Voľba distribúcie - dilema

Sekcia: Aplikácie & Desktop 02.10.2010 | 20:59
Avatar Michal Malík Archlinux | Debian  Používateľ
Zdravím Vás páni,

Stretol som sa už s veľa distrami, ako napr. Ubuntu, Debian, Linux Mint, BackTrack,Crunchbang a ja neviem, čo všetko. Pri každom tomto distre som mal dáky problém, zväčša boli rovnakého charakteru, ale vždy bolo niečo špeciálne. Kedže som sa nikdy nevedel rozhodnúť pre správne distro, ktoré spĺňa moje podmienky, rozhodol som sa, že na Desktop-e budem mať stále distro (Debian) a na Netbooku budem skúšať rôzne distribúcie. Samozrejme, predchádzalo to to, že som mal len 1 DVD a nevedel som, čo si mám vybrať z ponuky "Archlinux, Gentoo, Slackware" .., nakoniec u mňa vyhral Archlinux vďaka rozsiahlej ArchWiki a možnosti toho, že si to budem musieť všetko spraviť sám. Sprevádzal ma jeden slovenský troj dielny návod "Inštalácia Archlinuxu", pustil som sa do toho s radosťou, ale aj s nechuťou. Po asi jednom dni som si uvedomil, čo som sa vlastne všetko naučil, čo ma naučil Archlinux. Naučil ma, že treba mať pevné nervy a vždy dávku trpezlivosti naviac. Nakoniec, keď mi už všetko, čo som chcel (zväčša), šlo ako po masle (aj vďaka Vám), pomyslel som si, že toho skúsim ešte viac a potom sa vrátim k Archlinuxu.

Áno, k Archlinuxu, tento systém ma uchvátil tým, že už od samého samučičkého začiatku si musíš robiť všetko sám. A hlavne som pri ňom spoznal väčšinu Window managerov atp., proste som skúšal a učil sa. Toto by som vedel rozprávať dlho, ale kedže už vidím Váš znudený pohľad: "Noo, vyklop už čo chceš !", tak to skrátim.

Chcel by som od Vás poradiť, čo by bolo pre mňa vhodnejšie .., chcel by som distro z rady Slackware, Gentoo, neviem či presne viete, čo myslím :)

Čítal som si plusy, mínusy na tomto webe, čítal som si recenzie, čítal som si aj tie žalmy, že v Gentoo si musíš kompilovať, v podstate všetko. A aj som sa zasmial na Gentoo wallpapere: "10 years of compiling." (Neviem či to niekto pochopil podobne, ako ja :)) Čítal som aj to, že Slackware je stabilný, rýchly systém, no neodporúča sa pre začiatočníkov, moje ego narástlo, takže sa odvážim povedať, že nie, ja už začiatočník nie som. Nie zas taký.

Tento dlhočajzný, nudný článok má viesť vlastne k tomu, že si neviem vybrať z tej rady distribúcii.
Pôvodne som nemal toto ani v pláne písať, ale bojím sa toho "Lilo", čo je v Slackware, dočítal som sa, že už len jediný Slackware má Lilo (neviem či to je správne =]) a bojím sa, že by to mohlo niečo dokafrať alebo niečo podobné.

Týmto Vás vlastne chcem požiadať o voľnú debatu na to, aké sú Vaše skúsenosti so Slackware, Gentoo, poprípade niečo iné (ale nie apt-get balíčkovací systém).

Poprosím len rady, názory ľudí, ktorí mali nervy prečítať si tento môj príspevok. Prosím Vás ešte, keby tu niekto chcel vyvolať hádku, čo je lepšie či Slackware, či Gentoo, NIE ! Toto nemá byť flame war, prosím =}

Želám pekný večer.

