problem instalacie Windowsu na Ubuntu

Sekcia: Hardware a Drivery 12.10.2010 | 16:22
Johnnie   Návštevník
Caute,

mam nainstalovane Ubuntu ako jediny OS. chcem nainstalovat Win7 ale nejde mi to. Ked sa snazim bootnut Win7 z dvd, napise mi to ze OS nebol najdeny na dvd. Ked sa snazim spustit instalaciu cez Ubuntu regulernym spustenim setup.exe cez Wine, otvori sa okno instalacky ale napise mi to "Error code 0x80070490" s tym ze musim mat aspon 683mb volneho miesta, pritom mam cez 70gb. Skusal som stiahnut aj viacero verzii Win7 ale tie su ok, pretoze sa mi ich podarilo nainstalovat cez VirtualBox ako "subOS" do Ubuntu a fungovali bez problemov. Niekto mi povedal, ze musim naformatovat disk, ale ked to skusam cez System - Administration - Disc Utility - Format disc/resp partition, nejde to, lebo "disc is busy". Neviete mi poradit, ako mam naformatovat a nainstalovat ten Windows? Nutne by som ho potreboval.

Vopred dakujem za odpovede
    • Re: problem instalacie Windowsu na Ubuntu 12.10.2010 | 16:24
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      skusal si tech. podporu microsoftu. ak si kupil zle napalene medium, mozno ti poslu nove.
    • Re: problem instalacie Windowsu na Ubuntu 12.10.2010 | 16:26
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      idealne by bolo prerozdelovat disk na particie, nasledne na jednu nainstalovat windows a na dalsiu linux... no ta sprava ze os nebol najdeny na DVD sa mi nezda. mozes to skusit este raz nabootovat a napisat co presne to napise?

      inak na rozdelovanie disku skus pouzit to ubuntu ako livecd
      • Re: problem instalacie Windowsu na Ubuntu 12.10.2010 | 16:50
        Johnnie   Návštevník
        disk rozdeleny mam na dve particie
        no a napise mi to:
        Pre-boot eXecution Enviroment (PXE) 2.1
        PXE-E61: Media test failure, check cable
        PXE-M0F: Exiting PXE ROM
        Operating System not found

        potom to chvilu caka, a nasledne sa spusti Ubuntu
        • Re: problem instalacie Windowsu na Ubuntu 12.10.2010 | 17:18
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          podla mna windows nasiel disk naformatovany tak, ze mu vobec nerozumie a nema si teda kam ulozit nejake tie docasne subory.
          • Re: problem instalacie Windowsu na Ubuntu 12.10.2010 | 17:20
            WlaSaTy   Návštevník
            Wole. Pred tým ako niečo takéto zadreš, tak si najprv pozri čo znamená tá hláška PXE boot je štart zo sieťe. Takže by som odporučil vypnúť štart zo sieťe v BIOS/EFI.
            • Re: problem instalacie Windowsu na Ubuntu 12.10.2010 | 17:27
              Johnnie   Návštevník
              a kde presne to mam najst v tom biose? prave som to skusal, ale nejak som to nenasiel. mam daky PhoenixBios
              • Re: problem instalacie Windowsu na Ubuntu 12.10.2010 | 17:34
                WlaSaTy   Návštevník
                Aj ty si zahodil tú príručku ktorú pribalili do krabice s notebookom? Ak áno, tak ju určite nájdeš u výrobcu na jeho internetovej stránke v sekcii podpora pre model tvojho notebooku.

                Inak, skús pohˇadať niečo ako boot device order.
                • Re: problem instalacie Windowsu na Ubuntu 12.10.2010 | 18:41
                  Johnnie   Návštevník
                  stale neuspesne. nenasiel som nijake boot device order. vypol som v biose vsetko co sa tykalo siete, nastavil som DVDrom ako 1st boot device a ked spustim pc, uz mi to nevypise tu chybu, len je cierna prazdna obrazovka s blikajucim "_ " navrchu a po minute sa spusti automaticky ubuntu

                  moj bios vyzera nasledovne: (len to LAN je vypnute a dvd je prve na bootovanie)

