Problém s Grafickou kartou a ovládačmi

Sekcia: Hardware a Drivery 30.09.2010 | 00:46
Wertical   Návštevník
Ahoj, som v Linuxe nový a nainstaloval som si Ubuntu 10.04 "Lucid Lynx".
Nainstaloval som wifi a nejake tie programy.Graficka karta je ATI Radeon Xpress 1100. Fungovali mi dokonca aj extra efekty systemu, ale napriklad v hre supertuxkart mi vyhadzovalo textury a bolo to nehratelne, tak som si myslel ze preinstalujem ovladac, ale nevedel som este ako pridat zdroje, takze som nainstaloval iba tie ovladace co som nasiel a grafika mi uz vobec nespusta 3D grafiku a fungujem len na minimalnych efektoch systemu.
Ak dam efekty zmenit, tak mi napise ze nemozem pridelit efekty prostredia.
Ovladace som nevedel uviest do povodneho stavu, takze som skusal ovladac z oficialnej stranky ATI, ale tam pisalo ze mam odinstalovat vsetky predchadzajuce ovladace a kedze som nevedel ktore to su, tak som odinstaloval vsetko s nazvom ATI, teda zrejme aj ovladace inych funkcii chipsetu.
Ked som nasledne spustil instalaciu oficialneho ovladaca od ATI subor.run, tak mi vypisalo pocas instalacie nasledovne:

Error: ./default_policy.sh does not support version
default:v2:i686:lib::none:2.6.32-25-generic; make sure that the version is being correctly set by --iscurrentdistro

Moja otazka teda znie, daju sa ovladace v mojom systeme nejako vratit naspat napriklad z instalacneho disku CD, alebo sa daju nejako inac vratit???

Za odpoved vopred dakujem.
    • Re: Problém s Grafickou kartou a ovládačmi 30.09.2010 | 23:04
      Avatar Michal Malík Archlinux | Debian  Používateľ
      Zdravím ťa,

      Postni sem toto "sudo lspci -v | grep VGA" .

      Čo konkrétne ti nejde na tých zdrojoch(sources list) ? Defaultne by si nič nemal pridávať po inštalácii systému, pozri ešte toto "gedit /etc/apt/sources.list", nemáš všetko zakomentované (Pred riadkom #) ? (Keď máš, je to zle, keď nemáš všetko, je to ok.) Skús ísť ešte do "System -> Administration -> Software Sources (vyžaduje heslo).

      Veľa šťastia. Napíš, keby niečo. Skúsim ti pomôcť ;)
      Everything you can imagine is real.
      • Re: Problém s Grafickou kartou a ovládačmi 03.10.2010 | 21:57
        Wertical   Návštevník
        Ahoj, uz som preinstaloval windows, takze som sa tomuto problemu vyhol, ale aj tak dakujem za odpoved. Vdaka
      • Re: Problém s Grafickou kartou a ovládačmi 04.10.2010 | 10:58
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
        On to vyriešil preinštalovaním Widiel, mňa asi utrepe od smiechu :D :D Treba tu vytvoriť sekciu humor, prvý príspevok už máme :D :D :D :D Ja sa fakt ešte stále chlámem :D :D
        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • Re: Problém s Grafickou kartou a ovládačmi 04.10.2010 | 12:31
          Avatar Michal Malík Archlinux | Debian  Používateľ
          Bedňa =DDD Ale akú má tú drzosť to sem napísať, že tam dal Widle, rozumieš ten paradox ..

          >> LINUXOS.sk
          >> Re: Problém s Grafickou kartou a ovládačmi
          >> Dal som tam Windows

          =DDDDD
          Everything you can imagine is real.