Skryta Wifi WPA2 a neschopnosť sa pripojiť v KDE

Sekcia: Konfigurácia 26.08.2010 | 11:38
logan   Návštevník
Takže rozchodil som si Kubuntu 10.04 a nemôžem sa pripojiť na sieť ked skryjem SSID pri WPA2 , WPA aj WEP nechapem prečo :-(, skusil som aj gnome managera a ten funguje super až na tu chybu, že aby som sa pripojil musim prísť priamo k AP. Tak som ešte skusil WICD ale to je totalny nepodarok :(, volakedy som ho používal fungoval super ale toto čo robi teraz nechapem. Pod Win XP beži wifi ok.

Stroj Mivvy M310
OS: Kubuntu 10.04
Wifi driver : ipw3945
    • Re: Skryta Wifi WPA2 a neschopnosť sa pripojiť v KDE 26.08.2010 | 11:59
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Máš nainštalovanú a spusténú službu wpa_supplicant ?
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: Skryta Wifi WPA2 a neschopnosť sa pripojiť v KDE 26.08.2010 | 12:33
        logan   Návštevník
        myslim že ano lebo ked dam do konzoly wpa_supplicant tak mi vyhodí ponuku a v monitor systemu je takže beži. Proste to nechápem prečo to nechce ísť akonáhle skryjem SSID v KDE manažéri a v Gnome manažéri to ide aj zo skrytým SSID len musim ísť k AP potom sa pripojí .
        • Re: Skryta Wifi WPA2 a neschopnosť sa pripojiť v KDE 26.08.2010 | 20:56
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          Ahoj.

          Asi je to bug, pozri si napr. tu.

          :-(
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
          • Re: Skryta Wifi WPA2 a neschopnosť sa pripojiť v KDE 27.08.2010 | 01:07
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
            jj KDE má nejak problémy zo sieťou a nielen tento bug :) Čo som čítal na fórach, tak aj v KDE používajú gnomáckeho network manažéra.
            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • Re: Skryta Wifi WPA2 a neschopnosť sa pripojiť v KDE 27.08.2010 | 12:22
              logan   Návštevník
              Hej bude to asi on :-), lebo robi to stale od kedy poznam KDE 4 :-) (resp. od kedy mam noťas) a ano používam nm-applet gnomacky ale tam mam problem s tým že aby sa pripojil musim prist priamo pri ap, a potom môžem isť aj vedla do izby a už drží signal .
              • Re: Skryta Wifi WPA2 a neschopnosť sa pripojiť v KDE 27.08.2010 | 15:14
                logan   Návštevník
                Takže neschopnosť prippojiť sa dalej ako 1 m od AP som vyriešil :-), rozobral som noťas a urvany kábel od wifi antény v kĺbe lcd uff. Už to fachčí dobre s gnomackým network manažérom :-) Dik za pomoc ;-)
                • Re: Skryta Wifi WPA2 a neschopnosť sa pripojiť v KDE 27.08.2010 | 17:11
                  Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                  To som rád ďaľší spokojný užívateľ :) Označ prosím tému ako vyriešenú.
                  Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                  • Re: Skryta Wifi WPA2 a neschopnosť sa pripojiť v KDE 28.08.2010 | 11:23
                    logan   Návštevník
                    Aj by som dal len neviem kde sa to tu odfajkne :-), resp. ako sa to robi :-)
                    • Re: Skryta Wifi WPA2 a neschopnosť sa pripojiť v KDE 28.08.2010 | 18:01
                      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                      Ty si neregistrovaný, tak to asi nepôjde, možno keď používajú cookies, tak áno, skús pozrieť či sa ti pod tvojou otázkou v pravo nezobrazuje "modrá fajka", po kliknutí na ňu označíš tému ako vyriešenú.
                      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org