samba, subor nad 32KB

Sekcia: Konfigurácia 14.07.2010 | 17:52
_fp_   Návštevník
Zdravim,
v praci pouzivam sambu na zdielanie dat s AD. Po update Arch-u (asi pred pol rokom) som zacal dostavat hlasku: "Could not write to file: smb://..." nastastie na tento ucel islo v pohode pouzit mandrivu (v oboch pripadoch KDE). Zial verzia 2010.Spring ma uz ten isty problem. Vsimol som si, ze subory do velkosti 32 KB idu v pohode, problem(vzdy len pri zapise) je s tymi, co su vacsie. Vtedy sa zapis neuskutocni resp. sa skopiruje iba prvych 32KB. Mali by ste napad ako na to? Dakujem
    • Re: samba, subor nad 32KB 14.07.2010 | 18:01
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Myslim ze sa jedna o write cache size.. pozriet sem: http://www.faqs.org/docs/securing/chap29sec284.html
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: samba, subor nad 32KB 14.07.2010 | 18:27
        _fp_   Návštevník
        dakujem za promtnost
        na arch-u som smb.conf ani nemal. musel som doinstalovat samba server (doteraz som mal len klienta) aby sa vytvorila /etc/samba/ . Ani tam v smb.conf vsak "write cache size" nebolo a ani po jej vytvoreni, zadani honoty(262144) a restarte neslo viac ako 32KB skopirovat. Este sa v tom povrtam
        • Re: samba, subor nad 32KB 20.07.2010 | 12:17
          _fp_   Návštevník
          Update: zistujem, ze v konfiguracii samby to nebude, pretoze smbclient tento problem nema, Zrejme zalezitost KDE. Na nete som nasiel viacerych s tym istym problemom(vsetky pripady su z poslednych mesiacov, stale KDE), ale zatial ziadne risenie. Vystacim si aj s smbclientom, ale predsa ak by mal este niekto napad, uvital by som to. Vdaka