BT4 : Fatal error - no screens found

Sekcia: Aplikácie & Desktop 27.09.2010 | 02:05
Avatar lopoko1   Používateľ
Nazdar pani.
uz dlho som uvazoval nad skusenim linuxu len do teraz som nemal vlastny pc .
a teraz som chcel skust BackTrack. tak som si ju stiahol podla navodu (v .iso) napalil na cd a v dose spustil len ked dam startx mi po case napise Fatal error: no screens found

uz som hladal rôzne navody ale nejak neuspesne
vedeli by ste mi pomoct?

notebook asus k 52jk
graf. karta ATI 5145
linux skusenosti- ziadne
uvazoval som keby sa to nedalo spustat live v okne win. ale navod som zatial nenasiel
    • Re: BT4 : Fatal error - no screens found 27.09.2010 | 09:43
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Kto ti poradil BackTrack distro, to je pre Hackerov. Skús niečo pre začiatočníkov, Ubuntu, alebo Mandrivu.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • Re: BT4 : Fatal error - no screens found 27.09.2010 | 12:42
      Avatar maor Mint, Debian, Raspbian, LibreELEC  Používateľ
      Ak to chceš spúšťať v okne vo windowse, tak si do windowsu nainštaluj napr. VirtualBox a potom si linux nainštaluj v tomto VirtualBoxe. Výkon je síce slabší ako keby si to nainštaloval normálne, ale na skúšanie to podľa mňa stačí.

      Ako začiatočník by si mal siahnuť po niečom pre začiatočníkov Ubuntu, openSuse (takmer všetko si naklikáš, netreba použiť konzolu), Mandriva.
    • Re: BT4 : Fatal error - no screens found 27.09.2010 | 18:00
      Avatar Andrej Pavelka Ubuntu 10.04  Používateľ
      Ja by som odporúčal stiahnúť si nejakú user friendly distribúciu (najskôr asi Ubuntu), vypáliť ju na DVD, nabootovať live DVD, cez GParted rozdeliť HDD, na linux si spraviť aspon 20 GB partíciu a potom nainštalovať. Ja najradšej inštalujem potom z textového rozhrania.
      http://pavelka-andrej.rhcloud.com/
    • Re: BT4 : Fatal error - no screens found 29.09.2010 | 00:42
      lopoko1   Návštevník
      ano uz pracujem na tom a stahujem ubuntu. ale potreboval by som rozchodit aj backTrack lebo potreboval by som zistit WEP heslo na wifi
      • Re: BT4 : Fatal error - no screens found 29.09.2010 | 01:07
        maor   Návštevník
        tak na WEP nepotrebuješ bt, stačí v Ubuntu nainštalovať pár programov a máš
        • Re: BT4 : Fatal error - no screens found 02.10.2010 | 19:35
          lopoko1   Návštevník
          no viem o tom len na zaciatok sa mi BT ktory ma uz vsetko vsebe zdal vhodny.

          tak viete mi poradit ako si nainstalovat graf. alebo nieco aby sa mi to dalo spustit?
          • Re: BT4 : Fatal error - no screens found 02.10.2010 | 19:50
            Avatar Ondrej Danko Debian | Fedora  Používateľ
            Jedine co potrebujes na zistenie WEP hesla je aircrack a podporovanu WIFI kartu.
            Tak ked si nahodis ubuntu, spusti si terminal, a napis:

            sudo apt-get install aircrack-ng


            Predovsetkym si over ci mas podporujucu wifi kartu, vsetko najdes na domovskej stranke tohto programu. Tiez tam najdes aj odkaz na Slitaz live CD co je super mini distro a zmesti sa ti aj na 128mb kluc, tento aj dalsie vselijake uzitocne programiky ma uz v sebe :)