Nemozem to nastartovat

Sekcia: Konfigurácia 30.08.2005 | 22:34
Avatar vmm Ubuntu 18.04  Používateľ
V linuxe som novacik. Ale vzdy ked zapnem debian a napisem login a heslo: tak mi vzdy napise Debian GNU / Linux comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY , to the extent permitted by applicable law. Potom hodi moj login npr.***@debian: Mam tam nieco napisat alebo... Prosim poradte mi.
    • Re: Nemozem to nastartovat 29.08.2005 | 22:37
      Avatar dusan Arch Linux + Openbox  Používateľ
      Ale ved uz mas nastartovane, si v systeme, ktory len caka na tvoje prikazy. Ak mas nainstalovany X-server (zrejme XFree), skus napisat startx, uvidis, ci sa ti spusti graficke rozhranie alebo ci ti vypise nejaky error.
      • Re: Re: Nemozem to nastartovat 29.08.2005 | 23:06
        vmm   Návštevník
        Napisem StartX a nerobi nic, iba znova napise ***@debian:
        • Re: Re: Re: Nemozem to nastartovat 30.08.2005 | 00:26
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          ako to pises StartX tak to nejde, prikaz sa pise malymi pismenkami, teda startx
          • Re: Re: Re: Re: Nemozem to nastartovat 30.08.2005 | 10:29
            vmm   Návštevník
            nefunguje to ani startx. Neviem mozno to mam zle stiahnute.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Nemozem to nastartovat 30.08.2005 | 13:56
              Avatar dusan Arch Linux + Openbox  Používateľ
              Pravdepodobne nemas nainstalovany X-server. Mas dve moznosti: nainstalovat X-server (prihlas sa ako root a do prikazoveho riadku napis apt-get install xserver xfree86. Druha moznost: znovu nainstalovat cely system a pri dotaze na vyber instalacie oznacit Desktop, naistaluje sa ti vacsina programov, ktore budes potrebovat.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nemozem to nastartovat 30.08.2005 | 19:47
                vmm   Návštevník
                Dik. Uz to fici...
    • Re: Nemozem to nastartovat 30.08.2005 | 21:50
      vmm   Návštevník
      Preinstaloval som Debian a ked mi da ***@debian: napisem startx aleboflux tak napise -bash:startx(flux) :command not found
      • Re: Re: Nemozem to nastartovat 30.08.2005 | 21:54
        Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
        hmm... a mate nainstalovany Xserver(Xorg, XFree)?
        Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
        • Re: Re: Re: Nemozem to nastartovat 30.08.2005 | 22:34
          vmm   Návštevník
          prosim Vas tomas ako zistim ci to mam nainstalovane. Ja som Debian kupil na 2 DVD ale pri instalacii mi vzdy pouzije iba jedno. Dik za odpoved
          • Re: Nemozem to nastartovat 23.04.2007 | 17:08
            vmm   Návštevník
            Tak som na to prisiel stacilo da Alt + F7