Arch vo VirtualBoxe a pomale pripojenie na net

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.09.2010 | 18:24
ListrDave   Návštevník
Dobry den

mam problem so stiahnutim balickov cez zrkadla v pacman-ovi. Odkomentoval som si iba ceske a polske a madarske servery ale aj tak mi vypisuje ze cas vyprsal pre pripojenie. Tento arch mam nainstalovany vo VirtualBoxe ktory je na Debiane lenny. Pripojenie na internet mi ide kedze mozem pingnut ale ako som zistil tak je velmi velmi pomale .. chcel by som sa spytat ci sa to da nejako spravit aby som mohol ten Arch pnohodnotne vyuzivat "hrat sa :)" alebo skratka mam len slabe pc ..
    • Re: Arch vo VirtualBoxe a pomale pripojenie na net 29.09.2010 | 18:37
      Avatar Marek Niklíček 1x Gentoo, 5x Arch Linux  Používateľ
      Ako prvý server v /etc/pacman.d/mirrorlist si nastav
      Server = http://mirror.ynet.sk/pub/archlinux/$repo/os/$arch
      • Re: Arch vo VirtualBoxe a pomale pripojenie na net 29.09.2010 | 19:00
        ListrDave   Návštevník
        No nic to iste .. bude to iste tym netom, myslim

        vypis Archu ifconfig vo VirtualBoxe:
        eth0  Link encap:Ethernet HWaddr xx:xx:xx:xx:xx:xx
                  inet addr:    Bcast:   Mask:
                  inet6 addr:
                  ...
                  UP BROADCAST RUNNING MULTICAST MTU:1500 Metric:1
                  RX packets: 2246 errors: 6 ...
                  TX packets: 27 errors:0 ...
                  collisions: 0 txqueuelen:1000
                  RX bytes:195487 (190 Kb) TX bytes: 2728 (2.6 Kb)
                  Interrupt:11 Base address: 0xc020
        
        Problem je vtom ze mam nainstalovany len zaklad z cd a nemozem si stiahnut dalsie balicky.

        A nastavenie prepojenia medzi VirtualBoxom a Debianom som robil podla navodu:
        http://wiki.debian.org/VirtualBox#SettingupbridgednetworkingforVirtualBox.28VirtualBox.3C2.1.0.29

        Aj ked som si tam nastavil ako staticku ip co sa tykalo toho VirtualBoxu lebo pri dhcp bol skript a stym sa mi nechcelo hrat ale ide mi to aj tak len pomaly .. ze by to bolo v tom ??? :)
        • Re: Arch vo VirtualBoxe a pomale pripojenie na net 29.09.2010 | 19:37
          Avatar Marek Niklíček 1x Gentoo, 5x Arch Linux  Používateľ
          Stiahol som si netinstall 2010.05 a vyskúšal to Virtualboxe pod Archom. S dhcp to tam fungovalo hneď a plnou rýchlosťou. Žiadne nastavenia ako sú uvedené v tom návode na Debian som nerobil. Vo Virtualboxe som ponechal nastavenie siete na NAT.
          • Re: Arch vo VirtualBoxe a pomale pripojenie na net 29.09.2010 | 19:41
            Avatar Marek Niklíček 1x Gentoo, 5x Arch Linux  Používateľ
            Mimochodom, ten návod sa vzťahuje na veľmi starý Virtualbox. Out of the box to určite bude fungovať vo verzii 3.2.8, na ktorej som to práve vyskúšal.
            • Re: Arch vo VirtualBoxe a pomale pripojenie na net 29.09.2010 | 20:04
              Avatar listrdave Linux  Používateľ
              Neviem, asi si ma nepochopil alebo skor som ja nepochopil co si mi napisal.
              Ja mam normalne nainstalovany Debina Lenny 2.6.26 a nanom VirtualBox-ose 1.6.6-dfsg-3 a v tom VBoxe som si nainstaloval Arch.

              Takze ak som to zle pochopil tak .. mohol by si mi pls napisat co by som mal spravit ?
              • Re: Arch vo VirtualBoxe a pomale pripojenie na net 29.09.2010 | 20:06
                Avatar Marek Niklíček 1x Gentoo, 5x Arch Linux  Používateľ
                Nainštalovať Virtualbox 3.2.8 a nepoužívať ten návod, pretože v tej verzii DHCP bude fungovať automaticky.
                • Re: Arch vo VirtualBoxe a pomale pripojenie na net 29.09.2010 | 20:58
                  ListrDave   Návštevník
                  Dakujem za pomoc, spravil som ako si poradil a uz to frci. Mal som akurat problem s tym ze bolo treba nainstalovat virtualbox-qt, virtualbox-dkms ale nakoniec som nasiel opis toho ako to spravit.

                  Dakujem

                  PS: Hura na Arch ... :D