distribucia s KDE pre mna...

Sekcia: Aplikácie & Desktop 12.08.2010 | 20:40
tominooo   Návštevník
caute a uz zase som v koncoch.... mal som arch s nainstalovanym kdemodom avsak zo stranky chakry som zistil ze uz viac nieje dostupny kdemod pre arch... neaktualizovalo mi databazu softu pretoze dany server uz nema tie baliky....

tak sa na vas zas a znova (dufam ze posledny krat) obraciam s prosbou...

chcel by som 64 bit system s KDE a najlepsie optimalizovany pre booky a slabe pc (aj ked nemam slaby ale pojde rychlepsie :))..... a este jedna vec... aktualnost. stacila by mi 3 mesacna aktualizacia softu- nie reintal systemu... nieco ako gentoo ale viac usefriendly a hlavne rychle. dikes
    • Re: distribucia s KDE pre mna... 12.08.2010 | 21:54
      Avatar pejta Archlinux  Používateľ
      v Archu existuje okrem kdemodu aj KDE ...
      • Re: distribucia s KDE pre mna... 12.08.2010 | 22:21
        tomino   Návštevník
        ano to viem ale nechce sa mi kvoli tomu reinstalovat system... nedalo by sa to dako cez pacmana spravit? odstranit vsetky kdemod baliky a nainstalovat klasicke kde???

    • Re: distribucia s KDE pre mna... 14.08.2010 | 13:57
      Avatar phodinux Debian, macOS  Používateľ
      skusal si aj ine repozitare? kdemod myslim ze bol robeny prave pre arch, takze nechce sa mi verit zeby ukoncili podporu prave pre arch
      inac ked som si pridal do repozitarov kdemod a zaktualizoval tak vsetko fachci, db balikov stiahne bezproblemov

      inac e17 si skusal? :)
      • Re: distribucia s KDE pre mna... 14.08.2010 | 23:16
        tomino   Návštevník
        no skusal som ich asi 5 tych zdrojov a na chakra.org som sa docital ze kdemod uz bude len spety s chakrou - cize volne nepristupny... tak neviem. uz je cely system zmazany... dal som si ubuntu namiesto toho a ubuntu by som chcel spravit aktualnejsim - cize zisiel by sa mi daky navodik ako ho premenit na ubuntu 10.10.... a tak ist. alebo je lepsie pockat a potom upgradovat? alebo cista instalacia?

        co ass tyka ubuntu tak mam jeden problem. mam ati hd grafiku a dake veci som osdtranoval a teraz ked chcem instalovat driver propieralny tak mi pize ze ziadny taky hw v pc nieje... daco som odstranil co som nemal. neviete mi pomoct?
        • Re: distribucia s KDE pre mna... 21.08.2010 | 22:34
          Avatar phodinux Debian, macOS  Používateľ
          1) odporučam ti nechať Arch, neprechadzaj na *buntu
          2) ten ati driver -> nainštaluj balik fglrx
          - ak nebude stale fungovať hod vystup z "lspci | grep VGA"
          3) ubuntu 10.10 ešte nevyšiel, a keď chceš system stabilne použivať tak si ho ešte ani nedavaj
          vzhľadom na niekdajšiu skusenosť s ubuntu by som novu verziu inštaloval až 3 mesiace po jej vydani - potom je oveľa stabilnejšia