Thunderbird update

Sekcia: Aplikácie & Desktop 01.08.2010 | 20:04
Marko   Návštevník
Bry vecer. Mam thunderbird 2.0.0.24 a chcel by som update na najnovisiu verziu. Ako je to v ubuntu 9.10 mozne updatovat bez toho, aby som musel TB instalovat nanovo ? Je potrebne pridat nejaky novy zdroj softwareu, aby mi boli ponuknute aktualizacie TB? Data, ktore v TB mam nemožem stratit. Dakujem. Da sa to vobec?
    • Re: Thunderbird update 01.08.2010 | 20:53
      xxxx   Návštevník
      pokial nemas pozadovanu verziu v repozitaroch, stiahni si binarku z ich webu tu... je tam ale k dispozicii len 32 bit. verzia...
      • Re: Thunderbird update 01.08.2010 | 21:08
        Marko   Návštevník
        No ale teraz ked to nainstalujem, tak budem mat prakticky 2 verzie. Myslel som, ci sa ta stara verzia neda updatovat nejakym sposobom. Ked si nainstalujem verziu z ich webu, tak to nebude ako teras, ale iba program v adresari (napriklad thunderbird) v mojom domovskom adresari.
        • Re: Thunderbird update 01.08.2010 | 22:37
          xxxx   Návštevník
          pozri, kde mas nainstalovaneho TB (zvycajne /usr/lib/thunderbird/) - cez synaptic si odinstaluj sucasnu verziu, rozbal stiahnuty archiv a nakopiruj jeho obsah do spomenuteho adresara ako root.... a mas plnohodnotnu instalaciu len s tym rozdielom, ze TB nebol instalovany z deb baliku...
          • Re: Thunderbird update 01.08.2010 | 22:55
            Marko   Návštevník
            Dakujem a ako je to s mojimi datami? Mozem potom pouzit adresar .thunderbird z mojho domovskeho priecinku, ktory je tam teraz?
            • Re: Thunderbird update 01.08.2010 | 23:13
              xxxx   Návštevník
              urcite ano, ale pre istotu si ho zazalohuj - pre pripad...
            • Re: Thunderbird update 01.08.2010 | 23:17
              xxxx   Návštevník
              ale upozornujem, ze spomenuty postup plati pre 32 bit system... ak mas 64 bit, musis doinstalovat baliky pre 32 bit emulaciu a TB nakopirovat do /usr/lib32/thunderbird/
          • Re: Thunderbird update 02.08.2010 | 01:09
            Avatar maor Mint, Debian, Raspbian, LibreELEC  Používateľ
            Myslím, že Mozilla má repozitár aj na launchpade, tak si ho stačí pridať (možno cez Ubuntu Tweak, už si nepamätám, či tam bol) a nainštalovať TB napr. cez Synaptic.
            • Re: Thunderbird update 02.08.2010 | 01:19
              xxxx   Návštevník