eee pc a linux

Sekcia: Aplikácie & Desktop 12.07.2010 | 19:57
Avatar Gabo Kohel lubuntu  Používateľ
mam otazočku kupil som si eee pc od asusu a je tam xp win a chcem sa spytat ci vobec existuje okrem ubuntu pre tieto male notase aj verzia linux mint pre tychto krpcov skusil som uja googla ale vsetko mi dava v eng a ja som tam mimo a preto sa chcem opytat ci cistu verziu pre stolove pc zvladne aj tento maly krpec je tam atom 450
    • Re: eee pc a linux 12.07.2010 | 20:51
      pele   Návštevník
      neni dovod preco by nemal zvladat, nainstalovat si mozes cokolvek, co sa tyka podpory hw tak ta je roznoroda, zakladny intel chipset je podporovany vsade, dalej uz ale zalezi od vyrobcu aky wifi/bluetooth modul pouzie atd. atd.
    • Re: eee pc a linux 13.07.2010 | 13:48
      brucus   Návštevník
      Ahoj. Sam mam Linux na Asus EEE, tusim 906. Skusal som Linux Mint a Ubuntu Netbook remix. Zatial som zostal u ubuntu netbook remix. Pozor na ovladace na wifi - musel som pouzit windowsacke. Vo Win XP sa da nastavit vacsie rozlisenie obrazovky, ako je fyzicke a potom sa da scrolovat po monitore pohybom mysi. Toto funguje v Minte ale nefunguje v UNR. Ale asi sa to da nejako postelovat. Kazdopadne planujem po chvily zase nainstalit Minta a pohrat sa na netbooku zase s nim. Inac na tom EEE mi krasne beha wesnoth...
    • Re: eee pc a linux 14.07.2010 | 12:59
      Avatar jajo Debian|Sabayon|win7  Používateľ
      pre eeečka je špeciálna edícia... easypeasy. Nieje síce kompletne lokalizovaná do SK ale základ je ubuntu, takže identické balíky poslovenčí, ostatné ostanú anglicky a je vyslovene robená na mini display a hardware eeeečiek.
      Akurát inštalovať je potrebné z externej cd (701-ka nemala mechaniku) alebo urobiť bootovaci usb (čo som zvolil)
      Inštalácia prebehla bez problémov.
      • Re: eee pc a linux 14.07.2010 | 13:01
        Avatar jajo Debian|Sabayon|win7  Používateľ
        http://www.geteasypeasy.com/
        • Re: eee pc a linux 15.07.2010 | 23:22
          Avatar Gabo Kohel lubuntu  Používateľ
          No skusil som to a mam problem a to je wifi :)
          inac z usb to slape jak gula pekne prostredie a je to ubuntoidne :D
          no a aby som sa presne vyjadril tak ten krpec je Asus Eee Pc 1001 PX vsetko slape jak ma kamrera hdd microfon internet ide cez kabel ale to Wifi nevie najst mozete mi poradit : na fore tohoto easypeasy je nieco rozpisane po eng neviem a transkalator uja googla pise take nezmysli ze ani v sk som tomu nerozumel a aj tak to tam nie je presne rozpisane
          dakujem za pomoc
          • Re: eee pc a linux 16.07.2010 | 01:15
            jajo   Návštevník
            ja som inštaloval 701-ku a tam sa rozbehlo všetko hneď... ale skontroluj či má povolené neslobodné ovládače... možno aj tam je problém
          • Re: eee pc a linux 16.07.2010 | 01:28
            pele   Návštevník
            v prvom rade musis zistit co za chipset ta karta pouziva, od toho sa odvijaju dasie kroky
            • Re: eee pc a linux 16.07.2010 | 19:34
              Avatar Gabo Kohel lubuntu  Používateľ
              No tu je z original stranky vypis a vobec sa tam neuvadza aky chipset je tam :(
              http://www.asus.cz/product.aspx?P_ID=wxAfnQhtlL70yCov
              • Re: eee pc a linux 16.07.2010 | 23:12
                Avatar Gabo Kohel lubuntu  Používateľ