P.S: Nech sa na mňa nehnevá admin, že som to možno zle zaradil =}
Everything you can imagine is real.
    • Re: Voľba distribúcie - dilema 02.10.2010 | 22:10
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: Voľba distribúcie - dilema 02.10.2010 | 22:11
        Avatar Michal Malík Archlinux | Debian  Používateľ
        Ja by som rád, len chcem vedieť, aké má následky LILO. Či stačí pri reinštalácii na iný systém len normálne sformátovať disk alebo to má iné následky ..
        Everything you can imagine is real.
        • Re: Voľba distribúcie - dilema 02.10.2010 | 22:17
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          Ahoj.

          Uveď tu chtivým pomáhateľom, ktorí začínajú pomáhať zodpovedať otázky a Fóre, aj Tvoju KONKRÉTNU konfiguráciu - konkrétny príklad, z čoho na čo chceš reinštalovať Linux a potom sa dá zmysluplne odpovedať.

          Všeobecná odpoveď je nie - nemá to pri reinštalácii na iný systém žiadne následky ...
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
          • Re: Voľba distribúcie - dilema 02.10.2010 | 22:25
            Avatar Michal Malík Archlinux | Debian  Používateľ
            Skvelé ! Presne na toto som čakal, kým niekto napíše, "akú máš zostavu ? Z čoho na čo to chceš reinštalovať ?"".

            Netbook: Asus EEE PC 1005pe, teraz je tam Crunchbang Linux 10 Statler Alpha 2.Chcem pravdepodobne reinštalovať na Slackware či Gentoo.

            Ako som už písal, potrebujem vedieť názory, rady, čo sa týka Slackware. ;)
            Everything you can imagine is real.
        • Re: Voľba distribúcie - dilema 02.10.2010 | 22:34
          miso   Návštevník
          Ake nasledky ma LILO neviem, ale ma ho v portage aj gentoo tak snad ziadne tragicke. IMHO sa v pripade slackware jedna len o default volbu a nemal by byt problem zavadzac vymenit za grub.
    • Re: Voľba distribúcie - dilema 02.10.2010 | 22:48
      Avatar yetti Gentoo, CentOS, Sabayon  Používateľ
      lilo, podla toho co si ja pamatam, je normalny zavadzac a vplyv na zavadzanie inych systemov samozrejme ma. musis presne vediet, ako mas rozdeleny disk, kde sa co nachadza a nemusis mat ziadne obavy. ;-)

      --<br/> Pekný deň a úsmev na tvári !!!
      • Re: Voľba distribúcie - dilema 02.10.2010 | 22:55
        Avatar Michal Malík Archlinux | Debian  Používateľ
        Ja to myslím takto,

        Nainštalujem Slackware ako ostatné OS s Grub, rozdieľ bude v tom, že to nebude Grub, ale Lilo.
        Povedzme, žeby som sa jedného krásneho dňa rozhodol reinstall na iný systém, kde je zavádzač Grub.

