Pristup odmietnuty

Sekcia: Aplikácie & Desktop 02.08.2010 | 23:07
Avatar Peter Ubuntu 12.04 64bit  Používateľ
prosim vas,chcem si dat do prehliadaca Iceweasel flash player,navod na oficialnej stranke flash playra som nasiel navod ako nato,vsetko po dlhom studovani som prisiel nato kde je ulozeny iceweasel a mam nakopirovat subor takto:

4. Zkopírujte soubor libflashplayer.so do složky zásuvných modulů prohlížeče. Umístění této složky zjistíte od dodavatele prohlížeče.

ale ked tam skusim dat ten subor libflashplayer.so tak mi napise toto:


http://img833.imageshack.us/img833/5613/obrazovka.png

pls co mam spravit aby som to tam nakopiroval?dik za pomoc.
    • Re: Pristup odmietnuty 02.08.2010 | 23:09
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      otvorit toho spravcu suborov ako root. a inak na debian multimedia je urcite v balickoch flash player pre tuto verziu firefoxu
      • Re: Pristup odmietnuty 02.08.2010 | 23:40
        Avatar Peter Ubuntu 12.04 64bit  Používateľ
        aha a ako sa to robi ze to tam mam dat ako root?viem jak sa dat ako root v terminali ale hanto je asi iny sposob nato ze.

        flash player v balickoch mislis v moznosti :System-Sprava-Synaptic package manager
        alebo
        System-Sprava-Pidat alebo odstranit prohrami lebo tam mi ukaze ze mam nainstalovani nejaky flash player.
        http://img830.imageshack.us/img830/5613/obrazovka.png
        • Re: Pristup odmietnuty 02.08.2010 | 23:45
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          to nie je to iste, teda nemalo by byt. a inak zase som zly ale skus nieco s tvrdym Y sem tam napisat :)

          mas pridany debian multimedia repozitar?

          ako root spustis cez alt+f2 a prihodis tam sudo. napriklad sudo gnome-commander
          • Re: Pristup odmietnuty 03.08.2010 | 00:01
            Avatar Peter Ubuntu 12.04 64bit  Používateľ
            no tvrdky je moja slabost ;D.

            jj to alt + f2 som skusal ale nepomohlo a to sudo som dal aj nazacitaok skusal som vseliake kombinacie stim sudo :D.

            debian multimedia repozitar asi nemam nainstalovani.

            mam ho nainstalovat?a ako pomoze?
            • Re: Pristup odmietnuty 04.08.2010 | 16:40
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              debian multimedia repozitar = hromada multimedialnych balikov ktore z licencnych dovodov nie su sucastou debianovitych medii, no je bezne pridanie ak chces prehravat hudbu, filmy atd... :)
    • Re: Pristup odmietnuty 04.08.2010 | 15:35
      Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
      Ahoj,
      myslim ze ho staci pridat do /usr/lib/mozilla (icewasel .... nieco ine neviem)/plugins ako root.
      prikaz: sudo cp {umiestnenie kniznice} /usr/lib/mozilla/plugins, alebo ak niesi medzi sudoers. Tak musis ist v konzole ce roota cize: su a to co je za sudo v predchadzajucom pripade.

      Druha a jednoduchsia moznost je uvedena na debian wiki: http://wiki.debian.org/FlashPlayer
      • Re: Pristup odmietnuty 04.08.2010 | 22:39
        Avatar Peter Ubuntu 12.04 64bit  Používateľ
        Stanislav no daval som to do googla to debian multimedia repozitar ale ma to opravilo na debian multimedia repository.je to ono hej.

        Sleepy no vtej zatvorke to moc nerozumiem co mas na misli ale skusal som toto (ne ako root,ale ako :-$),a napisal som tam toto:

        sudo cp libflashplayer.so /usr/lib/iceweasel/plugins
        alebo
        sudo cp {libflashplayer.so} /usr/lib/iceweasel/plugins
        a potom ako root som pisal :
        cp libflashplayer.so /usr/lib/iceweasel/plugins

        moc som nechapal tomu co mas na mislis vtej zatvorke {}.

        a inac mam este jednu otazku uz od nainstalovania debianu skusam dat Skype a nejde mi tam ani za nic a dneska ked som to skusal znova cez Gdebi,tak som si tam vsimol toto:

        tar: ./md5sums: time stamp 2010-01-18 11:24:10 is 47997771.903688877 s in the future
        tar: ./control: time stamp 2010-01-18 11:24:16 is 47997777.902452477 s in the future
        tar: ./conffiles: time stamp 2010-01-18 11:24:16 is 47997777.902199232 s in the future
        tar: .: time stamp 2010-01-18 11:24:16 is 47997777.902046699 s in the future
        dpkg: chyba pri spracovávaní /home/peter300/Desktop/Sťahovania/skype-debian_2.1.0.81-1_i386.deb (--install):
        architektúra baliku (i386) nezodpovedá systému (amd64)
        Počas spracovania sa vyskytli chyby:
        /home/peter300/Desktop/Sťahovania/skype-debian_2.1.0.81-1_i386.deb
        Installation failed
        Press enter to continue

        ta veta: architektúra baliku (i386) nezodpovedá systému (amd64)

        ja mam amd64 64 bit verziu ,a ta i386 je 32 ze takze ak tomu dobre chapem tak na tuto 64 bit verziu mi ten skype nepojde,ale na tu i386(32 bitovu verziu) mi to pojde?
        mam aj verziu i386 napalenu na dvackach a tak preinstalovavat sa mi to nechcelo pokial som sa neporadil svami.ak si mislim ze je to tak ze mi na tej i386 (32 bit verzii) pojde ten skype,tak potom oco pridem ked zmenim 64 vezriu na 32 bit verziu?na windowse to bolo tak ze 32 bit verzia zobrala len 3 GB ramky a 64 bit verzia 4+ GB ramky.a ja mam praveze 4 GB ramky tak preto som dal 64 bit. verziu.funguje to aj tak tuto?poradte prosim ake je medzi nimi rozdiel,dakujem za odpovede :).
        • Re: Pristup odmietnuty 05.08.2010 | 13:22
          Avatar Grawp   Používateľ
          Skype inštaluj cez konzolu pomocou príkazu sudo dpkg -i --force-architecture cesta/ku/baliku.
        • Re: Pristup odmietnuty 08.08.2010 | 16:44
          Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
          No tak sa to pokusim napisat mozno trocha zrozumitelnejsie:
          spustis koznzolua pises:
          1. krok: su vypita si heslo od roota
          2. krok: teraz zalezi na tom kde mas umiestnenu kniznicu libflashplayer.so napriklad je umistnena v /home/Peter/Downloads a kde su kniznice od iceweaselu cize teraz budes musiet trocha hladat, lebo debian som mal velmy davno a uz si to nepamatam. Cize otvoris cize hod do konzoly prikaz ls /usr/lib | grep mozilla a ked to nic nenajde tak tam skus dat namiesto mozilla iceweasel alebo tak.
          3. krok: predpokladam ze si nasiel doticny folder. A teraz uz len zadas cp /home/Peter/Downloads/libflashplayer.so /usr/lib/mozilla(alebo iceweasel) /plugins.

          Dalsia moznost je pre jedneho uzivatela:
          Nakopiruj tento subor do $HOME/.mozilla/plugins alebo $HOME/.iceweasel/plugins toto nemusis robit ako root ale budes si musiet vytvorit zlozku plugins v .mozilla alebo .icewasel