Kubuntu 10.04 Twin view a sieť

Sekcia: Hardware a Drivery 27.08.2010 | 11:58
Avatar Vladimir Zavodny kubuntu 10.04  Používateľ
Zdravím vás,

nainštaloval som si nové kubuntu 10.04 na svoj počítač a bol som z neho unesený. Nastavil som si obidva monitory, sadlo správne rozlíšenie, nastavil ten správny look a behal som po nete. Neskôr som nastavil i nonfree ovládače, aktivoval, a nastavil grafickú akceleráciu. Od toho okamihu mi už však išiel iba primárny monitor. Čo som čítal, stačilo sa dosť dlho hrať s nvidia center - alebo ako sa to presne volá, a ono sa to rozbehlo. U mňa však nie. Nechal som to teda tak a vypol som mašinu. Pri dalšom zapnutí mi už nenabehla ani sieť... mám doma dhcp na routri, kubuntu píše network non manageable a hotovo. Skúšal som pozrieť nastavenia, tie sú správne, dhcp, ale nepripojí a nepripojí. Sieť je inak v poriadku, momentálne píšem z Visty, na tom istom železe. Vie mi niekto poradiť čo s tým? Je to mrzuté, že sa to takto pár hodín po inštalácii ( áno, aktualizoval som distro hneď po inštalácii ) zasekne a stojí.

Ak mal niekto podobný problém, dajte vedieť, čo sa vám osvedčilo ako riešenie.
Vďaka
    • Re: Kubuntu 10.04 Twin view a sieť 30.08.2010 | 16:06
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Skús vypnúť compiz "efekty na ploche". KDE ma rozbitý network manager, skús nainštalovať Gnome network manager, teraz sa tu riešil podobný problém, občas sa stačí pozrieť :) A ešte naštartuj terminál, napíš: lspci výpis hoď sem. Z terminálu sa kopíruje ctrl+shift+C
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org