                  http://img98.imageshack.us/img98/5100/img2092y.jpg

                  http://img87.imageshack.us/img87/809/img2088o.jpg

                  http://img52.imageshack.us/img52/5974/img2091i.jpg

                  ten format disku by nejak nepomohol?
                  • Re: problem instalacie Windowsu na Ubuntu 12.10.2010 | 18:53
                    Avatar borg Fedora  Administrátor
                    vravim, vyziadaj si nove medium od distributora.
                  • Re: problem instalacie Windowsu na Ubuntu 12.10.2010 | 21:41
                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                    mne napadla este jedna vec, ktora dufam nebude taka hlupa ako ta predtym... ale moezs zobrat to medium a dat do ineho pocitaca? mozno sa dostanes ku rovnakej chybe, a mozno nie, a to by v tomto pripade mohlo dat zas o daku ifnormaciu viac...
                  • Re: problem instalacie Windowsu na Ubuntu 12.10.2010 | 21:57
                    WlaSaTy   Návštevník
                    Toshiby mali v sebe takú fičúrku. že zapneš NB v ktorom je DVD Film, a ono ho to prehrá bez potreby naštartovania systému. Takže asi preto to čaká. Asi to nevie to blbo vypálené CD či DVD identifikovať a tak rozmýšľa či ho má požuť. Iné médiá na tom chodia v pohode, bez hučania? Ak áno, tak sme sa dopracovali k skutočnej skutkovej podstate. Ozvi sa predajcovi alebo priamo Toshibe nech Ti zašlú to ich inštalačné médium ktoré je celé zaprasené hovadinami čo človeka nútia kúpiť programy čo sú drahšie ako oficiálne zakúpený windos...
                    • Re: problem instalacie Windowsu na Ubuntu 12.10.2010 | 22:28
                      Johnnie   Návštevník
                      ostatne dvd to prehra bez problemov (hucat mi dvdrom huci podla mna ako kazda ina). uz som skusal tri rzne verzie Win7 a jednu XP a stale to iste. neda sa to nainstalovat priamo z Ubuntu ked je spustene? ozvat sa predajcovi sa nemozem lebo som v zahranici na dalsich par mesiacov
                      • Re: problem instalacie Windowsu na Ubuntu 12.10.2010 | 22:53
                        WlaSaTy   Návštevník
                        No, výhovorka že si v zahraničí a tým pádom nemôžeš kontaktovať podporu je dosť chabá. V zahraničí nemajú telefóny?

                        Skôr to už aj mne pripadá že tam chceš napchať nejaké windodwsy ktoré Ti prepálil niekto na základke a ani to nevedel urobiť.

                        PS v Linuxe sa dá urobiť všeličo, aj nainštalovať nelegálny OS z zle prepáleného CD. Ale prečo by to mal niekto robiť?
                        • Re: problem instalacie Windowsu na Ubuntu 12.10.2010 | 23:03
                          Johnnie   Návštevník
                          robil by to niekto, kto potrebuje OS v ktorom vie pracovat a kto si svoju legalnu instalacku nechal doma v supliku.. mozes mi teda poradit, ako to nainstalovat cez Ubuntu pls?
                          • Re: problem instalacie Windowsu na Ubuntu 12.10.2010 | 23:19
                            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                            nainstalovat windows cez ubuntu... to je ako nainstalovat na formulu kolesa z jeepu.

                            ak mas instalacku doma v supliku, tak Ti ju moze brat/sestra/mama/otec/sused/sesternica_z_tretieho_kolena poslat beznou postou, alebo aspon poslat seriove cislo mailom a budes moct pravdpodobne nainstalovat z ineho media so zadanim cisla tvojho originalneho win. u winxp to bolo bezne, no ci je to mozne i u novsich, tak to skusi niekto mudrejsi povedat.
                            • Re: problem instalacie Windowsu na Ubuntu 12.10.2010 | 23:25
                              johnnie   Návštevník
                              ale ved problem nie je v poslani serioveho cisla postou, ale zakladne spustenie instalacie :)
                              • Re: problem instalacie Windowsu na Ubuntu 12.10.2010 | 23:37
                                WlaSaTy   Návštevník
                                Áno, problém je v poslaní inštalačného média keďže SN je nalepené na dekli.
                            • Re: problem instalacie Windowsu na Ubuntu 12.10.2010 | 23:36
                              WlaSaTy   Návštevník
                              No, v prípade licenčného ujednania ktorým sa zvykla vyhrážať Toshiba odpadá aj otázka či je to možné. I keď, možné to je. Len to nie je legálne pretože kalkulovaná cena za dodané windos je znížená pridaním neodinštalovateľných chobotín ktoré boli dodané s originálnym systémom. A navyše človek príde aj o záruku.

                              Ale, nie som si istý či Toshiba nemá na svojej stránke priamo download hotového ISO image ktorý sa dá napáliť na CD a z neho sa potom v pohode nainštaluje ten systém. Myslím že to kedysi ponúkala a stačilo len bežné overenie (typ, model, sériové číslo, číslo goliera pre prípad sľučky, ...)

                              PS.: Moźnosť ako napríklad nakopnúť dos s podporou cdrom a spustiť setup.exe z cd som skúšal posledne na Wir2000. Vzhľadomm na absenciu disketových mechaník a vezbu licencie na presný hardware by som neodporúčal použiť virtuálnu mašinu. Človek si potom s tou nálepkou asi vytrie.
                              • Re: problem instalacie Windowsu na Ubuntu 13.10.2010 | 23:52
                                johnnie   Návštevník
                                tak uz mi to fachci. podarilo sa mi to nabootovat cez usb. vrela vdaka vsetkym za ochotu! :)