pristup na virtualny disk

Sekcia: Aplikácie & Desktop 22.09.2010 | 23:29
Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
Pouzivam VIRTUALBOX na chod virtualneho XPcka
teda mam na disku (pri pohlada z hostujuceho ubuntu) subor XP.vdi
je nejaka moznost pristupu k datam na tom virtualnom disku ??
uplne by mi stacilo read only
ale moznost zapisu by ma potesila

pouzivam tam par specifickych programov ktore pre linux niesu a pod wine nebezia korektne (google sketchup, soft k GPS data loggeru ...), ktore ukladaju data/vysledky/exporty na virt disk a obcas potrebujem tieto data niekomu poslat alebo ich pouzit v ubuntu a otravuje ma ze zakazdym musim spustat virtalbox

je na to nejake riesenie - pohodlnejsie/rychlejsie ako spustit virtualXP
Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: pristup na virtualny disk 23.09.2010 | 11:13
      myky   Návštevník
      tak tu som nasiel jeden link tak dufam ze pomoze....
      • Re: pristup na virtualny disk 23.09.2010 | 16:22
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        ani nie kedze ide o zdielanie dat pri ZAPNUTOM virtualnom stroji ja by som rad ked je offline

        napriklad sposobom akym to funguje s .iso subormy - ze ich pripojim ako disk bez vypalovania a mozem z nich skopirovat data
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: pristup na virtualny disk 23.09.2010 | 19:32
      miso   Návštevník
      http://forums.virtualbox.org/viewtopic.php?t=52
      • Re: pristup na virtualny disk 23.09.2010 | 22:47
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        dakujem, precitam, vyzera to slubne
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: pristup na virtualny disk 23.09.2010 | 23:16
          WlaSaTy   Návštevník
          To by ma zaujímalo či to bude stabilné aj keď sa jedná o disk v deravom súbore. Ale, keby si na toto myslel dopredu, tak si môžeš tie deravé disky pripájať hoci aj cez emulované iSCSI a nejakú mini distribúciu ktorá moc CPU nežerie a potrebuje len zopát MB RAM. To by asi nezoźralo veľa resourcov.
          • Re: pristup na virtualny disk 24.09.2010 | 21:36
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
            zase raz som nepochopil polku tvojho komentu ale znie to tak zlozito ze si radsej zapnem virtualbox a poslem to mailom/skopirujem na plochu

            aby som nezabudol funguje to z toho clanku staci precitat par viet (na zaciatku len opisuje co vsetko skusal a ako na to prisiel)

            dakujem vyriesene
            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • Re: pristup na virtualny disk 25.09.2010 | 04:51
              WlaSaTy   Návštevník
              Ja len ze ten prikaz nebude fungovat ak mas tie rastuce disk co ich standardne vytvara. Teda spociatku aj ano. Ale potom to moze narobit hovadiny. A to sa da osetrit tak, ze buds zdielat tie disky ako blokove zariadenia S niecim co bude potrebovat menej RAM a CPU.
              • Re: pristup na virtualny disk 25.09.2010 | 14:48
                Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                aha uz chapem, ale kedze ja to pouzijem tak raz mozno 2 krat (a nie natrvalo) asi ten problem nenastane, ci ??
                Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                • Re: pristup na virtualny disk 25.09.2010 | 15:07
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Tá tvoja posledná otázka bola predpokladám smerovaná na Teba. Mne sa nechcelo aktivovať vzdialenú kontrolu nad Tvojim poćítačom aby som vedel čo s ním robíš a v akom stave máš napríklad tie virtuálne mašinky ktorým sa snažíš popripájať disky.