aplikácia na správu viac serverov naraz

Sekcia: Aplikácie & Desktop 18.10.2010 | 13:10
milan   Návštevník
Niekde som kedysi čítal o nejakej aplikácii, ktorá dokáže v jednom terminálovom okne posielať tie isté príkazy na viac serverov naraz cez ssh. Neviem si ale spomenúť ako sa volá. Poraďte.
    • Re: aplikácia na správu viac serverov naraz 18.10.2010 | 16:20
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Tu
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: aplikácia na správu viac serverov naraz 18.10.2010 | 22:57
        milan   Návštevník
        ani jedno nie je to čo som videl ja.
        • Re: aplikácia na správu viac serverov naraz 19.10.2010 | 00:51
          WlaSaTy   Návštevník
          A čo si to videl, nebolo to clusterssh?
          • Re: aplikácia na správu viac serverov naraz 19.10.2010 | 19:43
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
            Presne to je to pravé orechové, už som si spomenul aj ja :)
            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • Re: aplikácia na správu viac serverov naraz 21.10.2010 | 13:48
              milan   Návštevník
              Áno bolo to cssh. Mám s tým, ale menší problém. Ani za svet sa mi tam nedarí dostať diakritiku, skúšal som aj xterm, urxvt, rxvt.
              • Re: aplikácia na správu viac serverov naraz 21.10.2010 | 17:24
                Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                a majú xterm / urxvt / rxvt nastavený font, ktorý podporuje diakritiku?
                There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                • Re: aplikácia na správu viac serverov naraz 22.10.2010 | 11:17
                  milan   Návštevník
                  No veď to je ten problém. Jediný konfiguračný súbor som našiel v /etc/X11/app-defaults/URxvt, tam sa dá nastaviť font. U xterm som nenašiel žiadny konfig. V home nemám žiadny .Xdefaults resp./.Xresources (Debian Lenny). Aj tak mám pocit, že cssh toto ignoruje a berie si font zo svojho konfigu ".csshrc". Tam je položka "terminal_font=". Lenže tu mi akceptuje len fonty typu "9x15,8x13...".Keď sa pozriem do /usr/share/font tak tam vidím, že 9x15 je tam aj s iso8859-2. Iný font mi neakceptuje, vypíše že font s daným názvom neexistuje. Jedine ak som dal pred meno fontu xft:, napr. "xft:Terminus:pixelsize=15" tak to nevypíše chybu ale font je úplne iný a ani veľkosť nie je správna. Tak som z toho trochu zmätený.
                  • Re: aplikácia na správu viac serverov naraz 22.10.2010 | 11:43
                    Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                    a ked prehodis iso8859-2 na utf-8 / utf8 ?
                    • Re: aplikácia na správu viac serverov naraz 22.10.2010 | 12:35
                      milan   Návštevník
                      neviem kde by som to mal keď cssh ignoruje zápis v konfigu urxvt a dosadzuje tam font zo svojho konfigu.
                      • Re: aplikácia na správu viac serverov naraz 22.10.2010 | 14:06
                        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                        existuje nieco ako /etc/cssh ?
                        • Re: aplikácia na správu viac serverov naraz 23.10.2010 | 14:30
                          milan   Návštevník
                          nie, konfigurácia je uložená v .csshrc v home adresári.
                          • Re: aplikácia na správu viac serverov naraz 23.10.2010 | 16:06
                            Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                            tak to skus tam zmenit.
                            • Re: aplikácia na správu viac serverov naraz 23.10.2010 | 22:24
                              milan   Návštevník
                              veď to som skúšal ale bez úspechu, viď diskusia hore.