        Malo by Lilo dáky špeciálny odpor ? Keby naformátujem disk ?
        Everything you can imagine is real.
        • Re: Voľba distribúcie - dilema 02.10.2010 | 23:11
          Avatar yetti Gentoo, CentOS, Sabayon  Používateľ
          ani grub ani lilo nebudu "pindat", ked budes mazat a formatovat - su to len programiky, ktore sa riadia svojimi konfigurakmi, nesmies tefa zabudnut prepisat lilo.conf na zaklade novych skutocnosti.
          --<br/> Pekný deň a úsmev na tvári !!!
          • Re: Voľba distribúcie - dilema 02.10.2010 | 23:15
            Avatar Michal Malík Archlinux | Debian  Používateľ
            Možno som trochu nechápavý, ale ako to myslíš: "prepísať lilo.conf" ? Veď keď formátnem disk, tak sa zmaže aj zavádzač nie ?
            Everything you can imagine is real.
            • Re: Voľba distribúcie - dilema 02.10.2010 | 23:27
              Avatar yetti Gentoo, CentOS, Sabayon  Používateľ
              * aj ked formatnes cely disk, tak mbr stale zostava, musel by si sformatnut aj mbr
              * po instalacii noveho systemu na naformatovany disk tento kladie otazku o nainstalovani zavadzaca a ten prepise povodny mbr zapis, inak mozes hladat zachranne diskety alebo cd
              * v linuxe mozes mat rozdeleny disk na viac casti a system mas len na jednej z nich, tu mozes lubolne formatovat kedykolvek chces zmenit distro, aj upgrade, a ostatne data su tym padom nedotknute
              --<br/> Pekný deň a úsmev na tvári !!!
    • Re: Voľba distribúcie - dilema 02.10.2010 | 23:09
      Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
      daj si fedoru a si v pohode :-)
      • Re: Voľba distribúcie - dilema 02.10.2010 | 23:11
        Avatar Michal Malík Archlinux | Debian  Používateľ
        Prepáč, Fedoru, nikdy.
        Everything you can imagine is real.
        • Re: Voľba distribúcie - dilema 02.10.2010 | 23:12
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          A prečo to "nikdy"?
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
          • Re: Voľba distribúcie - dilema 02.10.2010 | 23:20
            Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
            asi fedora nie je dost cool, pripadne je prilis funkcna a neda sa na nej machrovat? :-)
    • Re: Voľba distribúcie - dilema 02.10.2010 | 23:14
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Ako vidím, tak si vývojársky typ, Gentoo je určite v tomto smere dobrá voľba. Ale môžem ti povedať že aj najzaritejší Gentoojisti prešli po čase v notebookoch na nejaký balíčkovací systém. Dôvod je jednoduchý, uvarené procesory a upgrade rádovo niekoľko hodín. Takže na netbooku by som to úplne vylúčil. Na českej wikipédií je pekný zoznam(dokonca lepši než na anglickej) distribúcií Linuxu, je to trochu offtopic, ale zaujímavé to začína byť od Distribuce používající jiný balíčkovací systém ja sa chcem práve pustiť do Distribuce pro zvláštní účely.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: Voľba distribúcie - dilema 02.10.2010 | 23:30
        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
        +1

        Konečne jedna výborná a vtipná odpoveď.
        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
        • Re: Voľba distribúcie - dilema 02.10.2010 | 23:43
          miso   Návštevník
          Zalezi co povazujes za vybornu odpoved, ja osobne kecanie za vybornu odpoved nepovazujem. Gentoo prevadzkujem k plnej spokojnosti na staruckom nb, aj ked v minimalistickej konfiguracii s LXDE, a CPU som este "neuvaril". Ostatne aj keby ano, tak by som chybu urcite nehladal v gentoo.
          • Re: Voľba distribúcie - dilema 03.10.2010 | 00:06
            Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
            Ach Ty "miso" ...

            Prečítaj si ešte raz, k ČOMU odpovedám a ČO odpovedám ...
            ;-) ;-)
            A teraz aj vážnejšie... Čoraz viac sa stáva nevraživosť medzi jednotlivými linuxovými distribúciami akousi slovenskou "mantrou" všetkých odpovedí a takto sa to zlieva do jedinej odpovede: " Choď do "pi-sexuálného podpriestoru" a používaj LEN tu MOJU distribúciu, lebo JA hovorím, že to je tá najlepšia. Je to presne to, čo sa tvrdilo za socializmu, že "so ZSSR navždy" a pod ....
            Prečo je medzi vami, mladými ľudmi tá strašná nevraživosť voči iným distribúciam, ktoré (ešte) nepoznám ??? Prečo toľko vzájomnej nenávisti, keď sa jedná o Linux ??!!!
            G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
            • Re: Voľba distribúcie - dilema 03.10.2010 | 00:12
              Avatar Michal Malík Archlinux | Debian  Používateľ
              Dodoedo, pokiaľ tým myslíš aj na mňa. Nie, u mňa sa nejedná o nevraživosť. U mňa sa jedine jedná o zaritosť a celkovo ma láka skôr systém: "Urob si sám", ako niečo, čo dostaneš rovno pod nos. =)

              Všetkým tým, ktorí tvoria distribúcie, klobúk dolu. Robia skvelú prácu, robia to zadarmo (98%). Patrí im poklona, ale predsa, robia to pre ľudí. Niekomu nechutí rohlík, ale chutí mu chleba. Je medzi tým veľmi malý rozdiel, ale je. To isté aj s distribúciami, ja nechcem Fedoru už len z princípu "user-friendly", ale naopak, chcem niečo ,čo mi sedí viac.

