Archlinux a update

Sekcia: Aplikácie & Desktop 28.08.2010 | 15:08
tomino   Návštevník
caute zda sa mi ze moj arch nefunguje spravne. uz dlhsie mam podozrenie ze mi pacman nechce aktualizovat balicky. napr vlc player mam vo verzii 1.1.1 ale pritom najnovsia v repozitaroch je 1.1.4. alebo aj kernel. pouizivam 2.26.34 ale najnovsia je asi 2.26.35... viete mi s tym pomoct?
    • Re: Archlinux a update 28.08.2010 | 16:08
      Artas   Návštevník
      Aký máš nastavený mirror? Niektoré sú zrušené a niektoré nie sú hneď synchronizované. Skús pozrieť túto stránku.
    • Re: Archlinux a update 29.08.2010 | 05:11
      Avatar rebrik Arch, Ubuntu  Používateľ
      Citas vypisy pri aktualizacii systemu?
      Ak ti pacman vytvori novy konfigurak ako napr.:
      /etc/pacman.conf.pacnew
      /etc/pacman.d/mirrorlist.pacnew

      Nahradis nim stary?

      Ak nie tak toto by si mal jednoznacne spravit :-)
      Of All The Things I've Lost, I Miss My Mind The Most.
    • Re: Archlinux a update 29.08.2010 | 15:45
      devnull   Návštevník
      Presne taak. Myslim, ze pan rebrik ma pravdu. Mal som ten isty problem ako ty. Tak som sa na to pozrel a zistil som ze cesky mirror, ktory som mal nastaveny uz nie je aktualny.

      btw. potom ako si nahradis obsah mirrorlistu obsahom mirrorlist.pacnew nezabudni odkomentovat nejaky mirror podla svojej chuti, lebo sa mi zda, ze defaultne su vsetky zakomentovane. Alebo pouzi rankmirrors
    • Re: Archlinux a update 29.08.2010 | 17:18
      Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
      dalsia otazka je ako pustas update. nestaci pacman -Su, ale treba pacman -Syu
      lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
    • Re: Archlinux a update 29.08.2010 | 17:32
      Avatar pejta Archlinux  Používateľ
      tak to si dosť dávno neaktualizoval,tu máš zoznam zrkadiel aj s odozvami a poslednou aktualizaciou https://www.archlinux.de/?page=MirrorStatus