Ubuntu totalny neschopaci!!!!

Sekcia: Ostatné 28.08.2010 | 22:01
Rozzureny   Návštevník
To co za d........a programoval najnovsie ubuntu?! Kvoli nejakemu c..........i co zabudol, alebo skor nevedel naprogramovat ovladanie ventilatoru na mojom notasi, mi zhorel notebook!!!!!!!!!!!!!!!!!!! kedze nesiel ventilator v notebooku!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Co je to pre boha za system kde nefunguje ventilator v notebooku!!!!!! Odbehol som len na pol hodinu prec a ak by som odbehol na hodinu, zrejme by sa chytil aj stol!!!!!!!! Kdo mi zaplati skodu????!!!!!!!!!!!!!!!!! A co ak by som vyhorel?????!!!!!!!!!!!! Toto ze je moderny system????!!!!!! Ved ani tak dolezita a najdolezitejsia vec ako ovladanie chladenia notebooku a pripadne bezpecnostne vypnutie systemu v pripade prehriatia notebooku v nom nefunguje!!!!!!!!!!!!!!!! A nie chyba nebola len v mojom notasi!!!!!!! Kamarat ma rovnaky model a rovnako tam nefunguje ventilator!!!!!!!! Po 10 minutach bol jeho notas doslova zeravy!!!!!!!! Este 5 minut a mohol by notas zahodit rovnako ako ja!!!!!!!!!!!!! Linsmejd uz nikdy, stacilo raz a naposledy. 900 euro vdaka neschopnym programatorom v haji a to mal ten notas iba pol roka!!!!!!!!!!! Nie nie je to smejd, ale bol to sony notebook. Este som sa musel poriadne krotit, aby som tu nepouzil skoro ziadny vulgarizmus. To mam teraz ako ist do cannoncialu otrepat ten notas zakladatelovi tejto pochybnej firmy o hlavu?!
    • Re: Ubuntu totalny neschopaci!!!! 28.08.2010 | 22:06
      Avatar gs_peter Mac OS X, iOS  Používateľ
      sprav nejake fotky, to znie az neuveritelne, ale tak co uz, treba napisat otvoreny list tvorcom Ubuntu, aj ked si myslim, ze reakcia bude taka, ze ta do toho nikto nenutil, takze to nakoniec je tvoja chyba, ale tak NB ti to nevrati a skusenost neprehlusi ziadna dobra skusenost druhych...

      je to pochopitelne, ale vdacni su vsetci ti, ktori by chceli kupit Sony a nahodit nan Ubuntu...
      • Re: Ubuntu totalny neschopaci!!!! 28.08.2010 | 22:19
        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
        pokial je problem s enormnym prehrievanim, tak samovypnutie nema nahodou zabezpecovat BIOS? bios, ktory monitoruje teploty a pokial je napr. procesor prehriaty, tak restartne comp?
        • Re: Ubuntu totalny neschopaci!!!! 28.08.2010 | 22:33
          Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ
          Jj. Ma.
        • Re: Ubuntu totalny neschopaci!!!! 28.08.2010 | 22:33
          Rozzureny   Návštevník
          Velmi rad tu dam foto, len neviem ako. Asi by to mal zabezpecovat BIOS, ale nejaky ciciak co programoval ubuntu, ho zrejme naprogramoval nechtiac tak, ze na niektorych notasoch dokaze MS obist BIOS.
          • Re: Ubuntu totalny neschopaci!!!! 28.08.2010 | 22:38
            Rozzureny   Návštevník
            Tak dam to na image server. Tu je link na foto http://yfrog.com/2ilaptopburn01j

            Je to fotene mobilom, tak sa ospravedlnujem za horsiu kvalitu.
            • Re: Ubuntu totalny neschopaci!!!! 28.08.2010 | 22:41
              Avatar gs_peter Mac OS X, iOS  Používateľ
              tak to nasere a poradne...

              ale predpoklad je, ze to je problem Sony, ako som poslal link nizsie, som tomu nachylny verit...
        • Re: Ubuntu totalny neschopaci!!!! 28.08.2010 | 22:35
          Avatar gs_peter Mac OS X, iOS  Používateľ
          ej, mas ty pravdu...

          toto som nasiel http://newsblogs.chicagotribune.com/the-problem-solver/2010/06/recall-535000-sony-vaio-laptops.html

          ale tak, ja neviem ako to funguje...