              Som názoru toho, nech každý používa, čo mu sedí najviac.

              Regards
              Everything you can imagine is real.
            • Re: Voľba distribúcie - dilema 03.10.2010 | 00:24
              miso   Návštevník
              Ja osobne ziadnu nevrazivost k distribuciam necitim, prezentoval som svoje skusenosti ktore su zjavne v rozpore s tvrdeniami predrecnika. To je vsetko.
              • Re: Voľba distribúcie - dilema 03.10.2010 | 00:46
                Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                No vidíš, ako ma dobre nepoznáš, a ja zasa necítim žiadnu nevraživosť voči Gentoo a distros_based Gentoo. Gentoo je pre mňa osobne (sympatické) linuxová metadistribúcia a to kámo značí, že po kompletnej vydarenej kompilácii má obrovskú rýchlosť behu aj na starej mašine, ja toto bežne tvrdím aj začiatočníkom alebo v databáze znalostí, takže som vo vnútri skôr Gentoo_prívržencom, pozri si niektoré moje odpovede tunaky ...
                :-)

                Avšak v momente, ak začneš presadzovať jedno distro voči druhému, dopúšťaš sa diskriminácie (a deformácie úsudku) daného jednotlivca, ktorý predsa má slobodné právo vyskúšania/experimentovania s Linuxom, a ktorý si predsa vyberie to, čo mu vyhovuje a nie to, o čom viacerí hovoria, že je to najlepšie. Avšak TOTO môže zistiť až vtedy, keď to vyskúša, či nie ?
                G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                • Re: Voľba distribúcie - dilema 03.10.2010 | 00:54
                  Avatar Michal Malík Archlinux | Debian  Používateľ
                  Brrrrr, brrrrr. Nemyslíte, že je to už trošku od témy ? Už je načase sa zastaviť.
                  Everything you can imagine is real.
                  • Re: Voľba distribúcie - dilema 03.10.2010 | 01:05
                    Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                    prečo ?

                    Prečítaj si aj moju odpoveď o Slack Tebe nakonci tohoto threadu.
                    G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                • Re: Voľba distribúcie - dilema 03.10.2010 | 01:26
                  miso   Návštevník
                  "Avšak v momente, ak začneš presadzovať jedno distro voči druhému, dopúšťaš sa diskriminácie (a deformácie úsudku) daného jednotlivca,"

                  Ja osobne verim v pravo prejavit svoj nazor (nie na naklady druheho) a pravo dotycneho ignorovat ho, ale o tom som nechel. Mas snad dojem ze by som v svojom prispevku presadzoval akekolvek distro voci inemu?
                  • Re: Voľba distribúcie - dilema 03.10.2010 | 01:41
                    Avatar Michal Malík Archlinux | Debian  Používateľ
                    Môžete prestať ?
                    Everything you can imagine is real.
                  • Re: Voľba distribúcie - dilema 03.10.2010 | 01:43
                    Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                    Nie, nepresadzoval si, aspoň o tom neviem ...

                    Použil som to ako iba ako príklad.
                    Ja považujem Linux za celok-ekosystém, a nemám naopak rád, presadzovanie distribúcií, lebo všetky sú GNU Linux/Linux.
                    preto sa mi už častejšie stáva, že som zle pochopený/interpretovaný, keď hovorím o Linuxe, vždy myslím linuxový ekosystém (OSS).
                    G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
          • Re: Voľba distribúcie - dilema 03.10.2010 | 02:15
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
            Tak som si pokecal. Gentoo je výborná distribúcia, LXDE je výborné rýchle desktopové prostredie, ale v mojom prípade stovky MB softvéru si neviem predstaviť udržovať s najnovšími vychytávkami, to by bolo Xhodín kompilácie týždenne. Sem tam si niečo skompilujem, ale už sa mi nejak nechce čakať, zlenivel som.
            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: Voľba distribúcie - dilema 02.10.2010 | 23:33
        Avatar yetti Gentoo, CentOS, Sabayon  Používateľ
        * mozem potvrdit - uvareny procak, ale cas kompilovania nevadil, isla v noci a mal som tam len to som si "vytocil"
        * presiel som z gentoo na sabayon (based on getnoo) a ked mi nieco chyba v ich repozitaroch (nejake "haluze") mozem spusti oblubene emerge a ....
        * "gentoo je cool!!!"
        * a je tu 100% grub :-D
        --<br/> Pekný deň a úsmev na tvári !!!
      • Re: Voľba distribúcie - dilema 02.10.2010 | 23:37
        Avatar Michal Malík Archlinux | Debian  Používateľ
        Bedňa, ty si môj človek.

