Odpajanie USB A PS slotov

Sekcia: Hardware a Drivery 02.08.2010 | 13:05
Avatar d4nusko   Používateľ
Ahoj mam taky dost divny problem mam Linux 10.04 vcera aktualizovany no ale problem je v tom ze znicoho nic sa mi same odpoja USBcka a PS sloty na klavesnicu a mys jedine co potom pomoze je tvdy restart a ide to dalej tento problem som mal nejako aj pred rokom este zo starsim linuxom potom som aktualizoval na neviem aky a islo to pohode teraz som zas aktualizoval na 10.04 a zas mi vypina tie USBcka a PS sloty dosku mam asus P5ND2 Series uz neviem ako bi som to mohol vyriesit ani velke teplo ty nemam len je to dost otravne ked sa zrazu vsetko odpoji a pomoze iba restart :) Dakujem Vopred za Radu Linuxaci :)P.S: vo Windows sa mi to nedeje tam ide vsetko pohode tak asi to nieco bude z Linuxom :(
    • Re: Odpajanie USB A PS slotov 03.08.2010 | 14:05
      WlaSaTy   Návštevník
      Otazkou je ci dokazes zistit ci ta masina zakape kompletne, alebo ci len vstupne zariadenia (USB, PS/1 a PS/2 aj s naveznostou na tu novinku ze klavesnice uz maju vlastne jadrove moduly) dostanu nejaky oops a odpoja sa.

      Ak mas nejaky iny stroj, tak by bolo vhodne pozriet ci sa da na ten stroj prihlasit vzdialene a kuknut do logov v /var/log ci tam nie je nieco podozrive.
    • Re: Odpajanie USB A PS slotov 03.08.2010 | 15:00
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Ahoj.
      - robil si už niekedy update BIOS-u pre Tvoju dosku ?
      (má doska najnovši BIOS ?)

      - si schopný tunaky napísať, akú máš PRESNE typ Tvojej dosky P5ND2 ??
      Tých typov (a bugov v Ubuntu) je dosť a predpokladám, že Ubuntu 10.04 má nástroj na presnú detekciu HW/CPU
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."