          tak som na to kukol a chlapec ma smolu, nech to vrati do Sony, tam mu to vymenia, snad a moze potom kazdemu odporucat Sony, ked chcu mat doma prenosnu platnu na ohrev vajicok natvrdo
          • Re: Ubuntu totalny neschopaci!!!! 28.08.2010 | 22:59
            Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
            podla toho, co citam, tak to nebol problem ani ubuntu, ani linuxu, ani MS ... ale problem SONY ...
    • Re: Ubuntu totalny neschopaci!!!! 28.08.2010 | 23:16
      3xC   Návštevník
      Pred tým ako si si začal inštalovať, mal si si prečítať licenciu ubuntu.
      Ako bolo spomínané, žiadne mechanizmy by nemali byť schopné obísť alebo zakázať nemaskovateľné prerušenia používané na signalizáciu katastrofických udalostí, takže to nie je chyba canonicalu ale SONY... a myslím,že je ich povinnosťou ti dať nový notebook, ak nie tak je to potom pochybná firma.
      • Re: Ubuntu totalny neschopaci!!!! 29.08.2010 | 00:04
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
        Pochybná firma to je, ale určite mu ho vymenia. Každý HW je zabezpečený proti prehriatiu, tu rozhodne zlyhala tepelná ochrana. S tým nemá systém nič spoločné, to by bolo pri zaseknutých ventilátoroch stovky požiarov a nielen notebookov.
        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: Ubuntu totalny neschopaci!!!! 02.09.2010 | 20:07
        miso   Návštevník
        Ako bolo spomínané, žiadne mechanizmy by nemali byť schopné obísť alebo zakázať nemaskovateľné prerušenia používané na signalizáciu katastrofických udalostí, takže to nie je chyba canonicalu

        Teda ani nainstalovanie handleru ktory robi nic?
    • Re: Ubuntu totalny neschopaci!!!! 29.08.2010 | 14:12
      misolax   Návštevník
      Bezpecnostne vypnutie ma na starosti bios. Chyba linuxu by to mohla byt iba vtedy ak by zmenil bezpecnu hranicu pri ktorej sa ma vypnut a to on nezvikne. Takze to je skor chyba vyrobcu
      • Re: Ubuntu totalny neschopaci!!!! 02.09.2010 | 20:12
        miso   Návštevník
        Ktoru cast BIOSu konkretne myslis, tu napisanu pre real-mode alebo ACPI byte kod beziaci v interpretri ktory je sucastou jadra?
        • Re: Ubuntu totalny neschopaci!!!! 03.09.2010 | 13:01
          WlaSaTy   Návštevník
          Ty sa musis strasne nudit.

          Ak Ta dana problematika zaujima, tak si skus nastudovat pojem vseobecne ohrozenie ktoreho sa dopustaju vyrobcovia ktory dane HW poistky neimplementovali.
    • Re: Ubuntu totalny neschopaci!!!! 29.08.2010 | 15:19
      Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ
      Mimochodom, napis ako si dopadol v servise.
    • Re: Ubuntu totalny neschopaci!!!! 29.08.2010 | 15:53
      Avatar m4jkl   Používateľ
      nesiel ventilator a aj tak to vydrzalo pol hodinu? nejake divne nie? btw. ak pises, ze mas ten nb pol roka, tak ti ho urcite vyreklamuju
    • Re: Ubuntu totalny neschopaci!!!! 03.09.2010 | 11:01
      Avatar olfi Linux Mint Debian 1, Windows 7  Používateľ
      Ahojte, no neviem ci je to laptopom Sony, kupil som novy Compaq a skusil nainstalovat najnovsie Ubuntu,
      skusenost je taka, ze sa okamzite zacal prehrievat, ventilator zacal nenormalne reagovat. po stvrt hodine bol laptop tak horuci, ze som ho radsej vypol. Vratil som sa k LinuxMint 8, cize starsej verzii. Taku istu skusenost som mal s novym LinuxMint.
      Momentalne ide super. Sranda pri Win7 sa to nestava ...
      • Re: Ubuntu totalny neschopaci!!!! 03.09.2010 | 11:45
        Avatar m4jkl   Používateľ
        o aky model presne sa jedna?
        • Re: Ubuntu totalny neschopaci!!!! 03.09.2010 | 12:25
          Avatar olfi Linux Mint Debian 1, Windows 7  Používateľ
          HP COMPAQ Presario CQ62-220ec
    • Re: Ubuntu totalny neschopaci!!!! 03.09.2010 | 12:27
      Avatar olfi Linux Mint Debian 1, Windows 7  Používateľ
      skusal som najnovsi LinuxMint 9 aj na pracovnom HP EliteBook a bolo to to iste, prehrieval sa.
      chvalabohu, len som to skusal, stary Mint 8 uz isiel v pohode
    • Re: Ubuntu totalny neschopaci!!!! 05.09.2010 | 15:16
      Johan GM   Návštevník
      Odporucam sa pozriet na datum vytvorenia tej fotky. Dalsia vec je, ze pani od unbutu si patchuju kernel asi ako sucast firemnych vecierkov. Pekny pokus o trolla kazdopadne :)
      • Re: Ubuntu totalny neschopaci!!!! 05.09.2010 | 16:15
        Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
        loooool ale ze vobec ma nenapadlo pozriet sa na datum vytvorenia tej fotky :-D

        ze datum vytvorenia ::: 2008:05:07 17:34:37
        Aplikaciou ::: Adobe Photoshop CS2 Windows
        Uzasne, uplne zbytocna tema ----> lock

        :-D
        Slackware
    • Zavrieť túto nepravdivú tému. 05.09.2010 | 16:30
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Ahojte.

      Odporúčam príslušnému adminovi zamknúť celú tému, vzhľadom na to, že sa jedná o vymyslenú konštrukciu s nepravdivými fuck-informáciami.

      Dúfam, že takýchto šialených, arogantných a falošných MS_positive magorov tu na toto linuxové fórum nebude chodiť veľa. Ďakujeme za všetky investigatívne poznámky k veci.
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."