        K tej aférke "Prečo nie Fedora ?" mám jednoduchú odpoveď. Fedora mi príde strašne, úprimne, strašne user-friendly. Nechcem tu vyvolať flame, ale ja som prešiel na Linux iba kvôli tomu, aby som rozšíril svoj obzor v IT svete ako takom. Linux som si zamiloval a odmietam systém, ktorý ma ako taký, nemá čomu priučiť. Prípadne dať facku, ako tak niekoľkokrát učinil Archlinux.

        Asi ma nerozumieš, úprimne, mne veľa ľudí nerozumie =)
        Ja rozdeľujem tieto distribúcie do kategórii.

        Ubuntu, Fedora, OpenSUSE = User-Friendly = pre mňa nič podstatné, na Ubuntu som sa učil, ale nemalo mi neskôr už čo dať, pre moje potreby, nič.

        Slackware, Gentoo, Debian, Archlinux, SliTaz, BackTrack = Sprav si sám. (Zväčša) Pred týmito distribúciami mám veľký rešpekt a viem, že ma naučia veľa. Preto ich skúšam.
        Everything you can imagine is real.
        • Re: Voľba distribúcie - dilema 02.10.2010 | 23:46
          Avatar Michal Malík Archlinux | Debian  Používateľ
          Došlo k omylu, "Linux som si zamiloval a odmietam systém, ktorý ma ako taký, nemá čomu priučiť." Má to byť inak, "Linux som si zamilioval a odmietam DISTRIBUCIU, ktorá ma ako taká, nemá čomu priučiť". Aby sa sa predišlo omylu.
          Everything you can imagine is real.
        • Re: Voľba distribúcie - dilema 03.10.2010 | 00:04
          Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
          na kazdej distribucii sa naucis tolko, kolko sa chces naucit..

          aj gentoo mozes nainstalovat z manualu a potom len udrziavat.. a naucis sa velke H..

          a aj na fedore mozes upravovat konfiguraky, upravovat zdrojove RPM, atd.
          • Re: Voľba distribúcie - dilema 03.10.2010 | 00:06
            Avatar Michal Malík Archlinux | Debian  Používateľ
            Ako som povedal, mňa človek tak ľahko nepochopí. =)
            Everything you can imagine is real.
    • Re: Voľba distribúcie - dilema 02.10.2010 | 23:29
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      velmi skratene - kazdemu vyhovuje nieco ine. niekto rad volaco, co sa postara o vsetko, a niekto si rad vsetko nastavuje sam. na arch je dost chvali, na dalsie systemy tiez...
      • Re: Voľba distribúcie - dilema 02.10.2010 | 23:32
        Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
        co ti ja viem, aj na Windows je dost chvaly (myego.cz) :-)
        • Re: Voľba distribúcie - dilema 02.10.2010 | 23:45
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          z extremu do extremu :D

