavanim roznych balikov, bolo toho vela, riesim to uz pol dna. Az som sa dostal k tejto chybe, build.log tu www.serverko.sk/tmp/build.log
emerge --info o baliku tu
www.serverko.sk/tmp/emergeinfo.txt

Snazil som sa downgradovat a upgradovat ako xorg-server tak i baliky mesa, vsetky s *gl* a podobne. Snazil som sa i davat prec a pridavat rozne USE flagy balikom. No problem pretrval.

Na googli som toho moc nenasiel. Pouzivam len gentoo a mam len jeden stroj cize sa mi v linkse dost tazko hlada.

Uz som z toho znechuteny a hladam a prosim o pomoc :) Neviete kde by mohla byt chyba?
    • Re: xorg-server gentoo mesa gl 12.07.2010 | 21:14
      WlaSaTy   Návštevník
      Ahoj.

      Menenie USE flagov na verím boha bez spustenia emerge --update --deep --newuse world má podobné následky. Čo asi tak môžu znamenať parametre newuse a deep.
      • Re: xorg-server gentoo mesa gl 12.07.2010 | 22:33
        dash   Návštevník
        WTF?
        • Re: xorg-server gentoo mesa gl 13.07.2010 | 00:09
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          Ak WTF, potom nechapem, preco si instalujes Gentoo :)
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
          • Re: xorg-server gentoo mesa gl 13.07.2010 | 00:26
            dash   Návštevník
            prepac, ale toto neriesi moj problem. Chcem riesit zavislosti systemu, no to, ze upgradnem 1 000 balikov a budem kompilovat 4 dni programy pre mna nieje cesta. Potrebujem rychlo a focusovane spojazdnit system. Preto mi pride ako nezmysel vsetko rekompilovat, ked mi jeden balik nejde. WTF2?

            Prosim nechcem vyvolavat flame, pretoze takto sa to zacina, ale prekompilovavat vsetky baliky je double facepalm :)
            • Re: xorg-server gentoo mesa gl 13.07.2010 | 00:41
              WlaSaTy   Návštevník
              Pokiaľ chceš rýchlo vyriešiť rozbité závislosti bez rekompilácie 30% balíkov, tak prečo si si dal gentoo?

              PS.: Tá rekompilácia bola odporučená len kôli tomu, že si si napchal USE flagy kade tade, a tá zmena na USE flagoch je real facepalm.
              • Re: xorg-server gentoo mesa gl 13.07.2010 | 11:02
                dash   Návštevník
                Pretoze doteraz som ich vzdy vyriesil bez problemov, preto som zotrval u Gentoo, jediny Portage mi poskytol nastroje a informacie k tomu, aby som tieto veci fixol za minimalnu namahu a cenu. Zasah do systemu v mojom pripade bol vzdy uspesny, Gentoo je logicky system a hlavne realne funkcna metadistribucia. Ale nechapem, preco Ti vysvetlujem, preco som si dal Gentoo.

                Myslim, ze forum linuxos uz bohuzial nieje pre mna :(

                Konstruktivne a k teme pani!
                • Re: xorg-server gentoo mesa gl 13.07.2010 | 13:19
                  Avatar borg Fedora  Administrátor
                  skus ist na nejeke gentoo forum, spytaj sa tu istu otazku co si sa pytal. ak dostanes odpoved, porovnaj ju s touto, co si dostal tu.
                • Re: xorg-server gentoo mesa gl 13.07.2010 | 14:05
                  Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                  No Ty si teda mudry :)
                  There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                  • Re: xorg-server gentoo mesa gl 13.07.2010 | 15:32
                    Mepho   Návštevník
                    Hm podla mna je to sposobene kernelom, skusil si spravit na test nieco cez genkernel?

                    Ak mas niekedy v gentoo problem s dependencies tak si nainstaluj set utilit
                    autounmask, eix a zorientuj sa v layman-e.
                    Viac Ti asi neporadim, tiez mam gentoo len par dni :)
                    (tabletPC, econf died errory som vyriesil len cez ten genkernel --menuconfig, na full manual som asi moc noob :))
                    • Re: xorg-server gentoo mesa gl 13.07.2010 | 15:42
                      Mepho   Návštevník
                      A este k tej rychlej konfiguracii.
                      Dva dni (16 hours of CPUtime) mi trvala len kompilacia
                      kernel+pyqt+fullkde a drivery :)

                      Pripajam sa k ostatnym s tym, ze ak chces nieco akcne, stiahni si ubuntu alebo sabayon (slusne gentoo-like distro s podporou predkompilovanych balickov + plnou podporou portage/ebuildov)
                      • Re: xorg-server gentoo mesa gl 13.07.2010 | 16:34
                        dash   Návštevník
                        No mne aj viac ako 2 dni, ale to neni podstatne, podla mna podstatne je, ze co kompilujes kompilujes na svoju architekturu a sice na zaciatku tomu obetujes par dni no vysledok stoji za to a ten vysledok je rychlost. Pretoze sice 2 dni zabijes kompilovanim, ale u mna potom uz cca pol roka fici rychlo a to sa podla mna oplati.

