Mandrake linux 10.1

Sekcia: Ostatné 04.09.2005 | 15:01
Mato   Návštevník
Je velký rozdiel v inštalaácii Mandrake linux 10.0 a Mandrake linux 10.1?Pýtam sa preto lebo som našiel návod iba na 10.0 a ja mám 10.1.A ešte: nepoškodím si Win XP pri inštalácii linuxu?
    • Re: Mandrake linux 10.1 28.08.2005 | 23:44
      Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
      instalacia MDK je dost jednoducha. myslim ze by si s tym nemal mat problemy. myslim ze ked pojdes podla navodu pre 10.0 budes instalovat 10.1 mal by si to bez problemov zlvadnut. jedina "obtiazna" vec (pre zaciatocnika) je rozdelenie diskov. windowsacke particie by mali ostat nedotknute pokial si si ale nechal pre linux miesto. este jedna vec. mozno pokial sa velmi bojis a chces ist presne podla navodu stiahni si tu 10.0 nainstaluj si tu podla navodu a potom si pomocouz urpmi mozes upgradnut na 10.1 aj 10.2.
      • Re: Re: Mandrake linux 10.1 28.08.2005 | 23:56
        Mato   Návštevník
        Mam disk rozdeleny na C a D.Windows je na C a na D mam mp3 a ine subory.Možem to dať na D?Inštalacie sa až tak nebojim skôr toho že dačo pokazim.
        • Re: Re: Re: Mandrake linux 10.1 29.08.2005 | 18:51
          Mato   Návštevník
          Asi som zle napalil MDK.Napalil som to ces nero expres volba boot dvd/cd.Nemal som to napaliť normalne ces datový disk?Lebo nechce bootovať.V BIOSE som to (asi) nastavil.
          • Re: Re: Re: Re: Mandrake linux 10.1 29.08.2005 | 20:20
            rooter   Návštevník
            Navod ako korektne napalit linux: 1. otvoris nero burning rom 2. vyskoci ti tam new compilation, to mozes zrusit. 3. das si Recorder > Burn Image 4. das si iso subor cd 5. das Finalize CD 6. das Disc-at-once 7. das Burn! vlozis prazdne cd a cakas... to mi vzdy fungovalo... V biose to hadam dokazes nastavit aby sa ti butovalo z cd Instalacia je lachka, nato ani nepotrebujes manual... ono to sice pinda ze hrozi strata dat, no pokial si kazde kliknutie premyslis, nic by sa nemalo stat. Windows ti to neposkodi, ani nezmeni. Nainstaluje ti to akurat zavadzac lilo alebo grub, a pri starte si budes moct vybrat ci chces nastartovat linux alebo okna
            • Re: Re: Re: Re: Re: Mandrake linux 10.1 31.08.2005 | 20:57
              Mato   Návštevník
              Zrejme posledna otazočka.Ja to nemam na cd ale som si stiahol instal DVD ktory ma 2GB.Tento subor ma koncovku .iso.Ten mam napaliť?
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mandrake linux 10.1 31.08.2005 | 21:10
                Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
                Áno, presne ten ;).
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mandrake linux 10.1 02.09.2005 | 16:23
                  Mato   Návštevník
                  Ja už neviem.Napalene to mam dobre.V BIOSE som to nastavil.Kde robim chybu?
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mandrake linux 10. 02.09.2005 | 16:25
                    Maťo   Návštevník
                    PS:stale nechce bootovať.Normalne sa pusti windows.
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mandrake linux 02.09.2005 | 19:11
                      dusanp   Návštevník
                      Ja sa s tebou stavím (o hocičo) že 1. Si to zle napálil asi si to iso napálil ako súbor. Človeče to iso je obraz DVD Takže ak je to tak, tak ho napáľ podľa postupu ako ti to napísal rooter. (vo win by si na tom dvd mal vidieť plno adresárov a pár súborov) 2. V biose si nenastavil bótovanie správne.
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mandrake l 02.09.2005 | 19:23
                        Maťo   Návštevník
                        dik dusan.mal som to zle napalene.Ale o obraze dvd sa nepisalo.No už je to zrejme dobre kedže sa mi vo windowse ukazalo menu.Takže dik moc všetkym.
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mandra 02.09.2005 | 22:28
                          Maťo   Návštevník
                          Tak už so to nainšataloval.Ale pre zmenu to nejde spustiť.Pri načitani jak tam behaju tie riadky že dačo....OK.Až dojde k eth0 a eth1 napise selhalo.Potom zase OK,OK.Potom sa pusti čosi ako prikazovi riadok kde sa lognem.No a to je všetko.Je tam niečo v tvare (mato@dačo dačo)S:.Tam možem zadavať prikazy.Ako pusťim normalne plochu?(KDE)
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ma 02.09.2005 | 22:49
                            patrik94   Návštevník
                            skus napisat startx
                            • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 02.09.2005 | 23:13
                              Maťo   Návštevník
                              Nepomohlo.Vipisalo niečo,ces celu obrazovku.Urivok:Fatal server error no screens found.
                              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 03.09.2005 | 20:03
                                Mato   Návštevník
                                Niečo som prečital a zistil som že problem asi nebude v tom eth ale v grafickej karte.Mam Radeon 9600 Series.po zadani prikazu XFdrake neviem aku kartu nastaviť.Presne taka tam neni.Je tam Radeon,Radeon (dajake pisenka končijace na x),Radeon (pismenka končijace na v).čo ked moja grafa nepodporuje linux?Ake s tym mate skusenosti?som už dosť zufali lebo mam linux a nič z neho.Poradte pls. ;(
                                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 04.09.2005 | 15:01
                                  Mato   Návštevník
                                  Takže už je to viriešene.Trebalo len v subore xorg.conf napisať za DefaultColorDepth čislo 24.Cesta k suboru je etc/x11/xorg.conf.Taka blbosť,ne?Hlavne že to beži.