Problém s pravým tlačítkom

Sekcia: Aplikácie & Desktop 08.08.2010 | 19:19
Marek D.   Návštevník
Prosím o radu :)
Týždeň som nebol doma a pc používala celá rodina, tak som zaktualizoval celý systém (Ubuntu 10.04) a zrazu pozerám, že napr. keď kliknem na nejaký panel pravým tlačítkom na myši tak tam vôbec nemám možnosť pridať to a to, ale len "pomocník" a "O paneloch". Taktiež sa mi v oznamovacej oblasti zobrazilo ikonka pre "Nastavenie všeobecného prístupu" takže to bude zrejme spôsobovať to. Ako to prosím vás vypnem? Zapne sa to pri každom štarte a pritom som mám "Vizuálnu asistenciu" vypnutú pri programoch, ktoré sa zapínajú po spustení systému. Možno je to niečo iné neviem, preto píšem sem, Diky
    • Re: Problém s pravým tlačítkom 08.08.2010 | 19:42
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      tipujem, ze sa jedna o prostredie gnome. otazne je, ci niekto vedel adminovske heslo a vyzna sa aspon kusok do linuxu.
      • Re: Problém s pravým tlačítkom 08.08.2010 | 20:22
        Marek D.   Návštevník
        1. áno vedel
        2. nie moc, maximálne dokážu nainštalovať z centra nejakú aplikáciu, ale ako pozerám tak tu nieje nič nové, len skype.
        • Re: Problém s pravým tlačítkom 08.08.2010 | 20:38
          WlaSaTy   Návštevník
          A robí to aj pri novovytvorenom užívateľovi?

          • Re: Problém s pravým tlačítkom 08.08.2010 | 20:48
            Marek D.   Návštevník
            Vyskúšal som a nie, tam ide všetko tak ako má
            • Re: Problém s pravým tlačítkom 08.08.2010 | 20:55
              WlaSaTy   Návštevník
              Pri upgrade sa občas pokazí užívateľská konfigurácia.
              • Re: Problém s pravým tlačítkom 09.08.2010 | 00:01
                Marek D.   Návštevník
                A nevieš ako by som to opravil? Pretože aj keď kliknem pravým na nejakú aplikáciu z menu tak mi ju rovno pustí čo mi dosť prekáža :(
                • Re: Problém s pravým tlačítkom 09.08.2010 | 16:06
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Normálne by malo stačiť prestaviť ovládanie myšky v použitom grafickom prostredí (GNOME alebo KDE či niečo iné), sú na to nastavovátka, niekde tam som to kedysi videl. Pred pár rokmi to niečo na ~PPC automaticky aktivovalo a musel som to vyínať, holt myšky na Apple mali len jedno tlačítko i keď rozumeli aj viacerým. Ďalšia voľba je použiť nástroje gconftool-2 alebo gconf-editor a pohľadať to tam. Alebo môžeš jednoducho skúsiť premenovať priečinky s bodkou a vyskúšať sa prihlásiť ešte raz.

                  PS.: Presný spôsob si už nepametám, je tomu už naozaj niekoľko rokov. A nie som si istý či to ešte nebolo na Gnome 1. Ale odmazanie konfigurácie v tých priečinkoch s bodkou funguje vždy. Len pri tom človek môže prísť napríklad o heslá alebo bookmarky ak to urobí bezhlavo.
                • Re: Problém s pravým tlačítkom 09.08.2010 | 16:10
                  Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                  Vypadá to aj tak, že niekto z rodiny Ti v Ubuntu prehodil typ myši z " pre pravákov" na typ "pre ľavákov". Kde sa to v Ubuntu prestavuje neviem, nech napíšu ubunťáci ..

                  :-)
                  G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."