                        A nikdy som nepovedal, ze chcem nieco akcne, chcem rychlo vyriesit moj problem, co chce asi kazdy :)
                    • Re: xorg-server gentoo mesa gl 13.07.2010 | 17:42
                      dash   Návštevník
                      Pockaj, nejako nerozumiem, ako suvisi genkernel s mojim problemom?
                      A aky test myslis?
                      Pokial viem kernel related problemy suvisia s hardwareom a nejako nevidim spojitost so softwareom a teda xorg-server.

                      Co sa tyka kernelu, tak ten si kompilujem po starom dobrom sposobe :) nevyuzivam tieto utility, proste klasika make clean; make menuconfig; make; make modules_install atd.
                      • Re: xorg-server gentoo mesa gl 13.07.2010 | 20:34
                        Mepho   Návštevník
                        To som robil aj ja, lenze na mojom notebooku som mal problem identifikovat vsetok hardware, takze som to pustil cez genkernel a upravil som co som potreboval cez --menuconfig.

                        Potom som uz len nakopcil image a initrd do bootu a upravil grub.

                        A tu spojitost som nevidel ani ja, neskor som zistil ze to co som mal v make.conf (konkretne architektura) nefungovalo s kernelom (hoci som to nasiel v guide k booku).

                        vymazal som cely riadok:
                        CHOST="i686-pc-linux-gnu" // skusal som aj s 86_64 tiez chyba

                        a zrazu mi prestal kompilator pindat...
    • Re: Gentoolkit ... 13.07.2010 | 15:34
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Po inštalácii Gentoolkit to umožňuje to vyhľadať a utriediť zlomené závislosti balíčkov: http://www.gentoo.org/doc/en/gentoolkit.xml
      Asi zmysluplná cesta ...


      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: Gentoolkit ... 13.07.2010 | 17:36
        dash   Návštevník
        revdep-rebuild mi vyhodil na preinstalovanie 500 balikov, kde mi napisal, ze ebuildy uz niesu v portage tree a skoncil s hlaskou there are no ebuilds to satisfy "net-wireless/waveselect:0".
        Vyhodil mi asi 1 500 broken suborov .so, ktore nikam neodkazuju.
        Snazil som sa to riesit, ale po chvile som uznal, ze to radsej necham tak :)

        Je to zle, odporucate mi reinstall? Lebo ja na to zacinam silno mysliet.
        A este, ako pouzivat Gentoo, aby k tomuto nedoslo nabuduce? Nechapem tomu, updejtoval som system sem tam, vsetko ficalo a po pol roku je vsetko cele zle :) Cim som to sposobil?
        • Re: Cím so si to spôsobil ... 13.07.2010 | 18:01
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          Ahoj.

          Určite týmto (cit.): "Snazil som sa downgradovat a upgradovat ako xorg-server tak i baliky mesa, vsetky s *gl* a podobne. Snazil som sa i davat prec a pridavat rozne USE flagy balikom. No problem pretrval." Asi fakt reinstall.
          :-(
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: xorg-server gentoo mesa gl 13.07.2010 | 23:33
      dash   Návštevník
      Ok pani, teda nic nebolo stratene, vsetko mi fici tak, ako ma. Juch!

      Riesenie je tu http://forums.gentoo.org/viewtopic-p-6349851.html#6349851

      Dakujem Vam za komenty a hlavne dakujem borgcube.
      A radsej to neporovnavam :D

      A ponaucenie: NUTNE POUZIVAT PRI TROUBLESHOOTOVANI PROBLEMOV EQUERY :)
      • Re: xorg-server gentoo mesa gl 14.07.2010 | 00:22
        WlaSaTy   Návštevník
        Ano. Ten eselect-opengl sa instaluje ako zavislost pre iny balik. Ak budes zavislosti obchadzat, tak zmenis gentoo na LFS. Naozaj je to neporovnatelne.

        Inak, equery neriesi napriklad zdvihnute generacie zdielanych objektov, ale emerge ano. A to Ta za chvilku pocka, pricom revdep-rebuild ti da rovnaku odpoved ako ja.

        Ale, je to tvoja osobna volba vypinat zavislosti.