pomozte

Sekcia: Ostatné 29.08.2005 | 20:25
jegormeister   Návštevník
prosim niekto mi poradte lebo uz som zufaly. skusam si nainstalovat linux ale mam s tym problemy. skusal som damn small linux ten mi aj siel ale nie som natolko skuseny aby som ho vedel pouzivat tak som skusil danix. ten sa mi zasekol uz pri instalovani. potom som skusal ubuntu ale ten mi zamrzol pri bootovani ked bolo na obrazovke nieco ako GRUB loading. a nakoniec som skusal mandrivu LE 2005 ktoru sa mi aj podarilo nainstalovat ale ked som ju chcel spustit tak sa na obrazovke objavilo "L 99 99 99 99 99 99" a este asi 100 takychto 99. co robim zle? moje pc: pentium III, 20GB HDD, 64MB RAM, 8MB grafika. vopred vdaka za radu.
    • Re: pomozte 29.08.2005 | 12:19
      PEPO   Návštevník
      ohladne 99 99 je nieco TU hadam ta to posunie kusok dalej.
    • Re: pomozte 29.08.2005 | 12:19
      PEPO   Návštevník
      ohladne 99 99 je nieco TU hadam ta to posunie kusok dalej.
    • Re: pomozte 29.08.2005 | 12:23
      otrek   Návštevník
      No neviem ci ti pomozem, ale ak tam mas 64 MB ram, tak tam velmi tazko spustis kde v mandrive. Doporucujem pri instalacii nainstalovat nejaky iny graficky system, napriklad Icewm a spustat ten. Urobis to tak, ze pri nakonfigurovani xorg si nenechas zapnut grafiku (das NIE) a nastartuje sa ti prikazovy riadok. Prihlasis sa standardne ako si si vybral svojim loginom (nie root) a do prikazoveho riadku napises: xinit /usr/X11R6/bin/icewm Tym nastartujes icewm, ktory by ti mal ist aj ak mas tak malo ram. Aby si takto nemusel vzdy vypisovat, tak do adresara /etc/sysconfig si vytvoris subor "desktop" (samozrejme ako root) a donho napises: DESKTOP=icewm Ak potom das startx hned sa ti spusti icewm. Keby si si ale precital minimalne poziadavky pre Mandrivu, potom by si vedel, ze minimalne je pre grafiku 64MB a to plati pre vsetky linuxy. Neznamena to vsak, ze to nepojde. otrek
      • Re: Re: pomozte 29.08.2005 | 20:25
        rooter   Návštevník
        ohladne 99 99 99: Ako napisal kamos na mandrivalinux.cz, musis nastavit bootovanie v biose z hda0 (ak som spravne pochopil)