          ohladne archu staci povedat, ze u mna kontakty akosi archovateju... ludia odchadzaju od debianu ci ubuntu prave na arch...
          • Re: Voľba distribúcie - dilema 02.10.2010 | 23:55
            Avatar yetti Gentoo, CentOS, Sabayon  Používateľ
            uz si si vypocul urcite dost, vyskusaj sa riadit intuiciou a uvidis budes spokojny
            --<br/> Pekný deň a úsmev na tvári !!!
            • Re: Voľba distribúcie - dilema 03.10.2010 | 00:00
              Avatar Michal Malík Archlinux | Debian  Používateľ
              Samozrejme, to aj hodlám urobiť. Už som sa pevne rozhodol pre ten Slackware. Bedňa pekne ozrejmil, prečo pre mňa nebude vhodné Gentoo. Možno neskôr, nie možno, určite =) Ale nie na Netbooku. Len ma momentálne veľmi poplietlo to Lilo.
              Everything you can imagine is real.
              • Re: Voľba distribúcie - dilema 03.10.2010 | 00:26
                Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                A opäť sa strašne mýliš ...
                "Bedňa Ťa presvedčil" ale ako je to možné , kua, súdruhovia ??!!

                Čo nemáš vlastný úsudok, aby si sa vedel vždy, keď je to naozaj potrebné presvedčiť sám seba ??!!
                Filozofia Linuxu je o slobode jednotlivca, ktorý NEPOTREBUJE presviedčanie iného jedinca, lebo je sám sebestačný. Práve preto som vždy považoval a považujem podobné thready za zbytočné a nezmyselné...
                Predsa mi nebude druhý hovoriť, aj keby to bol hneď môj priateľ, či sa mám vyštať teraz alebo nikdy, lebo predsa štať je hanba a musíš si rozopnúť rozporok ....

                Súdruhovia, takéto zbytočné otázky nás všetkých vedú do hoven ...
                G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                • Re: Voľba distribúcie - dilema 03.10.2010 | 00:34
                  Avatar Michal Malík Archlinux | Debian  Používateľ
                  Môžem jednu vec ? Bedňa ma nepresvedčil. On ma len utvrdil. On ma nepresvedčil. Vedel som, že Gentoo je založené na kompilovaní všetkého. Nevedel som o tom, že to má také účinky na systém atp. Tento topic spočíva iba v tom, že som chcel počuť NÁZORY, NÁZORY na Slackware či Gentoo. Bedňa mi viac objasnil problematiku Gentoo, úprimne, necítim sa teraz na Gentoo.

                  A že neviem presvedčiť sám seba ? Pripadáš mi trochu pobúrene. Toto nie je životné rozhodnutie "Byť alebo nebyť", rozumieš ? A keď tento thread považuješ za zbytočný a nezmyselný, prosím, odíď. :) Pýtam sa na subjektívny názor na Slackware alebo Gentoo.
                  Everything you can imagine is real.
                  • Re: Voľba distribúcie - dilema 03.10.2010 | 01:02
                    Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                    Nespájaj tento Thread s tou-ktorou linuxovou distribúciou, to je omyl. A keď chceš byť férový, nechytaj druhého debatéra za slovíčka.

                    Prečítaj si môj názor na Slack inde, keď som "opravoval" nášho člena s nickom bedňa: http://www.linuxos.sk/forum/19580/index.html#link_169020
                    a urobíš si úsudok o mojej úste k Slack distros.

                    Zdraví dodoedo
                    G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                    • Re: Voľba distribúcie - dilema 03.10.2010 | 01:06
                      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                      Sorry :

                      úcte
                      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                    • Re: Voľba distribúcie - dilema 03.10.2010 | 01:07
                      Avatar Michal Malík Archlinux | Debian  Používateľ
                      Fajn, dodoedo. Každý má svoj názor. Ja to beriem. A určite si pozriem ten topic ;)

                      Želám príjemný zvyšok večera.
                      Everything you can imagine is real.
                    • Re: Voľba distribúcie - dilema 03.10.2010 | 02:34
                      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                      Tak teraz si ma kurevsky nasral, pliesť príspevky ktoré píšem nováčikovi s príspevkami čo si píšem človekom, ktorý chce byť v Linuxe hacker. Neviem čo viac dodať už len nádavky, ale radšej si idem dať čerešňu.
                      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                      • Re: Voľba distribúcie - dilema 03.10.2010 | 04:51
                        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                        ale uz stacilo! lockujem!