                no a nastal problem chcel som teda nainstalovat ten easypeasy a v gparde som si zmensil C disk a ostalo mi 30 gb volne a ten manos to nechce sformatovat :( to sa mi vobec na minte alebo ubuntu 7.04 s ktorym som zacinal vobec nestalo
                teraz som uz uplne mimo lebo z USB som to chcel instal a skusit to update ze ci sa wifi sama napravy a teraz som zistil ze nemam sancu
                a ked som skusil upravit particiu v instalatore tak som skoncil tak isto ako G parde vie mi niekto povedat vcom moze byt chyba ?
                vypisoval nieco vo volnom preklade ze je to primarna particia a nemoze vykonat operaciu tomu vobec nerozumiem :-(
              • Re: eee pc a linux 20.07.2010 | 02:30
                brucus   Návštevník
                Zdravim. Tipujem ze mas kartu Atheros. Ako som uz pisal vyssie, pomohlo mi jedine nainstalit windows drivre cez ndiswrapper. Na inete pisali ze by mali byt priamo v jadre, alebo sa da pouzit madwifi. Skusal som vsetko ale nerozchodil som to. Najrychlejsia cesta je myslim si ten ndiswrapper.
                • Re: eee pc a linux 27.07.2010 | 22:59
                  Avatar Gabo Kohel lubuntu  Používateľ
                  No tak easy peasy som odlozil bokom proste som nevedel spravit ten disk teda rozdelenie a ani ked som tam fukol ubuntu rmx pre tychto krpcov tak to neslo proste asi je ten hd nesposobili alebo nechce spolupracovat :) a presiel som na Jolicloud a ten hned rozonal wifi aj hd len som este nenasiel ako do neho dostanem iny soft ako je v zaklade lebo take nieco ako je v ubuntu synapic na instalaciu som nenasiel a ani ako nieco take ze pridat zdroje inych tretich stran :) ale asi to bude treba este prelozit :) cele lebo fakt som sa tomu nevenoval velmy ale aka kolvek rada by pomohla lebo ubuntu rmx zas nema niektore veci co ma tento Jolicloud aj ked naj bola ta easy peasy ale nechce sa nechat instalovat spolu s win xp co tam je a tento Jolicloud som nasiel na ich webe ako exe subor ktory sa sam instaluje do win xp
    • Re: eee pc a linux 14.07.2010 | 13:23
      Avatar Ondrej Danko Debian | Fedora  Používateľ
      ktory eee pc? ja mam este stary EEE901 s N270&1GBram&12GBssd a uplne bez problemov tam fachcalo vsetko od classic Ubuntu, Kubuntu, easyPeasy, UNR az som skoncil pri Archu :)
      jediny problem bolo vzdy miesto na disku (pokial mas SSD tak si treba dat pozor)..a ak pouzivas classic tak odstranit spodny panel, zmensit pisma atd

      na vacsie rozlisenie by malo asi stacit manualne vytvorit xorg.conf a pridat donho 1024x768, nasledne uz len pomocou (l)xrandr zmenit rozlisenie ;)

    • Re: eee pc a linux 27.07.2010 | 23:04
      Mepho   Návštevník
      Imho na tvojom mieste by som siahol po EEEbuntu, co je ako nazor napoveda upravene ubuntu na EEEscreeny a hardware.
      Ak si zrucnejsi tak chod na Gentoo, s nim som tiez nemal problemy na mojom EEE 1201N...

      ah sorac necital som thread, mozno vsak zmienka o EEEbuntu pomoze niekomu inemu :)
      • Re: eee pc a linux 27.07.2010 | 23:09
        Mepho   Návštevník
        Oh a este pridam linky (nedavno sa projekt premenovali):

        http://sourceforge.net//eeebuntu/
        http://www.auroraos.org/
        • Re: eee pc a linux 29.07.2010 | 19:22
          Avatar Gabo Kohel lubuntu  Používateľ
          No tak teda spojazdnil som to cez jolicloud ale zas nejde microfon ine veci idu wifi nema problema kamera tiez kvalitne stahovanie update len ten skype ma stve teda to ze nejde microfon